Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
11 август 2017
Мислења
466
Поени од реакции
383
Фрлиле некоја пара овие Демократи и Родина , прилично често ми искачаат на социјални мрежи , а и неколку билборди има по градовиве. Ќе лапнат по неколку илјади гласови , ќе се залажат постариве.
Само пред избори се појавуваат, тие демократи на минатите избори имаа помалку гласови од ТВОЈА, а имаа листи во сите шест изборни единици, исто како и на локалните, се појавија низ мн градови, едвај 500 гласови собраа за листи.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.196
Поени од реакции
5.129
Ти ако читаш малку ќе си видел дека јас не се надевам ништо посебно на дпмне, друго време доаѓа пуниша.
Ќе биде Јужна Бановина-Србија? Вучиќ крал на македонците ?

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.094
Поени од реакции
18.279
Ќе биде Јужна Бановина-Србија? Вучиќ крал на македонците ?

Леле страв у коски од тие Срби, што се плашите бе ние сме тука да ве чуваме, во Нато сме о будала, спиј мирно покрај нусето, под услов да не си киднапирал Македонци кај Непроштено или си минирал мотели во Маврово, може да одиш да ја посетиш туристички келијата на Шешељ во Хаг со карта во еден правец.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.874
Поени од реакции
15.832
Мислам дека на овие од ДУИ почнува да им прпа и да се серат в гаќи. Затоа повторуваат ко папагали: нема влада без нас. Очекувам во секој момент да почнат да плачат.
брука за Османи... каква Европа, какви бакрачи...Па зошто да ИМА избори ако ДУИ мора да биде во влада ????
КАЈ има во ЕУ држава , па и вон ЕУ со РАМКОВЕН договор ???????????
Има и во други едржави неразвиени подрачја, ама не се решава тоа со напикување на министерски и директорски места неписмени токмаци туку со стимулации за Развивање на неразвиени подрачја и вложување во Едукација..
Каков ЕУ ФРОНТ ќе трескаат кога уште со Мантии одат и ги продаваат невестите..
Па ѓуптино не признавал Долгови и да се забрани исклучување струја ...само полицајцу со Моторчиња и СТАП што возат и тепаат у вожња, како полицијата во Имдија... нема друго...
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.655
Поени од реакции
4.018
Ти ако читаш малку ќе си видел дека јас не се надевам ништо посебно на дпмне, друго време доаѓа пуниша.
Пуно уште спие, не разбира нити може да ги разбере Македонците, јас верувам дека он навистина мисли дека ние ако гласаме за Дпне им веруваме :LOL:
Ако Албанците мислат дека Мицко е радикал ваков онаков им следува шок што навистина мисли обичниот Македонец, но нека спијат нивни проблем.
Автоматски споено мислење:

Ќе биде Јужна Бановина-Србија? Вучиќ крал на македонците ?

Поголеми Срби од Албанците во Македонија нема, но има време ќе разберете.
Автоматски споено мислење:

Само пред избори се појавуваат, тие демократи на минатите избори имаа помалку гласови од ТВОЈА, а имаа листи во сите шест изборни единици, исто како и на локалните, се појавија низ мн градови, едвај 500 гласови собраа за листи.
Гарант се финансираат од Албанците
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.594
Сеа што искочи кандидатката на Левица ќе бојкотира или ќе прешкрта? Апасиев кај е да искочи да каже што е подобро за народот?
Имаш тука зборува на оваа тема
ДИМИТАР АПАСИЕВ: Чуму ни е ЕУ ако ја загубиме Македонија?



Дека ниту било побарано од Дпмне подршка за втор круг, и дека не планираат да даваат бланко подршка оти така се зафркнале последниот пат на изборите - за потоа за благодарност да добијат напади лажни вести. Кажува членството дека е паметно и да си гласа по свое убедување, ама коментирајки ги профилите на кандидатите во втор круг јасно е за која страна кажува (индиректно) треба
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.810
Поени од реакции
83.581

Каевски и Ушлево сеуште мислат дека ова е политички мотивирано, а на батињата им направиле вештачење од 500 страници за проневера на 5 милиони евра. Имам искуство од оваа бранша со вештачењава, во зависност од големината на предметот најчесто (значи НАЈЧЕСТО) "големите" вештачења ги сметаат до кај 50 страници...на овие 500 им извадиле, додуша 12 се осомничени, ама што е многу многу е. Изгледа овие ќе лежат и да нејќат.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.655
Поени од реакции
4.018
Еве им го на комуњарите Стефан Дечев кој го канеа по македонски медиуми и го сметаа за по нормален Бугарин, време е да се каже дека нема разлика помеѓу него и Каракачанов, после се чудат зошто губат. Ова важи и за идната власт.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.007
Поени од реакции
619
Еве им го на комуњарите Стефан Дечев кој го канеа по македонски медиуми и го сметаа за по нормален Бугарин, време е да се каже дека нема разлика помеѓу него и Каракачанов, после се чудат зошто губат. Ова важи и за идната власт.
Овој Максо рече ќе гласа за Гога . Во ситуацијава само стефчо подржикоњ никој не го спомнува до толку е небитен :icon_lol:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Имаш тука зборува на оваа тема
ДИМИТАР АПАСИЕВ: Чуму ни е ЕУ ако ја загубиме Македонија?



Дека ниту било побарано од Дпмне подршка за втор круг, и дека не планираат да даваат бланко подршка оти така се зафркнале последниот пат на изборите - за потоа за благодарност да добијат напади лажни вести. Кажува членството дека е паметно и да си гласа по свое убедување, ама коментирајки ги профилите на кандидатите во втор круг јасно е за која страна кажува (индиректно) треба
vie i uck ste isti kurac... otpishani

dodusha samo oni se otpishani, vie ste nebitni :toe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
До вчера ставот ти беше дека ке коалицирате и со учк само да дојдете на власт сеа отпишани :masa:
istiot stav si e, samo tebe uste nisto ne ti e jasno, epten sporo sfakas. znaci ne mi smeta koalicija so dui ako baraat pomalku od drugite ili nishto ako imame 61 pratenik. sipcite seuste nemaat opcija sto bara podobruvanje na drzavata nego se borat za nekakvi prava sto se nadvor od realnosta i dur e taka treba da se koalicira so pomaloto zlo za makedonecot ako veke se mora.

so ogled deka ke nemora ni so niv super, ke gi otpiseme. :icon_mrgr:

vie ste glupaci sto ne napravivte sevedrzani i go sitnite otporot. nebitni, nema sto da se diskutira so vas, gubenje vreme e toa.:toe:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
istiot stav si e, samo tebe uste nisto ne ti e jasno, epten sporo sfakas. znaci ne mi smeta koalicija so dui ako baraat pomalku od drugite ili nishto ako imame 61 pratenik. sipcite seuste nemaat opcija sto bara podobruvanje na drzavata nego se borat za nekakvi prava sto se nadvor od realnosta i dur e taka treba da se koalicira so pomaloto zlo za makedonecot ako veke se mora.

so ogled deka ke nemora ni so niv super, ke gi otpiseme. :icon_mrgr:

vie ste glupaci sto ne napravivte sevedrzani i go sitnite otporot. nebitni, nema sto da se diskutira so vas, gubenje vreme e toa.:toe:
Уште еден доказ дека вас ви е битно само да се докопате до власт макар коалицирале и со ѓаволот
Убаво некој ппгоре ви го плесна дека Грујо иако можеше сам влада да направи пак им удоволи на учките се што сакаа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom