Подароци за посебни денови во вашиот живот...

M

M-Nikolovski

Гостин
Spawn не ми е толку битно .. така сакам да знам општо што се подарува?
UncleSam 2 у 1 .. малце вино и љубов ;) :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.827
Spawn не ми е толку битно .. така сакам да знам општо што се подарува?
UncleSam 2 у 1 .. малце вино и љубов ;) :D
Штотуку сам си одговори на прашањето. Малце вино и љубов. Не мора поклон да купуваш. Изненади ја, однеси ја некаде на вечера со вино. Е сега има проблем ако сте малолетни (а гледам на профилот ти пишува дека имаш 15), нема да ви дадат вино во ниеден ресторан. Така да, вечерата со виното или нека бидат кај тебе дома или земи вино и однеси ја на отворено, на некое место погодно за романтика.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Улошки бони со крилца:D

Се знае бе брат, Тга за југ и шери чоколатца:)
 
M

Moon Child

Гостин
Јас се топам кога ќе дојде некое машко во цвеќарата и ќе купи букет за девојката. Макар и да е наједноставниот, со една ружа, гестот некому да подариш цвеќе е многу поубав од било какви Валентајнски мечиња со срциња и останати удав подароци. Не е битно дали за 2 недели најмногу цвеќето ќе се исуши, гестот е битен :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ќе чекаш валентајн - увезен празник за да и подариш нешо на девојката?:eek:
Само тој ден ли се подарува нешо на саканата/саканиот?
Поубав подарок од љубов секој ден, нема. Тоа е најевтиниот а воедно и најскап подарок за една личност.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Се ближи Валентајн па во дилема сум што да и подарам на мојата женска.
Предлози ?
Доколку сте женско, што би сакале најмногу да ви подарат, а доколку сте машко, што имате до сега подарено, што ќе подарите или што доколку би имале женска би подариле ?
Купи и рамка за слика.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ако имаш заприметено дека се имат во последно време малку подздебелено, имам перфектен предлог. Каса - прасе.
Суптилно ќе и кажиш на што почнува да личи, а од друга страна, ке нагласиш кај ти одат парите.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
некое прениче црвено!!! да го гушка пред спиење ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom