Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Треба да направам проект за на школо со наслов: Производи и услуги.

Се мисли на општо за производи и услуги во бизнисот.

Дали може некој да ми најде нешто во врска со ова? (до понеделник треба да е готов)

Однапред благодарам:smir:


(знам дека темава не е за овде, преместете ја кај што треба :smir: )




Проектот не е за мене туку за блиска личност. Секоја информација и било каква помош е добредојдена.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Жал ми е ама немам ваков проект. А на кој програм треба да биде? Или најобично на Word? Ако успеам да најдам нешто, ќе ти постирам. Поздрав
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Да да во word треба да биде. Поздрав и фала :smir:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Најдобро е да земеш учебник по Маркетинг и од него да извадиш се што ти е потребно. Бидејќи се работи за теми кои се обработуваат во маркетингот. Можеш да ја искористиш книгата Маркетинг од Снежана Ристеска-Јовановска и Бошко Јаќоски или пак побарај на интернет.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
е јас треба по бизнис да напраам нешто проект,за некоја фирма,историјат ама не знам за која да почнам,a ми дадоа и за пентиум 4 се да што можам да најдам
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
62
Поени од реакции
3
Itno mi treba Italijansko - Makedonski recnik,koj moze da mi pomogne,odnapred blagodaram.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Дали има некој некое проектче мало (за околу 10 минути предавање), на англиски јазик за АПОЛО и стапнувањето на Месечина. Фала
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Да не има некој проект за информатика ми треба у Ексел да биде темата е ФК Реал Мадрид,незнам многу да работам у ексел па ако има некој таков проект нека пише или ако не го е мрза на некој да направе ке му пратам слики се што треба.. :kesa:
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
Драги Кајганџии (солидарци и хуманитарци), ви упатувам една молба со таксена марка.
Треба да изработам проект на тема Фибоначи и Фибоначива низа (+ божествена пропорција). Ај за Фибоначи е лесно, се снајдов од Вики, лесно беше да се преведе. Меѓутоа преведувањето за фибоначиевата низа е малку потешко, бидејќи има многу “стручни“ поими.
Доколку некој има нешто на оваа тема на македонски, би му бил вечно благодарен и должен, доколку го сподели тоа со мене (контакт преку ПП).
Однапред благодарам!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Драги Кајганџии (солидарци и хуманитарци), ви упатувам една молба со таксена марка.
Треба да изработам проект на тема Фибоначи и Фибоначива низа (+ божествена пропорција). Ај за Фибоначи е лесно, се снајдов од Вики, лесно беше да се преведе. Меѓутоа преведувањето за фибоначиевата низа е малку потешко, бидејќи има многу “стручни“ поими.
Доколку некој има нешто на оваа тема на македонски, би му бил вечно благодарен и должен, доколку го сподели тоа со мене (контакт преку ПП).
Однапред благодарам!
епа низата би одела вака. 1,1,2,3,5,8,13,21,34...
мислам дека вака беше ако добро се сеќавам
наредниот број се добива со збир на претходните два... ако не се лажам... прочитај ја Кодот на Да Винчи... тука се спомнува мислам во делот со убиството на Жак Соер .. па може нешто да ти помогне


Положбата на жените во Римската империја (или во споредба со атињанките...) дајте нешто линкче или таква работа
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Не е баш проект, семинарска е.
По педагогија ми треба, за било која тема:helou:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Да не има некој случајно некоја семинарска за ГЕОТЕРМАЛНИ ИЗВОРИ НА ЕНЕРГИЈА

ми треба за побрзо.

следува и частење кој ке ми најде:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom