ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Moжеме да се надеваме на поени есеј кај Градишки и Михајлова или послабо? :)
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
24
Поени од реакции
8
Колеги само мене зафркава присуството на часот коа проверувам на страната на правен или има уше некој? пошо на сите часови само на 3-4 предавања пишува дека сум бил а на скоро сите имам отидено
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Колеги само мене зафркава присуството на часот коа проверувам на страната на правен или има уше некој? пошо на сите часови само на 3-4 предавања пишува дека сум бил а на скоро сите имам отидено
системот не функционира правилно, и многу други имаат проблем со тоа
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Дечки да не Ви се наоѓа семинарска по Право на интелектуална сопственост случајно (авторско право) ?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Дали некој се има обидено да ја преведе пресудата од Хаг? :unsure:
 
O

Orion.

Гостин
Колеги Мјп есеј кај Тупурковски кога ќе се прави и дали е еден есеј или е поделен во два дела? Пошто сум вонреден појма неам, ако сум утнал ке идам на поправен
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Знае некој колку отприлика ќе бидат намалени квотите на правен ?
--- надополнето: 17 декември 2011 во 17:21 ---
Знае некој колку отприлика ќе бидат намалени квотите на правен ?
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Кога ќе биде есејот стварно право 12та недела или после испитот ???
 
O

Orion.

Гостин
Кога ќе биде есејот стварно право 12та недела или после испитот ???
Има соопштение на страницата дека ќе биде 12 недела, но имаш право и на поправен, така е за сите предмети. Кажи стварно се полага како колоквиуми или како испит? И зошто пишува на силабусот дека испитот ќе се спроведува усно? Некоја новина?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Има соопштение на страницата дека ќе биде 12 недела, но имаш право и на поправен, така е за сите предмети. Кажи стварно се полага како колоквиуми или како испит? И зошто пишува на силабусот дека испитот ќе се спроведува усно? Некоја новина?
Како испит се полага. Усно ќе полагаат бруцошите
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Како испит се полага. Усно ќе полагаат бруцошите
Бруцошите полагаат усно , иначе се полага како испит , ама можеш и во колоквиумска и во испитна да го полагаш, ако си запишан редовно , ако си вонредно само во испитна .
--- надополнето: 19 декември 2011 во 22:23 ---
А ќе има ли испрашување за активност по стварно право , знае ли некој што бил на предавањата ??
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Колеги, дали некој има презентации по економина за прв семестар т.е прва година, оваа година професорите не ги даваат ама порано ги давале, дали некој ги има ако ги има ке може ли да ми ги прати
 
O

Orion.

Гостин
Колеги, дали некој има презентации по економина за прв семестар т.е прва година, оваа година професорите не ги даваат ама порано ги давале, дали некој ги има ако ги има ке може ли да ми ги прати
http://www.pf.ukim.edu.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=299

Само прашај дали е тој, да не има нова книга искочено па и нов силабус:)
--- надополнето: 20 декември 2011 во 00:08 ---
Бруцошите полагаат усно , иначе се полага како испит , ама можеш и во колоквиумска и во испитна да го полагаш, ако си запишан редовно , ако си вонредно само во испитна .
--- надополнето: 19 декември 2011 во 22:23 ---
А ќе има ли испрашување за активност по стварно право , знае ли некој што бил на предавањата ??
И јас дојдов до инфо дека Родна испрашувала за дополнителни бодови, пуштила срце:)
--- надополнето: 20 декември 2011 во 00:09 ---
Како испит се полага. Усно ќе полагаат бруцошите
Интересно, во секој случај усно е боље бар за мене
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
knigata sto saso ja daval po evropska unija godinava moze li da se najde po fotokopirnicive vo mavrovka ,ako znae nekoj ?fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom