Подготовки за ЕП во Полска

Статус
Затворена за нови мислења.

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ви ги споив темите, а имаш посебна за тема за КФМ ако сакаш да пишуваш...
Овде договарајте, зборете за тоа, по некое време ќе ја означиме и како важна...

Да му дадам одговор на дечкото...
Појше зависи од АМС за тоа дали ќе се иде организирано или...Ја лично сум против заедничко одење на сите групи, нека идат фамилии , нека идат другари ко на одмор што идат...Да не се брукаме...
Има време, ќе се знае...
Зошто да не се оди заедничко бе Марко?
Доколку има организирани навивачки групи од пед*рите треба да има и од наша страна...
Едно ме интересира.. дали и на грците им се доделени 200 влезници колку и на нас?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Зошто да не се оди заедничко бе Марко?
Доколку има организирани навивачки групи од пед*рите треба да има и од наша страна...
Едно ме интересира.. дали и на грците им се доделени 200 влезници колку и на нас?
Ај сети се како се одеше ''организирано'' у Хрватска на ракомет ...Ај сети се после кои бруки паднаа, па телевизии , интервјуа, емисии , за тоа како македонецот никад не може да се обедини...
Ај после сети се какви групи имаат грците , а какви групи имаме ние...И ај после сети се кои групи од МК би иделе ? Комити и Чкембари први би се нацртале за бесплатни карти , а за кого навијале они у баскет ? Биле некад на репрезентација организирано ? Сигурно дека не биле, и тука ќе настане калакурница во вид на препукување кој треба да добие бесплатни карти...Први за карти, први и за меѓусебен фајт...

Ја боље би пратил вака преку агенции да идат луѓето...Да нема инциденти, да нема валкање на името , све мирно да си помине ...Пошо ако има инциденти, бидете сигурни дека ќе има и жртви, пошо се знае дека кај грчките навијачи добро играат ножевите...Сигурно дека во овој случај не би ги остаиле дома у фиока...

А од кај нас да се соберат навијачките групи, ама јаки екипи навијачи би можеле вака да напраиле, по заслуга и по статус...
ФА=100 души...
ЦПБ=50души...
Чкембари=100 души
Комити =100 души
Ајдуци,Лозари, =50 души...

Тоа се 400 души...Грците без 1000-че нема да идат...Така да, добро треба да се размисли кој би одел, и дали ќе има организирани навијачки групи...
 

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
Ај сети се како се одеше ''организирано'' у Хрватска на ракомет ...Ај сети се после кои бруки паднаа, па телевизии , интервјуа, емисии , за тоа како македонецот никад не може да се обедини...
Ај после сети се какви групи имаат грците , а какви групи имаме ние...И ај после сети се кои групи од МК би иделе ? Комити и Чкембари први би се нацртале за бесплатни карти , а за кого навијале они у баскет ? Биле некад на репрезентација организирано ? Сигурно дека не биле, и тука ќе настане калакурница во вид на препукување кој треба да добие бесплатни карти...Први за карти, први и за меѓусебен фајт...

Ја боље би пратил вака преку агенции да идат луѓето...Да нема инциденти, да нема валкање на името , све мирно да си помине ...Пошо ако има инциденти, бидете сигурни дека ќе има и жртви, пошо се знае дека кај грчките навијачи добро играат ножевите...Сигурно дека во овој случај не би ги остаиле дома у фиока...

А од кај нас да се соберат навијачките групи, ама јаки екипи навијачи би можеле вака да напраиле, по заслуга и по статус...
ФА=100 души...
ЦПБ=50души...
Чкембари=100 души
Комити =100 души
Ајдуци,Лозари, =50 души...

Тоа се 400 души...Грците без 1000-че нема да идат...Така да, добро треба да се размисли кој би одел, и дали ќе има организирани навијачки групи...

шо збориш бе ! нема да дадат карти , а за собирање можеме многу да се собереме , од сите групи најмалце по 200 души
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
шо збориш бе ! нема да дадат карти , а за собирање можеме многу да се собереме , од сите групи најмалце по 200 души
CPB добра екипа да се собере, 200 души ? Лозари, Ајдуци , не трипај дечко...
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
CPB добра екипа да се собере, 200 души ? Лозари, Ајдуци , не трипај дечко...
Јас бев во Хрватска, и можам да ти кажам дека 50% беа нашинци кој немаа членска карта на ниту една фанс група.

Сигурен сум дека ке биде така и во Полска. Има многу нашинци кој живеат во околината на Полска, луѓе кој без проблеми од Германија, Австрија, Русија, Данска би дошле да навиваат...

Потоа тргнувам и од себе. Не сум член на ниту една „ултрас“ група во Македонија, а сепак ке идам во Полска.
Плус од агенцијата најавуваат и бесплатни превози со автобуси до Полска.

Од таа фраза „Грците ке бидат побројни“ искрено ми се сере. Само некој ке ги натераш да неидат, од мислење дека побројни ке бидат па ке го јадеме.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Јас бев во Хрватска, и можам да ти кажам дека 50% беа нашинци кој немаа членска карта на ниту една фанс група.

Сигурен сум дека ке биде така и во Полска. Има многу нашинци кој живеат во околината на Полска, луѓе кој без проблеми од Германија, Австрија, Русија, Данска би дошле да навиваат...

Потоа тргнувам и од себе. Не сум член на ниту една „ултрас“ група во Македонија, а сепак ке идам во Полска.
Плус од агенцијата најавуваат и бесплатни превози со автобуси до Полска.

Од таа фраза „Грците ке бидат побројни“ искрено ми се сере. Само некој ке ги натераш да неидат, од мислење дека побројни ке бидат па ке го јадеме.
Па тоа го зборам и ја бе друже...Да нема обележја на групи, да има само македонски знамиња, пароли итн. , и да не се повтори Хрватска во поглед на инциденти...Нека идат фамилии на годишен одмор, нека идат и гастарбајтери да трошат пари , само да не се валка името на државата и да бидеме на ударни шпици како скандал-мајстори...
Нека идат и членови на групи (што впрочем и ќе биде ), али да бидат обединети како МАКЕДОНИЈА, а не како пирати, лозари, ајдуци,комити...

Грците у секој случај ќе бидат побројни...Сакал ти или не, они пак ќе имаат појше симпатизери на своја страна...И не премислувам јас никого...Се знае каква репутација имаат они, се знае што праат у странство кога ќе отидат, се знае дека ножевите многу љубат да ги користат...И не, не е дека некој треба да се плаши од тоа, само треба добро да размисли што праи...
 

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
CPB добра екипа да се собере, 200 души ? Лозари, Ајдуци , не трипај дечко...

Ај не збори Фемили ке се собере а CPB не а ? Ако дадат доволно карти ке се собереме повеќе од вас како и сегокаш:smir::oeoeoe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај не збори Фемили ке се собере а CPB не а ? Ако дадат доволно карти ке се собереме повеќе од вас како и сегокаш:smir::oeoeoe:
Не ме терај да се расправам , а темата да не е за тоа...
Ајде, у финале се собравте, доста ви е...
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
МАКЕРДОНСКО - грчка ВОЈНА ВО ПОЛСКА!!!

На терен сме објективно послаби, но на трибини верувам дека че ги победиме!!!

Да бидиме побројни!!!

Да има единство на сите навивачи од МАКЕДОНИЈА (да нема ПП,БТ,СК,ТЕ...)

Да се носат големите знамиња со ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА и со СОНЦЕТО!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не отварајте теми за се и сешто...
Прегледајте прво каде за што се збори па после постирајте...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Нека име со среќа и да се пласираат во 2 коло И нека не израдуваат со победа против Грција
 

Tashevsky

мадафака
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ќе ги скинеме грчиштана :duel:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Мене најсикрено душава ќе ми ја наполни победа над Грција.Ништо друго не барам.И со 100 разлика после да губиме ич нема да ми е гајле.
Што се однесува до тоа кој ќе иде.За навивачки групи мислам да не праиме сеа глупости памет во глава ипак е Грција утакмица што ја сонува секој Македонец сеа тука да се расправаме од која навивачка група е има највеќе мислам тоа се детски муабети.Тука игра Македонија и не глеам зошто би имало транспаренти од навивачки групи.Македонски знамиња и тоа што поголеми.За тепање што ќе има ќе има.Па и за тоа не глеам причина да се плашиме па макар и побројни се.Најголем непријател ми е и да се плашам.Нема шанси.Само мене ми е нај криво што неам пари да отидам инаку колку сакам да идам на тоа.Ќе мора да се задоволам на телевизија.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
pa ke klam 100 d na makedonija :wink: vo teska grupa sme ama gejcive dali so topka ili so boksovi morame da gi tepame
Jас би бил задоволен и со боксови да ги тепаме:)
Да ги победиме па да ги тепаме:):)

Само Грција нека ја победат ке бидам ПРЕзадоволен.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Eве ги и 24-те повикани на поширокиот список на хрватската репрезентација:

1. Zoran Planinić (CSKA Moskva)
2. Marko Popović (Uniks Kazan)
3. Roko-Leni Ukić (Toronto)
4. Davor Kus (Cibona)
5. Marin Rozić (Cibona)
6. Marko Tomas (Real Madrid)
7. Damjan Rudež (Union Olimpija)
8. Nikola Prkačin (Cibona)
9. Krešimir Lončar (Uniks Kazan)
10. Marko Banić (Bilbao Basket)
11. Sandro Nicević (Benetton)
12. Nikola Vujčić (Olympiakos)
13. Mario Kasun (Efes Pilsen)
14. Ante Tomić (Zagreb Crobenz)
15. Drago Pašalić (Bilbao)
16. Krunoslav Simon (Zagreb)
17. Jakov Vladović (Zagreb)
18. Rok Stipčević (Zadar)
19. Mario Stojić (Menorca)
20. Goran Suton (Michigan State)
21. Damir Markota (Bilbao)
22. Tomislav Zubčić (Cibona)
23. Mario Delaš (Split CO)
24. Damir Rančić (Zadar)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom