Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.952
Поени од реакции
6.247
Ни Паторот нема поминато поарно. И тој и брартучедите му ја само ги имам колнато милијарда пати, а како мене и 90% од Македонците. Ни тоа турско копило (татко му е Караџа аутомеханичар од Траингла) нема да помине поарно од Зајко.
Автоматски споено мислење:


Сите што ги спомнуваш вода може да му носат на Гвујокио....по лоповлук. Има украдено повеќе од сите нив.
Автоматски споено мислење:


Факт е дека Баба Рога ќе му води на Стоката многу на малку. Ама 720,000 гласачи ни на сон нема да гласаат за преЦедник на Севрџганија! Прај си ти весела математика колку сакаш, ама со бојкотот на претседателските на СДС и ДУИ максимум се стига до бројката од 550,000 и тоа под услов сите Максовци и АПАШиевци и ПоддржиМагариња да излезат, што нема шанси. Фалат 150,000, брат! Многу. Од мене - БОЈКОТ! Баба Рога не се трпи 4 години, не фала.
Abe ti rekov da se opametish be!
Staro magare shto se veli i samo baba roga pa baba roga.

Ti shto si?
Koltuk preteran vo oktomvri. A po postovive bi rekol izgleda pishman si shto si roden i se ti smeta.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.290
Поени од реакции
3.045
Фрлиле некоја пара овие Демократи и Родина , прилично често ми искачаат на социјални мрежи , а и неколку билборди има по градовиве. Ќе лапнат по неколку илјади гласови , ќе се залажат постариве.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.296
Поени од реакции
5.035
Сега пред малце да бидам искрен.
Те прашав плус колку пати си бил во твојот живот и дали барем си престојувал неколку недели таму за да видиш колку се заработува,колку се троши во маркет,колку за сметки итн.Еве јас одам таму цели 17 години бидејки имам блиски и седам по 3,4 недели кај нив во Љубљана па затоа кажи ти што знаеш за тамошниот живот.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.007
Поени од реакции
619
Ни Паторот нема поминато поарно. И тој и брартучедите му ја само ги имам колнато милијарда пати, а како мене и 90% од Македонците. Ни тоа турско копило (татко му е Караџа аутомеханичар од Траингла) нема да помине поарно од Зајко.
Автоматски споено мислење:


Сите што ги спомнуваш вода може да му носат на Гвујокио....по лоповлук. Има украдено повеќе од сите нив.
Автоматски споено мислење:


Факт е дека Баба Рога ќе му води на Стоката многу на малку. Ама 720,000 гласачи ни на сон нема да гласаат за преЦедник на Севрџганија! Прај си ти весела математика колку сакаш, ама со бојкотот на претседателските на СДС и ДУИ максимум се стига до бројката од 550,000 и тоа под услов сите Максовци и АПАШиевци и ПоддржиМагариња да излезат, што нема шанси. Фалат 150,000, брат! Многу. Од мене - БОЈКОТ! Баба Рога не се трпи 4 години, не фала.
Нема да бојкотира СДС . Барем така рекоа.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.663
Поени од реакции
4.037
Фрлиле некоја пара овие Демократи и Родина , прилично често ми искачаат на социјални мрежи , а и неколку билборди има по градовиве. Ќе лапнат по неколку илјади гласови , ќе се залажат постариве.
Богами и Левица, многу помали партии се форсираат а намерата е јасна.
Освен од власта и Албанците пари исфрлаат кон глупите Каури со човек партија.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.356
Поени од реакции
4.800
Абе гнасно провокаторче е ова дарди ама ајде, уште малку остана.
Еј се радувате како да победело третиот рајх. :pos:
Очекувате партија која веќе била на власт деценија и дури имала и 61 пратеници и палела и гасела све во државава да смени нешто во однос кон албанците?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.627
Еј се радувате како да победело третиот рајх. :pos:
Очекувате партија која веќе била на власт деценија и дури имала и 61 пратеници и палела и гасела све во државава да смени нешто во однос кон албанците?
И јас тоа викам. Додека не дојде Левица на власт, Албанците нема што да се плашат. Сите останати македонски партии се сервилни кон Албанците веќе 33 години.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.857
Поени од реакции
13.798
Овој Фуркан држи предавања, морални лекции, подгрева тензии. Нарцисоиден лик.

Нормално дека се прави мутав за "аферата" лажните анкети.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.594
Богами и Левица, многу помали партии се форсираат а намерата е јасна.
Освен од власта и Албанците пари исфрлаат кон глупите Каури со човек партија.
Левица има подлога по гласовите добива пари од државата, има советници што редовно донираат па и членство колку толку така да не е чудно што медиумски се застапени со реклами. Овие Родина, Демократи и сл немаат ништо од ова погоре а сепак ги има
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
307
Не им дозволил нивниот бог(агелер) за официјален бојкот ама на крај за нивни интереси пак се сплотуваат
Автоматски споено мислење:

Под итно после овие избори мора да иде прочистување на избирачки список и исфрлување на дијаспора од него оти нема да прекинат со овие глупости шќипиве додека на крај не добијат “официјална” излезност под 40% која на крај сепак би била околу 55% од резидентното население
Не можеш да ја исфрлеш дијаспората, на список се сите со државјанство, така да
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.094
Поени од реакции
18.282
Еј се радувате како да победело третиот рајх. :pos:
Очекувате партија која веќе била на власт деценија и дури имала и 61 пратеници и палела и гасела све во државава да смени нешто во однос кон албанците?
Ти ако читаш малку ќе си видел дека јас не се надевам ништо посебно на дпмне, друго време доаѓа пуниша.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.672
Ти ако читаш малку ќе си видел дека јас не се надевам ништо посебно на дпмне, друго време доаѓа пуниша.
О куку, Пуниша че го качува на таван да види шта га има!
 
Член од
23 април 2024
Мислења
149
Поени од реакции
338
И јас тоа викам. Додека не дојде Левица на власт, Албанците нема што да се плашат. Сите останати македонски партии се сервилни кон Албанците веќе 33 години.
Левица ако некогаш биде прва или втора најголема партија во Македонија дури тогај ќе се смени нивниот тон.Сега милион популистички наративи зборат оти калето ги смета за нон-фактор ама на крај на ден ако сакаат да преживеат и да бидат политички фактор во државата неможат да одат против нив и да чекаат мајка русија да им помогне.
Единствено реална мала надеж што имам за нив е да не се сите корумпирани како овие главните две што раководат 30 години ама и тоа тешко.Како што расте партија така се повеќе никакви луѓе се придружуваат на неа заради сопствени интереси и на крај дефакто ја превземаат.Кај нас проблемот е самиот народ и менталитетот кај народот.Да можат да украдат 5 пари екстра што не би направиле.Колку ги има будали што провоцираат други да ги нападнаат само за да можат да ги тужат да земат мизерни 500 евра.И после се чудиме оти ниедна партија не прави добро за народот кога самиот народ е беден а ова во политиката е милион пати почесто оти само такви измамници завршуваат на фотелја
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.460
Поени од реакции
3.200
Сеа што искочи кандидатката на Левица ќе бојкотира или ќе прешкрта? Апасиев кај е да искочи да каже што е подобро за народот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom