Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
16 март 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
да не му се наоѓа на некој состав за Книгата прозорец кон светот.. ве молааам ми треба за писмена
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ми треба проект по Физика,нешто за фисија,ако има некој нешто пишувано или знае од каде да најдам нека пише..
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Ми треба помош за бизнис план, имам на power point според тоа треба да се обработи али поима немам што да пишувам. има некој исксутво со ова или пак ако на некој му се наоѓа бизнис план нека пушти :)
 
T

TaMчЕ

Гостин
Да не може некој да ми помогне во врска со романот Александар Македонски..не можам да го најдам никаде а ми треба обработка за во понеделник....некој да не знае некоја страна каде можам да најдам кратка содржина на романот и темата и идејата? фала однапред :smir:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Kako ziveel Aleksandar Makedonski. Anticka Makedonija se naogala vo sredisniot del na Balkanskiot
poluostrov. Najgolemoto teritorijalno prosiruvane na drzavata Anticka Makedonija go doziveala vo
vremeto na Filip II iAleksandar III Makedonski. Aleksandar podocna narecen veliki bil sin na Filip
Makedonski i na Olimpija. Aleksandar uste kako mal mnogu se interesiral za naukite, negov ucitel bil poznatiot filozof Aristotel. Svojata rana mladost ja pominal vo kralskiot dvor vo Pela,gi pomina vojnickite logori, bil so silna energija i mnogu obrazovan za svoe vreme. Omilena kniga mu bila poznatata ,, Iljada i edna nok " od Homer, a od tatka si bil upaten vo borbite idrzavnite raboti. Negoviot kon se vikal Bukefal. Aleksandar na vlast dosol vo 336 godina pred nasata era. Imal dvaeset godini. Iako mnogu mlad uspeal da mu se sprotistavi na site okolni drzavi koi sakale da ja otfrlat negovata vlast. Odkako gi sredil rabotite vo 334 godina pred nasata era trgnal bo pihod protiv Persija. Iako togas Persija bila mnogu pogolema drzava od Makedonija i so mnogubrojna vojska od 40.000. Prvata bitka bila kaj rekata Granuk, toj ja razbil persiskata vojska.Vtorata bitka bila kaj gradot Se kade sto povtorno Aleksandar go pobedil persiskiot car Darce III.Potoa Aleksanar trgnal vo Egiped. Tamu bil precekan kako faraon i go osnoval gradot Aleksandrija. Potoa povtorno zaminal za Persija i ja vodel bitkata kaj Gavganela kade sto isto taka pobedil. Negoviot voen pohod zavrsil vo Indija i na toa mesto zastanal. Umrel od bolest Malarija ...

ептен е кратко знам ама можда ќе ти послужит тро бар.
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
абе ја ќе му пратев само да не испадне истиот професор у ПТТ да му предава:vozbud:
Абе дај мене прати ми мене не ми предава тој професор ако може секако ке ти бидам мн благодарен :smir:
 
Член од
1 јуни 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
mi treba materijali za trgovsko pravo......... ako ima nekoj da mi pomogni ??
ve molam itno mi e
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
itno mi e potrebna seminarska po kriminalisticka tehnika dokolku ima nekoj ve molam da mi pisi :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
1 јуни 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
да не му се наојѓа на некој нешто за деловни комуникации .................ако има некој нешто нека кажи
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Има некој нешто за душеци или подови ?
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Ајде имам еден проблем . ако има некој нека помага. ке ги напшам темите и без разлика дали се на Македонски , Српски , Англиски па дури и Бугарски ми одговара.

1. Економска криза: основни макроекономски индикации . Пројавување на економската криза во Македонија

2. Маркетиншки буџети на фирмите во Македонија за време на економска криза.

3 Рекламно поведение на фирмите во услови на економска криза.

4. Ценовно поведение на фирмите во услови на економска криза.

5.Управување на односите со клиентите во услови на економска криза
 
S

smart ass

Гостин
Ми треба проект по Физика,нешто за фисија,ако има некој нешто пишувано или знае од каде да најдам нека пише..
И како од википедија:)

Заврши ли ил не...оти можеби јас ќе ти помогнам...штета бев 3 недели баниран без причина али јебига таа е..имам солиден материјал за фисијата "проголтано".

--- надополнето ---

Ми треба помош за бизнис план, имам на power point според тоа треба да се обработи али поима немам што да пишувам. има некој исксутво со ова или пак ако на некој му се наоѓа бизнис план нека пушти :)
Ете ти во пауер поинт но станува збор за транспортна компанија....ке го сменис името на компанијата...а може и според сегашниве показатели да предвидиш некаква "иднина" за компанијата.Ова е слајд...& goes on PM.-Пиши кога ќе го симнеш.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
sseminarska po kriminalistichka tehnika ve molam itno mi e!!!
 
Член од
24 август 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Важно: Дали некој има било каквов документ во Word, со есеј (или било што) на тема ЛИДЕРСТВО (само пишуваното да не е превземено од википедија)? Ми треба итно и секое најмало делче што го имате ќе ми биде од корист.

Благодарам однапред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom