Помош за нови играчи

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
На темава нека се пријавуваат тие што имаат потреба од wellness подароци, леб, авионски карти, итн. Нормално, се мисли на играчи кои имаат проблеми со wellness-от (да не кажам здравјето), и на почетници.


Најверојатно ќе се најде некој доволно великодушен за да помогне.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ако му требаат на некој карти нека ме стави за пријател ќе му ги дадам..имам 3 онака ми стојат само ми зафаќаат место ако му треба на некој ќе му дадам онака без пари :smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
ако му требаат на некој карти нека ме стави за пријател ќе му ги дадам..имам 3 онака ми стојат само ми зафаќаат место ако му треба на некој ќе му дадам онака без пари :smir:
Може мене да ми дадеш??:smir:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Јас сум нов. :)

Me упати Тонех доволно, ми најде работа, храна.. дур дигнам некој левел. Имам скоро се' потребно за сега.
Ама немам пријателчиња. :( Сакам пријателчиња. :)

eStoleMkd
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Јас сум нов. :)

Me упати Тонех доволно, ми најде работа, храна.. дур дигнам некој левел. Имам скоро се' потребно за сега.
Ама немам пријателчиња. :( Сакам пријателчиња. :)

eStoleMkd
same..Add gjorgi-darkkiss. :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас сум нов. :)

Me упати Тонех доволно, ми најде работа, храна.. дур дигнам некој левел. Имам скоро се' потребно за сега.
Ама немам пријателчиња. :( Сакам пријателчиња. :)

Те додадов ќе ме познаеш кој сум :)

eStoleMkd
same..Add gjorgi-darkkiss. :)
Друже ти вака првен постави аватар ќе го направиш тоа преку My Places -> Profile -> Edit profile ставаш слика но мора да биде .jpeg и ги зачувуваш промените и дигаш левел.
Следно што треба да го направиш е да тренираш сега одиш My Places -> Army -> Train.

И после секој ден ќе одиш само work & train додека качиш 5-ти левел.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Може некој кој има слободно време да ги запишува новите играчи кои се членови на форумов и кои дознале за играва преку истиот? Онака чисто информативно зашто мислам дека сега откако еРепублик стана пофорум може да се очекува мал бејби-бум:vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ален спамирајте им по профил на членовиве :icon_lol: јас гледаш како ги терам да се регистрираат гледам дека ја гледа темава член и му викам не туку ја гледај темата регистрирај се :)))
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Друже ти вака првен постави аватар ќе го направиш тоа преку My Places -> Profile -> Edit profile ставаш слика но мора да биде .jpeg и ги зачувуваш промените и дигаш левел.
Следно што треба да го направиш е да тренираш сега одиш My Places -> Army -> Train.

И после секој ден ќе одиш само work & train додека качиш 5-ти левел.
Ставив автар ама не можам да си го видам. (сликата е jpeg формат) хелп ?
 
L

Liverpudlian

Гостин
sakam da se registriram,da vidam so igra e ama ja nema makedonija,vo koja drzava ste vie?i mala pomos ako moze za start
 

Kajgana Shop

На врв Bottom