Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
15 март 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ми требаат состави за овие три теми:
1.Книга за Јов-симбол на големата вера во Бога, но и прва побуна против моралното устројство на светот
2.Ликовите на Ахил и Хектор прикажани во Илијада од Хомер
3.Потрагата на Гилгамеш по бесмртноста и вечниот живот
Ве молам ако има некој нека ми прати, затоа што слабо ми одат состави пишување.
Благодарам!
 
Член од
30 август 2011
Мислења
32
Поени од реакции
2
Ми треба состав за "Злосторство и казна" од Достоевски ако може некој да ми даде...
Фала однапред :icon_mrgr:
 
Член од
18 март 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
ми треба состав на теми Времето е неподмитлив судија ( да се однесува на времето како можност за промена на вкусот кон литературата ) и Човекот е секаде човек ( да се однесува на човекот во различните литератури ) за утре ми е ако може некој да помогне фала однапред :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
ми треба состав на теми Времето е неподмитлив судија ( да се однесува на времето како можност за промена на вкусот кон литературата ) и Човекот е секаде човек ( да се однесува на човекот во различните литератури ) за утре ми е ако може некој да помогне фала однапред :)
покасно да си пишел...ништо тука...барај друг начин
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Неможев да најдам тема баш македонски јазик теми состави, и затоа ја отворив оваа..

Ве молам итно ми требаат

1.Ликот на чичко Горио

2. Смртта на Иван Илич

3. Злосторство и казна

ВЕ МОЛАМ МНОГУ МИ Е ИТНО ФАЛА МНОГУ ОДНАПРЕД!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
или помагај или не се бламирај извини ама ако можеш да бидеш од помош ќе ти бидам благодарен ако не ..
Муабетот ми е - по којзнае кој пат отворате вакви теми кои веднаш потоа или ви ги бришат, или ви ги спојуваат со веќе постоечката. Не можам да сфатам зошто не ја користите Search опцијата пред да отворите тема?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Муабетот ми е - по којзнае кој пат отворате вакви теми кои веднаш потоа или ви ги бришат, или ви ги спојуваат со веќе постоечката. Не можам да сфатам зошто не ја користите Search опцијата пред да отворите тема?
Те разбирам шо сакаш да потенцираш, пред да се надогради странава ми работеше Search опцијата сега не, незнам кој е проблемот..
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Неможев да најдам тема баш македонски јазик теми состави, и затоа ја отворив оваа..

Ве молам итно ми требаат

1.Ликот на чичко Горио

2. Смртта на Иван Илич

3. Злосторство и казна

ВЕ МОЛАМ МНОГУ МИ Е ИТНО ФАЛА МНОГУ ОДНАПРЕД!
ПП
 

Özil <3 PP

Pass Master
Член од
8 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
750
Луѓе ќе може на кратко некој ако ја читал “Крвава Кошула“ од Рајко Жинзифоф да ми раскаже за што се раскажува во поемата .. фала однапред
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
некој да не ја има мојата борба од хитлер во пдф формат или по торенти, да ми ја прати.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ај ваљда ќе се најде некој што би знаел.

Каде, значи во која библиотека, или интернет на pdf, и дали воопшто би можел да најдам книги со религиозна содржина, односно Светите книги од повеќе религии, Библијата, Куранот, Будистички, Хинду книги, све, све значи, кај би можеле да се најдат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom