Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
10 ноември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ми треба опис на ликот чичко Горио од Балзак , ''Зосторство и казна" - ликот на Роскољников во романот :D
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
анализа на "Kопачите" од Рацин итнооооооооооо !! xD

 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кој ќе се нафати ќе го частам:)))
Ми треба обработка на две песни од следниве: Gaspara Stampa - Io non v'invidio punto, angeli santi ; Vitoria Colona - Provo, tra duri scogli e fiero vento; Michelangelo Buonarroti - Non ha l'ottimo artista alcun concetto/ O notte, o dolce tempo, benche nero.
Повелеле:)))
 
S

StormRage

Гостин
Народе некој писмена за Крпен Живот?
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
S

StormRage

Гостин
Тешко писмена. Имам материјал за романот, така детален и обемен.. да искенирам и да ти праќам ако ти користи :)
да не е апла 10 страни ама види ако е нешто до 2-3 страни дај па ја ќе го комбинирам не ми е проблем секако ќе ми сврши работа ионака сум труба :)
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
дечки ... мн мн мн итно ми треба состав по македонски за в четврток:
- рајко жинзифов - глас
- константин миладинов - голапче
- константин миладинов - бисера
- константин миладинов - т'га за југ
- григор прличев - сердарот
треба да имам еден состав за една од овие песни т.е. писатели т.е. времето во кое живееле писателите и јас треба да го смислам насловот...
воведен дел: нешто за тогашното време и за писателот.. така нешто...
главен дел: се состои од три нови пасуси ... и тука се сите работи шо треба да се пишат за песната ова она чувства .... некои убави мисли и делови од песната кои се анализираат .. демек како се чувствувал ова она нешто.... шалалааа...
завршен дел: односно заклучок од сето што било напишано претходно ...

и треба да има од 350-450 зборови ... т.е. една и пол страна А4 формат, стандард ракопис...

фала однапред а и одназад, би ми помогнале многу ако имате вакво нешто да напишите ... mwa :smir::wink:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Помош околу англиски

Zdravo....padnav vo golema kriza nikako nemozam utre imam test po angliski ustavri mi trebat kratok sostav imeto e "My kind of holiday" recee demek od 140 do 180 zbora da sodrzel sostavot toa ne e bitno i 50 da sodrzi e dovolno samo do vecer koj znae koj ima da me izvestit da mi ostavit vo poraka ili tuka pozdrav fala odnapred
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
да си се потрудел на Македонски да го напишеш .. па да побараш помош да ти преведе некој ај ...
ами ова .. ех деца деца ... како се научивте .. труд Нула .. ц ц ц
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Zdravo....padnav vo golema kriza nikako nemozam utre imam test po angliski ustavri mi trebat kratok sostav imeto e "My kind of holiday" recee demek od 140 do 180 zbora da sodrzel sostavot toa ne e bitno i 50 da sodrzi e dovolno samo do vecer koj znae koj ima da me izvestit da mi ostavit vo poraka ili tuka pozdrav fala odnapred

Толку ли неможеш еден текст од 20 реченици да составиш??!
 
T

Tetro

Гостин
polesno mu e da sedi pred kompЉutor i da moli nekoj da mu napishe. c c c c c, i posle ke vika, mamo, jas dobiv trojka angliski :smir:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
[/COLOR]Мислам дека модераторот треба да ја избрише темава бидејќи за џабе е отворена, Minerot можел да побара помош без да ја отвара нова тема.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
fala na pomosta na site nemorase da se potrudite jas ne rekov nikoj da mi pisuva tuku ako imat nekoj nekade znae nesto ova ona a mozite da kritikuvate i kolkku sakate mozite samo da jadete k**** ali da ete ...sam si napisav i se nadevam ke bide najdobar za 5ka mettalhammer aj sto ve e*am
 
T

Tetro

Гостин
fala na pomosta na site nemorase da se potrudite jas ne rekov nikoj da mi pisuva tuku ako imat nekoj nekade znae nesto ova ona a mozite da kritikuvate i kolkku sakate mozite samo da jadete k**** ali da ete ...sam si napisav i se nadevam ke bide najdobar za 5ka mettalhammer aj sto ve e*am
фала на поштовање :pos2:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
fala na pomosta na site nemorase da se potrudite jas ne rekov nikoj da mi pisuva tuku ako imat nekoj nekade znae nesto ova ona a mozite da kritikuvate i kolkku sakate mozite samo da jadete k**** ali da ete ...sam si napisav i se nadevam ke bide najdobar za 5ka mettalhammer aj sto ve e*am
Нема на што повели и друг пат. Мислам дека ти не ја разбра целта која ние ја постигнавме, а тоа е ти сам да си напишеш домашна. Бидејќи ако еднаш не седнеш да напишеш тогаш нема ни друг пат да напишеш и на тој начин нема да ги развиеш своите вештини за пишување на домашна по англиски јазик. Вака барем ќе бидеш горд со себе и нема да зависиш од други личности како нас.
:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom