Полициска академија - Скопје

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
a inache kakov uchenik treba da si ..? Odlichen li ? ili pak prosechen..? ako veke zboruvame za uspeh?:toe:
Пааа претежно одлични ама лани еден мој другар се запиша со просек 3,50 така да... релативна работа стана просекот.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Здраво јас се запишав ме примија на факултетот за безбедност и сум насока Криминалист (вонреден)
е сега може да ми објасни некој како е што е како е со учење дали има полесен начин за полагање јас искрено врска си немам незнам како се учи,полага и сл. На факултет ако некој бил и знае како е плс. нека пише како изгубен случај ќе бидам таму. :D
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Работава овде е кој ќе фати појќе врски. го сметам за еден од по-корумпираните факултети овој...........
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
е да бе, физичка подготвеност...а зашто тогаш 80% од полицајците што ги гледам се задишуваат дури одат (со сендвич во рака) и речиси цело работно време го поминуваат во кола или седнати во кафанче :Ѕ
секоја чест на исклучоци :pipi:
Порано сакав да станам детектив или агент :pos2: ама кај нас нема леб да се јаде а не па некој да изнајмува детективи х) плус каков ни е народот се' живо се дознава, така да нема потреба од тоа :toe:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Работава овде е кој ќе фати појќе врски. го сметам за еден од по-корумпираните факултети овој...........
Не е факултетот тоа што беше порано. Сега и без врски се влегува, зашто нема толку голема заинтересираност како порано. Порано одлични со сите 5ки не можеа да влезат никако ако немаат врски, сега можеш и без врски, особено ако си одличен. А ако имаш врски и со 2ки биди, пак ќе влезеш. Порано имав многу голема желба да се запишам на полициска, среќа што ми дојде памет пред да биде предоцна.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Здраво јас се запишав ме примија на факултетот за безбедност и сум насока Криминалист (вонреден)
е сега може да ми објасни некој како е што е како е со учење дали има полесен начин за полагање јас искрено врска си немам незнам како се учи,полага и сл. На факултет ако некој бил и знае како е плс. нека пише како изгубен случај ќе бидам таму.

RP.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Здраво јас се запишав ме примија на факултетот за безбедност и сум насока Криминалист (вонреден)
е сега може да ми објасни некој како е што е како е со учење дали има полесен начин за полагање јас искрено врска си немам незнам како се учи,полага и сл. На факултет ако некој бил и знае како е плс. нека пише како изгубен случај ќе бидам таму.

RP.
хехе браво брат нека ти е со среќа, кога се запиша кога те примија :) јас искрено до ден денес уште не видов конечни листи на примени кандидати, а што се однесува до полагањето и учењето најдобро би било да се запознаеш со некој редовен криминалист и да ти пренесува горе доле што се работи на предавања на вежби и чат пат ако си слободен да идеш на некое предавање или вежба ако не можеш да сватиш нешто и нормано редовно пратење термини за полагање на огласна табла и консултации со проефесори асистенти....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Фала.А има листа на примени кандидати на страницата на Полициска академија.И ти да не си таму :).
Има некој што завршил или сеуште е на Полициска А. да каже како е што е :)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Фала.А има листа на примени кандидати на страницата на Полициска академија.И ти да не си таму :).
Има некој што завршил или сеуште е на Полициска А. да каже како е што е :)
Да да видов извини за постот додка го пишував немаше објавено во 5 саат сабаје :P инаку и ја сум таму само на БФК сум пошто не ме бива многу многу за вежбање за криминалист :D
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Bрат браво.И мене не ме бива ама имам мерак и желба голема па мислам дека ќе си ја исполнам желбата :D.

Пиши ми на П.П.кај си што си( број ако имаш)од каде си. Ќе правиме муабет ќе се видиме :D
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Дечки дај кажете како е на полициска академија (некој што учи/учел )дали се вади некакво лекарско и каде што има на тоа лекарско какво тестирање дали е морално,или сам си го вадиш па го носиш кај одредениот итн итн.
дали е тешко дали те проверуваат физички дали си спремен или што ......
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
baram cimerki stanot e vo avtokomanda(zelenata zgrada) super opremen,ako ima zainteresirani CIMERKII neka pisat,pozzz
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
aj nekoj od policiskava akademija ako ima seminarska za apsenje ili lisuvanje od sloboda da mi pusti itno mi e!!!
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
ima li nekoj tuka sto bil na kurs za cajkan? bas bi sakala da uspeam da se zapisam tamu posle ops direk vo mvr ... ubavini,

osven stomancni trcanje so precki sto ima na fizickite testovi?
vrskive se neophodni ili samo pozleni za sigurno da te primat?
 
С

сашенко

Гостин
Луѓе на полициска академија за што може да се изучи? Ваљда не се сите обични цајкани или криминалистика инспектори.Нема ништо друго?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom