Помош! Дали сум бремена?

Член од
4 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
Имав секс без заштита, не сврши во мене, но вториот пат кога имавме односи беше во краток период и не се изми... Дали е можно да сум бремена???? :kesa::toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сите погоре што постиравте ќе си добиете бан за шерифување.
Ете така.
Сто пати ви е кажано да дискутирате на тема, а не да се понашате како да е ваш форумот. Девојчето е уплашено, ново на форумот и има проблем.
За исмејавање се добива бан.
Се читаме.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Вирго галиба веќе не е вирго.

Не си бремена.И јас сум се немал миено,па сеа неам чељад.Уживкич.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Иди провери ниш нема да те кошта, иако не верувам дека си, али шо си е сигурно, сигурно си е. :smir:
 
T

Tetro

Гостин
Гинеколог треба да те провери, дискреција имаат денес, не е ништо страшно.

Вака на форум секој може да прогнозира, мада шансите се 50/50. Не плаши се.

--- надополнето ---

Гинеколог треба да те провери, дискреција имаат денес, не е ништо страшно.

Вака на форум секој може да прогнозира, мада шансите се 50/50. Не плаши се.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
Секако ке одам, сепак сакав да слушнам ваши мислења и искуства. Имам долга врска и 23 год. нема да е проблем и во случај да излезе нешто, но сепак сакам да се случи кога планираме и двајцата,а не случајно.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Не гинеколог,тестче, ќе си го пикне и ќе си види :) Мада не се бој мн мн , шансите се мали
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Значи вака: Ако ова се случило после првата недела од ПМС нема шанси да си трудна,апсолутно никакви,деновите после првата недела деновите кои доаѓаат се се поризични и има поголема веројатност да си трудна,односно 15,16,17 се со најголема веројатност( 1ден +/- ) па после нив веројатноста(опасноста) пак се намалува константно со доаѓањето на другиот ПМС...
Значи првата недела(5 денови)после ПМС и една недела пред ПМС се безопасни!
Сепак мој совет...трк до аптека,земи си тестерче за да си сигурна и да си знаеш што поскоро...ќе се спасиш од фрустрации,нервози!
Во никој случај не чекај дали ке ти дојде или не или пак да чекаш симптоми на бременост!
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Се ми се чини дека имаш време за да си купиш НОРЛЕВО. Има во секоја аптека ;)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Имав секс без заштита, не сврши во мене, но вториот пат кога имавме односи беше во краток период и не се изми... Дали е можно да сум бремена???? :kesa::toe:
шансите ти се 1% така да ризик сепак постои но премногу е мал.. и плус убаво ти кажа Satchafunkilus ... зависи и од плодни денови недела дена пред и после менструација немаш гајле ПЛУС треба и малку среќа за да забремениш.. сепак патот на сперматозоидите до матката не е тежок.. рачунај и да свршил во тебе пола од нив умираат на пат до матката.. така да и една капка да останала во тебе тешко...

Не бери гајле појди си до аптека утре пошо сеа е веќе мн касно и земи си едно тестерче па кажи ни шо биднало..
поздрав и се надевам се ке биде ОК :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Паметам дека и претходно имаше вакво прашање на форумов и дојде до голема дискусија.
Сепак на крај испадна дека девојчето не била бремена.
Провери си за секој случај,нема да те кошта ништо.Ем ако не си бремена ке си имаш мирна душичка :pipi:
И нареден пат внимавајте.
Со срека,оди на преглед и кажи ни што си сторила.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
23 години.... господе боже еј!
1. Земи тест за бременост од аптека
2. Додека го чекаш тестот извади календарот и преброи плодни денови кога ти биле/се
3. Откога ќе го имаш резултатот и датумите без разлика каков е јави се на гинекологот со информациите, ако немаш матичен распрашај се по другарки одамна ти е време да имаш.
4. http://www.uniquemag.mk/ страна 28, читни нешто место да паничиш по форуми имаш доста корисен дијаграм
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не купувај тест за џабе, истиот е валиден 14 дена после сексуалниот однос во кој мислиш дека си затруднела. И не си трудна не се плаши :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom