Помош, софтверски проблеми и совети - II дел

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување
Член од
11 април 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
:jaj: Дали знае некој страница за драјвери.
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Зошто бе ова Quick-time plug-in-ов го инсталирав и сега нејќе звук да ми се пушта само видео се гледа. Zmk е ова мозилава, ќе се вратам на IE 6.
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
tha_Casper само формат ти остана.после форматот инсталирај одма анти вирус па после почни драјвери и останато.Моја Препорака.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имам еден проблем со Windows Vista и се надевам некој ќе знае да помогне...
Имено,успеав да ги снимам сите драјвери и се да ми работи како што треба освен едно нешто...Кабловскиот модем.

Коа ја стартувам инсталација таа оди до крај (по чекори е) и коа ќе дојде време да провери дали модемот е конектиран вика Try again т.е. не наоѓа сигнал.
Мислев дека е до УСБ драјверите бидејќи и диодата на модемот што прикажува Pc Activity не трепкаше и некако исклучив тоа виндос фајрволот и сеа модемот го прикажува и успеав да снимам драјвери за него но у Device Manager вика Device cannot start а кога ќе го исклучам и уклучам пак на истиот усб порт го јавува како Unknown Device.

Модемот си работи се како што треба на XP-во на другиот диск,не е до него


И уште нешто...Дали ако направам апгрејд од Xp sp2 на Виста после можам да ја избришам вистата само и да се вратам на Икс-пе?:
 
P

Princ

Гостин
Mac)), не можам да ти помогнам за она со вистата бидејќи на виста ќе се префрлам за едно 2 години, ама за она прашањето дали од виста можеш да се вратиш на XP, мислам дека не можеш. Тој процес не се враќа. Мојот тест беше од 2000 во XP па сакав назад, ама не ми дозволи. Можеш само upgrade, а не и downgrade. Дали се има сменето тоа со вистата не знам, само ти кажувам како беше.
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
за виста драјвери

Mac)) напиша:
Имам еден проблем со Windows Vista и се надевам некој ќе знае да помогне...
Имено,успеав да ги снимам сите драјвери и се да ми работи како што треба освен едно нешто...Кабловскиот модем.

Коа ја стартувам инсталација таа оди до крај (по чекори е) и коа ќе дојде време да провери дали модемот е конектиран вика Try again т.е. не наоѓа сигнал.
Мислев дека е до УСБ драјверите бидејќи и диодата на модемот што прикажува Pc Activity не трепкаше и некако исклучив тоа виндос фајрволот и сеа модемот го прикажува и успеав да снимам драјвери за него но у Device Manager вика Device cannot start а кога ќе го исклучам и уклучам пак на истиот усб порт го јавува како Unknown Device.

Модемот си работи се како што треба на XP-во на другиот диск,не е до него


И уште нешто...Дали ако направам апгрејд од Xp sp2 на Виста после можам да ја избришам вистата само и да се вратам на Икс-пе?:
пробај вака:
десен клик на сетапот на драјверите и ке наместиш компатибилити XP или NT4 ке пробаш да ги инсталираш.но пред тоа исклучи антивирус и фиревалл.ако ги имаш предходно инсталирано драјвери те избришиги затоа што доста инсталации пишува дека има компатибилност со виндос виста а тоа благе везе нема.
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
проблем со Knoppix

имам Knoppix верзија 5 на почеток кога се пушта се е ок.ама потоа сликата избледува.Ако знае некој нека помага.
Можно ли е до графичката бидеќи ми е pci-e ако некој знае решение нека каже.Бидејќи го имам пробано одамна со друга графичка на агп се беше ок.
фала
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
zosto koga na nekoi strani pisuvani so mak podrska ili nekoj font ne mozam da citam.Evo na rpiemr http://literat.stormpages.com/naracki.html ovde mi dava
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica] Многу ÐµÐ´Ð½Ð¾ÑЃÑ‚Ð°Ð²Ð½Ð¾. Кликнете на ÑЃÐ»ÐµÐ´Ð½Ð°Ñ‚Ð° ÑЃÐ»Ð¸ÐºÐ¸Ñ‡ÐºÐ° и преку E-mail Ð¸ÑЃÐ¿Ñ€Ð°Ñ‚ÐµÑ‚Ðµ ги ÑЃÐ»ÐµÐ´Ð½Ð¸Ð²Ðµ податоци: - Точен Ð½Ð°ÑЃÐ»Ð¾Ð² на книгите или ÑЃÐºÑ€Ð¸Ð¿Ñ‚Ð¸Ñ‚Ðµ кои ÑЃÐ°ÐºÐ°Ñ‚Ðµ да ги купите (покрај ÑЃÐµÐºÐ¾Ñ˜ Ð½Ð°ÑЃÐ»Ð¾Ð² Ð½Ð°Ð³Ð»Ð°ÑЃÐµÑ‚Ðµ дали нарачувате книга, ÑЃÐºÑ€Ð¸Ð¿Ñ‚Ð° или ÐµÐ»ÐµÐºÑ‚Ñ€Ð¾Ð½ÑЃÐºÐ° книга).
- Вашето име и прÐ



STRANATA NE E VAZNA, TAA E SAMO PRIMER, OVA NE E REKLAMCIJA
[/FONT]
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
bad_boy напиша:
zosto koga na nekoi strani pisuvani so mak podrska ili nekoj font ne mozam da citam.Evo na rpiemr http://literat.stormpages.com/naracki.html ovde mi dava
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica] Многу ÐµÐ´Ð½Ð¾ÑЃÑ‚Ð°Ð²Ð½Ð¾. Кликнете на ÑЃÐ»ÐµÐ´Ð½Ð°Ñ‚Ð° ÑЃÐ»Ð¸ÐºÐ¸Ñ‡ÐºÐ°
и преку E-mail Ð¸ÑЃÐ¿Ñ€Ð°Ñ‚ÐµÑ‚Ðµ ги ÑЃÐ»ÐµÐ´Ð½Ð¸Ð²Ðµ податоци: - Точен Ð½Ð°ÑЃÐ»Ð¾Ð² на книгите или ÑЃÐºÑ€Ð¸Ð¿Ñ‚Ð¸Ñ‚Ðµ кои ÑЃÐ°ÐºÐ°Ñ‚Ðµ да ги купите (покрај ÑЃÐµÐºÐ¾Ñ˜ Ð½Ð°ÑЃÐ»Ð¾Ð² Ð½Ð°Ð³Ð»Ð°ÑЃÐµÑ‚Ðµ дали нарачувате книга, ÑЃÐºÑ€Ð¸Ð¿Ñ‚Ð° или ÐµÐ»ÐµÐºÑ‚Ñ€Ð¾Ð½ÑЃÐºÐ° книга).
- Вашето име и прÐ



STRANATA NE E VAZNA, TAA E SAMO PRIMER, OVA NE E REKLAMCIJA
[/FONT]
Смени енкодинг (пробај UTF-8), а за фонтот, мораш да го имаш за да можеш да ја отвараш таа страна со фонтот кој е на страната.
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
Error 1935. An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.MSXML2R,processorArchitecture="x86",type="win32",version="4.0.2.0",publicKeyToken="6bd6b9abf345378f"'. Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x80070002. assembly interface: IAssemblyCacheItem, function: Commit, component: {5617BF49-9195-4C35-B9AD-F8D165DE25BB}

Помош!!!!
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
CakNoris напиша:
Error 1935. An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.MSXML2R,processorArchitecture="x86",type="win32",version="4.0.2.0",publicKeyToken="6bd6b9abf345378f"'. Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x80070002. assembly interface: IAssemblyCacheItem, function: Commit, component: {5617BF49-9195-4C35-B9AD-F8D165DE25BB}

Помош!!!!
Биди поконкретен. Што се случува?

Се надевам дека сајтчево ќе ти помогне.
http://blogs.msdn.com/astebner/archive/2005/01/06/348128.aspx
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Некој по пп ако може да ми прати Windows Live messenger music plug-in за Realplayer. :smir:
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
naum_spaseski напиша:
Смени енкодинг (пробај UTF-8), а за фонтот, мораш да го имаш за да можеш да ја отвараш таа страна со фонтот кој е на страната.
Kade da go najdam enkordingot.KOristam mozila
 

Kajgana Shop

На врв Bottom