Помош за нови играчи

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
ако ти е нов акаунтот НЕ СМЕЕШ да се бориш пошто немаш сила да се залечиш па ќе треба да изиграваш камиказа по еМакедонските фирми ! најди си работа(РАБОТИ СЕКОГАШ СО 100 сила),работи и тренирај и гледај што се случува....
Да да јасно ми е тоа прочитав дека најдобро е до 14 левел да не се борам, али ме интересираше како идат тие работи :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Да да јасно ми е тоа прочитав дека најдобро е до 14 левел да не се борам, али ме интересираше како идат тие работи :)
договарање за битки - имаш наредби од МО за секој ден - излегува во весник,а можеш да учествуваш во некоја паравоена единица каде работиш за безпари,а единицата ти обезбедува храна и оружје и ти дава наредби каде и кога да маваш
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ако ти е нов акаунтот НЕ СМЕЕШ да се бориш пошто немаш сила да се залечиш па ќе треба да изиграваш камиказа по еМакедонските фирми ! најди си работа(РАБОТИ СЕКОГАШ СО 100 сила),работи и тренирај и гледај што се случува....
НЕ ТРЕБА
а не НЕ СМЕЕ
, нема ти да му кажуваш шо смее а шо не смее
 
Член од
11 август 2008
Мислења
36
Поени од реакции
6
Не сум баш ’нов’ али неам играно може година дена и еве сеа си го реззнав акаунтот. Мање-више се снајдов шо како иде али неможам да го сфатам принципот на борење. Ќе може некој накратко да објасни?
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Барам пријателииии :) Moulinex ми е никот :)
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
1
На ерепублик најдов една ваква статија
Бесплатен леб / Бесплатни хлеб
Стаив vote и subscribe ама сеа не ми е јасно како иде тоа со шаутоt пошо вика: Секој што ќе стави шаут (Citizen feeds) ќе добие 1 q5 леб.
Може помош?
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
На ерепублик најдов една ваква статија
Бесплатен леб / Бесплатни хлеб
Стаив vote и subscribe ама сеа не ми е јасно како иде тоа со шаутоt пошо вика: Секој што ќе стави шаут (Citizen feeds) ќе добие 1 q5 леб.
Може помош?
Да и мене ме интересира како се праи шоут! :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
На ерепублик најдов една ваква статија
Бесплатен леб / Бесплатни хлеб
Стаив vote и subscribe ама сеа не ми е јасно како иде тоа со шаутоt пошо вика: Секој што ќе стави шаут (Citizen feeds) ќе добие 1 q5 леб.
Може помош?
копираш линкот од веста и ја пишуваш у citizen feed и пишуваш “Бесплатен леб / Бесплатни хлеб“
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Коа ќе бидат промениве со фирмите?
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
1
Znaci stvarno ne znam so e so ovoj plato aj kazete mi kaj ima ovde spam u statijava(ili pak ima i jas sum vo greska)


Каква ноќ во NBA!
Content: Еве ги и резултатите:
Memphis Grizzlies 101 - 98 San Antonio Spurs
New Orleans Hornets 109 - 100 L.A.Lakers
Denver Nuggets 103 - 107 Oklahoma City
New York Knicks 85 - 87 Boston Celtics.

Искрено ова беше шокантно! Сан Антонио губи од Мемфис а Лејкерс од Никс. За Лејкерс и не сум толку изненаден имаа киксови и за време на сезоната најверојатно ќе се вратат ама за Сан Антонио не знам.Мислам дечките цела година играат во топ форма мораше некогаш и да згрешат
ама покрај Чикаго и они осатануваат фаворити.
За на крај кој сака sub и vote ама komm за ваква вечер мора.
Останете ми со 100 здравје.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Znaci stvarno ne znam so e so ovoj plato aj kazete mi kaj ima ovde spam u statijava(ili pak ima i jas sum vo greska)


Каква ноќ во NBA!
Content: Еве ги и резултатите:
Memphis Grizzlies 101 - 98 San Antonio Spurs
New Orleans Hornets 109 - 100 L.A.Lakers
Denver Nuggets 103 - 107 Oklahoma City
New York Knicks 85 - 87 Boston Celtics.

Искрено ова беше шокантно! Сан Антонио губи од Мемфис а Лејкерс од Никс. За Лејкерс и не сум толку изненаден имаа киксови и за време на сезоната најверојатно ќе се вратат ама за Сан Антонио не знам.Мислам дечките цела година играат во топ форма мораше некогаш и да згрешат
ама покрај Чикаго и они осатануваат фаворити.
За на крај кој сака sub и vote ама komm за ваква вечер мора.
Останете ми со 100 здравје.
Се што не е поврзано со еРепублик = СПАМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom