Помош, софтверски проблеми и совети

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.867
Поени од реакции
24.350
Помош ако може некој да ми најде Activation Key за Microsoft Office 2013 Professional Plus или да ми каже како да го активирам.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Помош ако може некој да ми најде Activation Key за Microsoft Office 2013 Professional Plus или да ми каже како да го активирам.
so programata misrosoft toolkid jas os nea ja aktivirav
:D
--- надополнето: 4 февруари 2014 во 19:00 ---
so programata misrosoft toolkid jas os nea ja aktivirav
:D
so nea haha pecatna greska
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
pomos : koga go startuvam pc , izleguva edno prozorce i vika EXPLORER.EXE- DRIVE NOT READY , pod nego pisuva THE DRIVE IS NOT READY FOR USE , ITS DOOR MAY BE OPEN. PLEASE CHECK DRIVE A; AND MAKE SURE THAT A DISK INSERTED AND THAT DRIVE DOOR IS CLOSED . i ne ode na desktop celo vreme ova si stoe , ima opcii CANCEL -TRY AGAIN - CONTINUE , se ima sretnato nekoj so vakov problem, koristam windows xp service pack 2 .
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
pomos : koga go startuvam pc , izleguva edno prozorce i vika EXPLORER.EXE- DRIVE NOT READY , pod nego pisuva THE DRIVE IS NOT READY FOR USE , ITS DOOR MAY BE OPEN. PLEASE CHECK DRIVE A; AND MAKE SURE THAT A DISK INSERTED AND THAT DRIVE DOOR IS CLOSED . i ne ode na desktop celo vreme ova si stoe , ima opcii CANCEL -TRY AGAIN - CONTINUE , se ima sretnato nekoj so vakov problem, koristam windows xp service pack 2 .
mene mi se sluci slicen problem pred 2-3 godino
go odnesov na majstor i me bese izgorel harddiskot
moze i tebe ti e izgorel velam moze ne sum 100 % siguren
 
H

HoT IcE

Гостин
Безбедно е да се инсталира Јава плагинот сега? Знам едно време дека бил многу проблематичен и пун со вируси па сите викаа да не го користиме.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
имам проблем со пцто ,процесорот работи со 100% ,што може да биде проблемот да не знае некој
--- надополнето: 8 февруари 2014 во 19:52 ---
имам проблем со пцто ,процесорот работи со 100% ,што може да биде проблемот да не знае некој
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
имам проблем со пцто ,процесорот работи со 100% ,што може да биде проблемот да не знае некој
--- надополнето: 8 февруари 2014 во 19:52 ---
имам проблем со пцто ,процесорот работи со 100% ,што може да биде проблемот да не знае некој
Vidi vo Task Manager koj PROCESS go optvovaruva 100% procesorot, toj na prazno i bez pricina ne raboti 100%. Sortiraj si gi po CPU i ke vidis, i napisi koj process e t.e koj EXE fajl.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
Здраво, добредојдени се сите Совети

1. Инсталирам нов Виндовс(форматирање на С и инсталиранње..)
2. (Во D ми се сите информации) Го скенирам D ( Без да го отварам) и ми се ресетира 2-3 пати компјутерот, одвај го скенирав (D)
3. Кога го отварам D ги НЕМА мoте ПАПКИ - туку Стариот Виндовс се префрлил во D скроз се сто имаше во С сега го гледам во D + новиот Виндовс
4. Според Меморијата што Зафаќа во D моите Информации се тука.
5. Али на кој начин да дојдам до нив и да го обришам тој стар виндовс W7?
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
Здраво, добредојдени се сите Совети

1. Инсталирам нов Виндовс(форматирање на С и инсталиранње..)
2. (Во D ми се сите информации) Го скенирам D ( Без да го отварам) и ми се ресетира 2-3 пати компјутерот, одвај го скенирав (D)
3. Кога го отварам D ги НЕМА мoте ПАПКИ - туку Стариот Виндовс се префрлил во D скроз се сто имаше во С сега го гледам во D + новиот Виндовс
4. Според Меморијата што Зафаќа во D моите Информации се тука.
5. Али на кој начин да дојдам до нив и да го обришам тој стар виндовс W7?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Здраво, добредојдени се сите Совети

1. Инсталирам нов Виндовс(форматирање на С и инсталиранње..)
2. (Во D ми се сите информации) Го скенирам D ( Без да го отварам) и ми се ресетира 2-3 пати компјутерот, одвај го скенирав (D)
3. Кога го отварам D ги НЕМА мoте ПАПКИ - туку Стариот Виндовс се префрлил во D скроз се сто имаше во С сега го гледам во D + новиот Виндовс
4. Според Меморијата што Зафаќа во D моите Информации се тука.
5. Али на кој начин да дојдам до нив и да го обришам тој стар виндовс W7?
Ако си сигурен дека си форматирал, тогаш твоите податоци ги нема веќе. На нивното место го имаш новиот оперативен систем.
Ти си ја форматирал погрешната партиција и си го инсталирал новиот Windows таму. Ако по некоја случајност не си ја форматирал погрешната партиција, тогаш нема да имаш никаков проблем да ги видиш твоите податоци.

Ама, според тоа што на секоја партиција имаш по еден оперативен систем (а претходно си форматирал), тоа значи дека 99% си оплескал и си ги свирнал сите податоци :)
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ако може некој да ми помогне да најдам serial number за SolidWorks 2013
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.844
Поени од реакции
7.429
имам еден проблем со лап топ значи пробувам да го преинсталирам ама нешто нејќе блокира таман кога пред да почне преинсталацијата а нормално со оди прцедурата дали е софтверски или хардверски проблем ?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
adobe acrobat PRO so kygen?
да може да работи на win7, ...................... пример 7.0 НЕ може
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
имам еден проблем со лап топ значи пробувам да го преинсталирам ама нешто нејќе блокира таман кога пред да почне преинсталацијата а нормално со оди прцедурата дали е софтверски или хардверски проблем ?
Значи прво кажи кој оперативен систем инсталируваше и од кај го симна можеби е проблемот во инсталациот фаил
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.844
Поени од реакции
7.429
Значи прво кажи кој оперативен систем инсталируваше и од кај го симна можеби е проблемот во инсталациот фаил
не е до цдто пробав на друг pc цдто си е во ред го преинсталирав а не е и до cd-rom пробав преку usb да преинсталирам а иначе за win7 е оперативниот систем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom