Подароци за посебни денови во вашиот живот...

Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
А мора да биде посебен ден ?Мора да постои посебна причина за подароци?Родендени,годишнини?
Ете можеби јас ке сакам да му подарам чисто онака од желба нешто без причина.
А кога веке се работи за годишнина мислам дека најдобар подарок ке биде вечера,која би ја паметила долг период отколку некој подарок кој можеби нема да ми се допага..Мене ке ми биде многу поубаво доколку со него си поминам на поинаков начин наместо материјална работа...
Јас сметам дека поентата не се подароците туку начинот како ке го одбележите тој ден,а има многу начини освен подароци.
Треба да се биде креативен,како на пример вечерата,да се зготви со голема желба,или да се отиде на некој концерт на кој ке си поминеме лудо..
Зошто ке ми е подарок?За да го чувам дома да фака прашина?
Ете на пример ке споменам 8 март...Цела година мажот ке ја малтретира и омаловажува жената и ете дошол празникот и ке и подари било што вредно и мисли дека со тоа ке се искупи.
Тоа ми личи како на должност со кое што мисли дека ако на тој ден ке и даде и се ке се заборави.

Мене секој ден ке ми биде посебен ден доколку ми биде убаво со него,па може да ми биде и најобичен ден ако го почитувам и тој мене за да му подарам нешто или да ми подари...
А подарокот да биде даден од срце...
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Купи му Плејстејшн 4
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
495
Поени од реакции
318
Купи му некое шише алкохол од тоа што пие најмногу и после тоа плеснете се. Поубав помин- амин!
 
B

Blade Torch

Гостин
Мече со срце на кое пишува "те сакам' , бомбоњера со рум-чоколатца во форма на срце и вина црвено . Толку ли не се научивте до сега?
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
ноут 3јка бе и едно најлепше жеље
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дефинитивно playstation е најдобар подарок, ќе се утепате од играње заедно.
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Најнапред да се извинам доколку има ваква конкретна тема ,јас нешто пребарував но не најдов,а бидејќи сум новичка можеби и не се снаоѓам најдобро :oops:
Доколку нема би сакала да си споделиме искуства,не изненадиле,сме изненадиле некого :како ? кого ? повод? и некои предлози за изненадувања секако .

Мене најголемо изненадување од другар од друг град,неколку дена пред роденден,без да знам направил договор со моја најдобра другарка и на утакмица дошол со неа да ме гледа,се убив од плачење.
А сега се прашувам како да си го изненадам дечкото ,а правиме година во понеделник,би ми дошле добро предлози :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom