Помош, софтверски проблеми и совети

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Имам проблеми со Неро, кога пробувам да додадам фајл ми се појавува прозорче "Nero is not responding and needs to close" и се исклучува, го преинсталирав пак исто.. А при крај ми е интернетот со лимитот и не ми се симнува друго Неро - 200 мб, а си симнав ИмгБурн - 4 мб :) Затоа.
Немам никакви проблеми со ИмгБурн освен што не знам како да подесам за да можам повторно да режам на истиот диск :/
Симни неро 10. на замунда го има. 2гб е.
Добро е. не би требало проблеми да имаш
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Што има врска каде е дискот ако не е оригинал? Мораш со пиратски работи. И ставај нормални слики, ништо не се гледа.
Па пиратско е ова де Adobe Master Collection CS4. Еве подобра слика:

 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
А шо врска има тоа?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А шо врска има тоа?
Епа ако СЕКАДЕ ти го прави истово, значи сетапот е нешто фаличен.

Пробај копирај се што имаш на хард диск и од таму инсталирај, не преку виртуелни цедиња.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Ах сега 14 гига исо фајл ќе го копирам на хард. Не.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
луѓе,ве молам за помош,ми требаат драјвери за web cam delux QC9 pass za windows xp,или некој универзални драјвери за web cam delux!!
pleeeeeeeeease help!!
 
V

Viktor g

Гостин
Луѓе помош! Ова не е баш совтверски проблем ама ми треба совет. Значи вака ми работиеше се ок компјутерот и не бев дома 5 дена и сега кога се вратив го пуштам ми работеше едно 10 мин и почна да мириоса некако како кога гори нешто или на некој истечен кондезатор и се рестартираше и пак ми се пушти на едно 5 мин и ми се рестартираше. Ако некој знае нека ми каже што е работа
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Отвори го компјутерот.. исчисти и подмачкај ги кулерите. И ако можеш измери ги температурите на процесорот и графичката со Everest.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.247
Луѓе помош! Ова не е баш совтверски проблем ама ми треба совет. Значи вака ми работиеше се ок компјутерот и не бев дома 5 дена и сега кога се вратив го пуштам ми работеше едно 10 мин и почна да мириоса некако како кога гори нешто или на некој истечен кондезатор и се рестартираше и пак ми се пушти на едно 5 мин и ми се рестартираше. Ако некој знае нека ми каже што е работа
Ти беше ли вклучен во струја додека не беше дома?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Зашо иам 2 Unallocated Space коа пробуем да снимам Windows. Зошто неможам да ги спојам?

Едната е добиена од Бришење партиција, а другата од Shrink.
Едната е 16гб,а другата 14.5
 

Kajgana Shop

На врв Bottom