Помош! Дали сум бремена?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.769
Па и кондомите не се којзнае каква превентива. Пукаат како круто испечено црево под притисок. :pos2:

Да, да сеа па кондомите пукале, ако не ви одговараат ете мисје Лет ти објасни доле има и други места кај што можеш да свршиш а и дупло задовослтво да добиеш, без да му се тресеш на крајот дали ќе станеш тато по случаен компјутерски избор..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
па не е лошо малку дискусија ина таа тема само за да ја отворам ја или било кој ми треба извор.. дај извор па ке видиме шо ке напраиме.. мислам дека би била интересна тема.. имаме на форумов и мажени и женети и со деца и без деца... :)
За жал, го немам изворот... Одамна беше и сум го заборавил. Ако ти се отвора, ќе мора да отвориш на слепо :smir:

Нејсе, назад на оваа тема.
 
Член од
10 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
Имав секс без заштита, не сврши во мене, но вториот пат кога имавме односи беше во краток период и не се изми... Дали е можно да сум бремена???? :kesa::toe:
jas sum imal seks 5 godini bez kondom
za 3 saati 3 pati sme imale, pa nemalo nisto
taka da mislam deka ne treba da se plasis
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Пилулите ќе си го направат своето. 140 денари се.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
23 години.... господе боже еј!
1. Земи тест за бременост од аптека
2. Додека го чекаш тестот извади календарот и преброи плодни денови кога ти биле/се
3. Откога ќе го имаш резултатот и датумите без разлика каков е јави се на гинекологот со информациите, ако немаш матичен распрашај се по другарки одамна ти е време да имаш.
4. http://www.uniquemag.mk/ страна 28, читни нешто место да паничиш по форуми имаш доста корисен дијаграм
добар коментар, треба да внимавате девојки инаку грешката да забремените е голема ви кажувам од искуство на мои другари кои токму со секс без заштита ги имаат забремено девојките значи никако да не се практикува секс без заштита дури и таблетите не се 99 посто сигурни, ако еднаш не фатило не значи дека следниот пат нема да фати едукаци пред се и заштите те се за џабе не троши државата народни пари за реклами :)

--- надополнето ---

Пилулите ќе си го направат своето. 140 денари се.
да ама има една студија дека истите се штетни под организмот мисла дека Јасмин таблетите се забранети поради нивните контраиндикации

--- надополнето ---

Да, да сеа па кондомите пукале, ако не ви одговараат ете мисје Лет ти објасни доле има и други места кај што можеш да свршиш а и дупло задовослтво да добиеш, без да му се тресеш на крајот дали ќе станеш тато по случаен компјутерски избор..
знаеш што велат циганите :pos2:како да го вадиш кога е најслатко :pos2:,
 
Член од
1 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo,
imam edno prasanje.
So decko mi imavme odnosi vcera i pri krajot vidovme deka kondomot puknal.Sudejki spored dupceto(koe bese mnogu malo) svativme deka toa se desilo 2-3minuti pred da primetime.
Znaci da napomenam deka nadvor si ejakulirase.
E sega, mene me interesira dali postoi nekoja sansa da ostanam bremena,od predsemenata tecnost, od toa sto malce i kaj mene istece?
(Isto da napomenam deka ciklusot mi zavrsi prethodniot den).
Fala odnapred.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Daj ne se zezaj...mene ne mi e voopsto smesno.
Ako imas nekoja korisna informacija da mi kazes kazi a ne vaka.
Покорисна информација од ова не можам да ти кажам, ама можам да ти закажам преглед денес... да речеме негде околу 18 часот попладне, тогаш имам слободен термин. Може !?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Девојче, теоретски е возможно да се забремени и од предсемена течност, ама ептен треба, не само коцките, туку и ѕвездите да се наместат. По ова што го кажуваш малку е веројатно дека се случила "упс" ситуација, особено што момчакот се олеснил "по надвор".:)
Ако толку јанѕа те јаде и место не те држи, трк на гинеколог, да те види на ехо дали си имала овулација. Ако да, ќе може да те посоветува дали е доцна за "after-мамурлук-pill" и да ти препише рецепт за следни две недели против грицкање нокти. Ако не, тогаш накриви си капа и свиркај си. :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Или си или не си,трето нема...нареден пат внимавајте доколку не е втората опција,и ти советувам да одиш на преглед а не да се полниш со нервози.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Zdravo,
imam edno prasanje.
So decko mi imavme odnosi vcera i pri krajot vidovme deka kondomot puknal.Sudejki spored dupceto(koe bese mnogu malo) svativme deka toa se desilo 2-3minuti pred da primetime.
Znaci da napomenam deka nadvor si ejakulirase.
E sega, mene me interesira dali postoi nekoja sansa da ostanam bremena,od predsemenata tecnost, od toa sto malce i kaj mene istece?
(Isto da napomenam deka ciklusot mi zavrsi prethodniot den).
Fala odnapred.
Со оглед на тоа дека денес има толку многу парови што се неплодни и што се обидуваат да зачнат, денес општо земено стерилитетот и неплдоноста не се ништо невообичаено, со оглед на условите во кои живееме, константен стрес, неприродна храна, концентрати, хемикалии, итн,а башка од предсемена течност неможе да се забремени, понекад и да ти сврши внатре може да не забремениш ако ти се неплодни денови, и слично така да мислам дека не си бремена, за секој случај купи си НОРЛЕВО го има во сите аптеки и глеј што побрзо зашто да не изгубиш на време си пишува се во упатството, купи си тест направи си го послем 72 часа и кажи ни каков резултат си добила:) Ако не ќе си пуштиш по некоја мекица :icon_lol:

--- надополнето ---

jas sum imal seks 5 godini bez kondom
za 3 saati 3 pati sme imale, pa nemalo nisto
taka da mislam deka ne treba da se plasis
И јас исто:) затоа мислам нема проблеми
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Zdravo,
imam edno prasanje.
So decko mi imavme odnosi vcera i pri krajot vidovme deka kondomot puknal.Sudejki spored dupceto(koe bese mnogu malo) svativme deka toa se desilo 2-3minuti pred da primetime.
Znaci da napomenam deka nadvor si ejakulirase.
E sega, mene me interesira dali postoi nekoja sansa da ostanam bremena,od predsemenata tecnost, od toa sto malce i kaj mene istece?
(Isto da napomenam deka ciklusot mi zavrsi prethodniot den).
Fala odnapred.
Не си трудна не се секирај воопшто! (доколку си стварно сигурна дека истекло кај тебе само предсемена течност)
Од предсемената течност не може да се забремени,од причина што таа служи само како еден вид лубрикант за подмачкување на половите органи!
Исто така,фактот што ти завршил циклусот претходниот ден е причина плус да не се секираш бидејќи тогаш се неплодни денови (недела,недела и пол после циклус и недела пред циклус) и многу мали се шансите да забремениш па и да свршил во тебе,освен ако не е дечко ти Чак Норис!
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Zdravo,
imam edno prasanje.
So decko mi imavme odnosi vcera i pri krajot vidovme deka kondomot puknal.Sudejki spored dupceto(koe bese mnogu malo) svativme deka toa se desilo 2-3minuti pred da primetime.
Znaci da napomenam deka nadvor si ejakulirase.
E sega, mene me interesira dali postoi nekoja sansa da ostanam bremena,od predsemenata tecnost, od toa sto malce i kaj mene istece?
(Isto da napomenam deka ciklusot mi zavrsi prethodniot den).
Fala odnapred.
Немај гајле, јас свршувам во девојками и 3 дена после циклусот одкога ќе заврши, не се секирај не си трудна.

И не суди по дупчето тоа е растеглива гума која нема шанси да процениш кога пукнало, битно да не свршил во тебе, а и да свршил или ти имаш голем страв оди да купиш анти беби пилули и пиј ги одприлика до нареден месец кога мислиш дека треба да добиваш за да го усогласиш месечниот циклус да не биде убрзан или не.

Ти понудив стручен избор и нема да погрешиш во двата случаеви.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Zdravo,
imam edno prasanje.
So decko mi imavme odnosi vcera i pri krajot vidovme deka kondomot puknal.Sudejki spored dupceto(koe bese mnogu malo) svativme deka toa se desilo 2-3minuti pred da primetime.
Znaci da napomenam deka nadvor si ejakulirase.
E sega, mene me interesira dali postoi nekoja sansa da ostanam bremena,od predsemenata tecnost, od toa sto malce i kaj mene istece?
(Isto da napomenam deka ciklusot mi zavrsi prethodniot den).
Fala odnapred.
Мислам дека веројатноста е многу мала - но сепак постои
Не дај боже ти да си таа ...
Мислам дека се ќе биде во ред
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.510
Поени од реакции
33.674
Добро бе, со дечко и секогаш користите гума. Инаку мала е мал збор. Не, скоро ич.
Кај ви е сметката..
100 кеш ти се 3 пакетче. Една вечер ајде се трпа.. ама како пак следниот ден? :icon_lol:

Не е ни чудо што ви се кинат, ако купвате некои набавни по 5 денари, 8 во трафика.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Значи треба да добијм за два три дена на 26 најкасно...но некако не осеќам никаква болка во стомакот и градите а секогаш претходно осеќав...бар неколку дена уназад....а и брадавиците некако ми сменија малку боја.
Ќе купам тест секако но ме интересира ваше мислење.
Со дечко ми секогаш имаме секс без кондом но се пазиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom