Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Мене ми треба Александар Македонски романот накратко раскажен па ако може некој да ми ја најде ќе му бидем многу благодарен. Фала однапред :)
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
abe ne da zavisam jas fintava e sto ne me bivat za sotavi takvi raboti ian4e znam za angliski al;i utre se cekat otcenkata ke pokazi za sto sum napisal..poz
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
И мене па почетокот ми беше тешко да пишувам домашни по англиски ама постојано се трудев на некој начин да ги напишам и сега немам гајле.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
abe ne da zavisam jas fintava e sto ne me bivat za sotavi takvi raboti ian4e znam za angliski al;i utre se cekat otcenkata ke pokazi za sto sum napisal..poz
Во иднина Ѓоко Таневски консултирај го за состави по англиски.
 
В

Вори

Гостин
Кога сме кај англискиот,да ве прашам и замолам нешто.
Знам дека оваа тема не е за такви работи,но не знам каде да напишам.

Дали некој може да ми напише состав(кој подоцна треба да се искористи да се направи проект на Пауер Поинт) на англиски,за ,,Зголемување на свеста,,?

Ама некој што се разбирам ептен,не ми треба фушарски.
Фала однапред.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Значи вака. Ми треба мал пример да видам како изгледа филмско сценарио. Осмо одделение сум, и треба да напишам филмско сценарио. Значи примерот нема да го користам во мојата домашна работа, туку само како пример да ме упати како тоа треба да изгледа.

Фала! :)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
20
http://www.imsdb.com/ еве тука ги имаш скрпитите од сите филмови снимени досега па и тек што ке се снимат :smir:

Има некоја интернет книжара освен таа на три ...имаше една книжарница.мк ама ја избришаа мислам или не им е платен доменот
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Пооомоош

Дали може некој да ми ја прати поемата ,,Скендербег’’... не успеав да ја најдам, а треба да ја обработуваме во школо...
ви благодарам однапред
поздрав
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Кога го здогледав насловов на темава мислев дека се пораѓаш или некој друг итен случај а тоа да ти било...поема. Инаку не можам да ти помогнам провери на википедија , гоогле.
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Кога го здогледав насловов на темава мислев дека се пораѓаш или некој друг итен случај а тоа да ти било...поема. Инаку не можам да ти помогнам провери на википедија , гоогле.
hahahah...
nema na google,vikipedija za zal...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
По библиотекиве мора да ја има.

Чекај, уствари што беше тоа библиотека? :nesum:
 
Член од
29 октомври 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ај ако може некој да ми најде состав за крпен живот и нешто за улица, благодарам однапред
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Нешто помош за овие теми:
Животот и делото на Св. Кирил и Методиј
Значење на дејноста на Св. Климент Охридски
Животот и делото на Св. Кирил и Методиј
Значењето на дејноста на Св. Кирил и Св. Методиј
Значењето на трактатот “О, писменех”
Панонските Легенди: Најцелосен извор за животот на браќата Кирил и Методиј
 

Kajgana Shop

На врв Bottom