Паркови за одмор на пензионери и прошетка со внучиња!

Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Се согласувам со тебе!! ТОНИ е вистинскиот човек за Гази Баба!!!
Муабетот на пензионерката е за Автокоманда, не за Гази Баба.
Маџари е во општина Гази Баба?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
А зошто да не?! Има многу паметни и образовани луѓе во нашата земја коишто може да си го дозволат тоа. ;)
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 15:58 ---
Се согласувам со тебе!! ТОНИ е вистинскиот човек за Гази Баба!!!
За Тони си во право, комплетно. Него, и ти скромна за ова со компјутериве. Треба да кажеш, благодарение на Владата и Премиерот што овозможија луѓето во поодмината возраст да се обучат за употреба на компјутери бесплатно, дисперзираните студии и Проектот 45, во нашата земја има многу образовани и паметни луѓе. А не како во времето на Бранко, кога немаше компјутери!!!

Не чини ваква скромност. Особено не кога имаш аргументи. (y)
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 16:14 ---
Не сте се искоординирале. "Пензионерката" збори за Автокоманда, не за Гази Баба.
Автокоманда е во општина Гази Баба. Тони е човекот. Пензионерката знае што пишува, била на обуките!!! :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Малце по малце од пензионери отидовте на политика. А кој е тој Тони уопште и која партија е? :icon_mrgr:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Муабетот на пензионерката е за Автокоманда, не за Гази Баба.
Маџари е во општина Гази Баба?
А ти изгледа не си од Скопје :D И Маџари и Автокоманда спаѓаат под општина Гази Баба!!
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 16:24 ---
Малце по малце од пензионери отидовте на политика. А кој е тој Тони уопште и која партија е? :icon_mrgr:

Тони е градоначалник на општина Гази Баба, од ВМРО!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
А ти изгледа не си од Скопје :D И Маџари и Автокоманда спаѓаат под општина Гази Баба!!
Да нзма...оти кога сум одел магјари не е урбанизирано. Само А1, некои фабрики и вардар.
Автокоманда е многу убава точно с унчица. с има пврараво за тоа, делот десно кога се влеговаме од автопат Скопје, тој лево е индустриски малку е како поне за живеење. А десниот е врх љубави и естетике, има и слика сега видов на сајтот на општината. Порано сумг го гледал
еве http://www.gazibaba.gov.mk/gradonacalnik.html
Не знаев маџари дека е Газибаба,
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Читај,сега овде полека што пишува,
факсовци,џаболебари,неполнолетни лица и фанови на Милан и Реал,како и ноќни птици и сеирџии,...сиктер од темава,
не се мешајте сега тука,као што и јас не ви се пикам таму...
----------------
Сунчица:
И јас сум за прошетки. И јас имам внуци. Стварно паркот е многу убав.Кога би се сретнале таму, децата може да си поиграат свои игри а ние да си поприкажаме свои.Мојте внуци се на возраст од 12,6 и 1,5 години и многу се умни.И јас исто.
поздрав-Анчо
------------------
( ај сега држете ми среќа-мој Кајганаџии )
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Suncica.s темава е само за фалење или дозволува и кудење?:icon_lol:
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 16:27 ---
Сунчица:
И јас сум за прошетки. И јас имам внуци. Стварно паркот е многу убав.Кога би се сретнале таму, децата може да си поиграат свои игри а ние да си поприкажаме свои.Мојте внуци се на возраст од 12,6 и 1,5 години и многу се умни.И јас исто.
поздрав-Анчо
------------------
( ај сега држете ми среќа-мој Кајганаџии )
:pos:
на рандеву :pos:
ај ќе стискаме палци за тебе да падне еден брзински тииииииииит во шумичката(y)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Убаво би било да се соберат сите пензионери од светот и да се транспортираат во една држава, пример Исланд. И таму да си кулираат. Паркови, гејзири, автобуси, што ќе посакаат, тоа.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
Убаво би било да се соберат сите пензионери од светот и да се транспортираат во една држава, пример Исланд. И таму да си кулираат. Паркови, гејзири, автобуси, што ќе посакаат, тоа.
Зошто да не во Македонија? :icon_mrgr:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Да нзма...оти кога сум одел магјари не е урбанизирано. Само А1, некои фабрики и вардар.
Автокоманда е многу убава точно с унчица. с има пврараво за тоа, делот десно кога се влеговаме од автопат Скопје, тој лево е индустриски малку е како поне за живеење. А десниот е врх љубави и естетике, има и слика сега видов на сајтот на општината. Порано сумг го гледал
еве http://www.gazibaba.gov.mk/gradonacalnik.html
Не знаев маџари дека е Газибаба,

Ете сега дозна нешто ново :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Зошто олку скромно фалење? Пиши ко што треба, да го личи. Тони е лаф!!! Тој изгради плоштад со споменик од Филип и гради паркови!!! Не ко оној комуњарон од Подржикоњ што само бекатонки прередува.
Мислам дека погрешно ја сфативте жената, но нејсе.
И јас ќе се фалам за парк бе :D Озбилно - ако има некој друг од Железара тука ќе го потврди тоа.
На местото каде што е сега паркчето во Железара, имаше змијарник. Ама буквално. Местото било градинка во времето кога татко ми бил дете, после тоа беше едно големо дувло, и буквално змии имаа најдено тука неколку пати. Неосветлено, страшно, веднаш до основно школо беше.

И да, од кога постои местово, ПРВ ПАТ видов како родители/баби и дедовци се собираат приквечер тука со внуците, мерак да ти е да ги гледаш, џагор, дружба ;)

Не сме сите ние центарски деца ;)
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Мислам дека погрешно ја сфативте жената, но нејсе.
И јас ќе се фалам за парк бе :D Озбилно - ако има некој друг од Железара тука ќе го потврди тоа.
На местото каде што е сега паркчето во Железара, имаше змијарник. Ама буквално. Местото било градинка во времето кога татко ми бил дете, после тоа беше едно големо дувло, и буквално змии имаа најдено тука неколку пати. Неосветлено, страшно, веднаш до основно школо беше.

И да, од кога постои местово, ПРВ ПАТ видов како родители/баби и дедовци се собираат приквечер тука со внуците, мерак да ти е да ги гледаш, џагор, дружба ;)

Не сме сите ние центарски деца ;)

Секоја чест за оние кои го промениле тоа страшно место во едно забавно паркче. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom