Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
Ако си сигурен дека си форматирал, тогаш твоите податоци ги нема веќе. На нивното место го имаш новиот оперативен систем.
Ти си ја форматирал погрешната партиција и си го инсталирал новиот Windows таму. Ако по некоја случајност не си ја форматирал погрешната партиција, тогаш нема да имаш никаков проблем да ги видиш твоите податоци.

Ама, според тоа што на секоја партиција имаш по еден оперативен систем (а претходно си форматирал), тоа значи дека 99% си оплескал и си ги свирнал сите податоци :)

:( Форматирав Ц и успешно е инсталиран новиот W7 во Ц без Проблеми, Но во Д кај што ми беа моите Информации ги НЕМА ( како над нив да е залепено она Што Беше порано во Ц од инсталацијата) пробавме со враќање назад неколку чекори пак исто, сега веке немозам ни да вратам :facepalm:
А според Меморијата Тука се 99%
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
не е до цдто пробав на друг pc цдто си е во ред го преинсталирав а не е и до cd-rom пробав преку usb да преинсталирам а иначе за win7 е оперативниот систем
epa togas najverojatno e do hardverot, a sto konfiguracii ima kompjuterot
--- надополнето: 9 февруари 2014 во 18:03 ---
:( Форматирав Ц и успешно е инсталиран новиот W7 во Ц без Проблеми, Но во Д кај што ми беа моите Информации ги НЕМА ( како над нив да е залепено она Што Беше порано во Ц од инсталацијата) пробавме со враќање назад неколку чекори пак исто, сега веке немозам ни да вратам :facepalm:
А според Меморијата Тука се 99%
провери немој во некој од тие фолдери сега сто се во д да се преместиле не е можно да зафаќа површина нешто а да го нема :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
провери немој во некој од тие фолдери сега сто се во д да се преместиле не е можно да зафаќа површина нешто а да го нема :D[/quote]


Можно е другар:D само колку пати проверив
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
провери немој во некој од тие фолдери сега сто се во д да се преместиле не е можно да зафаќа површина нешто а да го нема :D

Можно е другар:D само колку пати проверив[/quote]

haha ne bi rekol ama neka bide taka
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Анон,дали оваа цела постапка е добра и за незаразен компјутер и УСБ?Те. дали можам и јас да го исподесам вака комјутерот и да нема проблеми од некој друг вид
Да. Но за жал, едно од моите понови искуства покажува дека не сум целосно во право.
На работа има еден заразен компјутер кој треба да го досредам, исклучен е и autorun, имам нa моето USB autorun.inf фолдер но кога ќе го ставам пак успева некако да се зарази.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.846
Ај уште еднаш ќе замолам како да го оправам проблемот на chrome не ми работи звучниот превод на алатката на google translate .кога ќе напишам збор и кликнам на звучничето,не се слуша ништо,а ова опција без проблем ми работи на ИЕ и Мозилата,ама нив не ги користам
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Дајте некое програмче за да проверам FPS на филмови(играни и сериски).
Имав едно, тука ми го кажаа, ама формати и слично и во историјата е отидено, а и не ми текнува името.
Ова програмче работеше на принцип, десен клик на видеото, па се одбираше опција понудена од програмчето.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дајте некое програмче за да проверам FPS на филмови(играни и сериски).
Имав едно, тука ми го кажаа, ама формати и слично и во историјата е отидено, а и не ми текнува името.
Ова програмче работеше на принцип, десен клик на видеото, па се одбираше опција понудена од програмчето.
Fraps

Видеата од 1080p на јутјуб ми сецкаат??
Интегрирана графичка имаш? И кој процесор? Да не е некој целерон?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Fraps



Интегрирана графичка имаш? И кој процесор? Да не е некој целерон?

Не е фрапс, друго беше. Програмчето ги прикажуваше сите детали, и покрај FPS, прикажуваше и Аудио квалитет и сл.

Името му беше вака XX XXXXX(media мислам беа овие 5)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не, Geforce 210 и Dual Core процесор
На сите прелистувачи те зеза?

Не е фрапс, друго беше. Програмчето ги прикажуваше сите детали, и покрај FPS, прикажуваше и Аудио квалитет и сл.

Името му беше вака XX XXXXX(media мислам беа овие 5)
Пушти го филмот во некој плеер (пимер GOM) и десен клик на филмот и одбери Playing File Info... или вакво некое, се ќе ти прикаже. Некои плеери имаат и опција тие податоци да ги покажуваат во некој ќош од филмот. Расчепкај во опциите.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
ПОМОШ. Имам еден модел нацртан во SolidWorks 2013 а јас имам 2012. Дали ке мозе некој да го отвори во SW2013 и да ми даде stp фајл? Фала![DOUBLEPOST=1392662299][/DOUBLEPOST]
Ако може некој да ми помогне да најдам serial number за SolidWorks 2013
Дали успеа да ја активираш? Имам и ја мал проблем и ке можеш да ми помогнеш. Имам SW фајл што е нацртан во SW 2013, дали ке може да го отвориш и да ми пратиш stp фајл? Фала
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom