ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Поима неам, околу 15...
Лани кога точно почнаа? Ти што одбра?
мене ми кажаја ко нешо дека на 15ти октомври ќе се почнувало.......а иначе казнено се пишав па сеа ќе видиме...нема резз ни ништо :(
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
некој што одговарал усно општ дел на граѓанско по стар систем за 2-3-4 поена да сподели искуство?! ако има таков јунак :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
некој што одговарал усно општ дел на граѓанско по стар систем за 2-3-4 поена да сподели искуство?! ако има таков јунак :)
Јас одговарав за 2 бода. Ме праша што е рок на застареност и да ги набројам граѓанско правните принципи(метод на граѓ.право).
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
дечки а како оди полагањево на мастер? има колоквиуми?? или дирек на испит се оди ..... ^_^:love:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Од ова Економикава не можам ништо да сфатам.. Читај, читај, и пак не знам. Ќе положам ако ги учам само тие прашањата што се на крајот од секоја тема?
Hahahahaha бруцоши средете се не е ова средно.
со такво читкарање ке ги поминеш можеби колоквиумите, но како и да е у јануар ке треба да си ја пееш книгата пошо испитот е усен, добро мада и писмен да е мора да го владееш материјалот.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
А може некој да се смилува па да сподели систем на учење кој се покажал успешно? :D
Знам дека секој поинаку ги учи и сфаќа работите, меѓутоа еве ме интересира дали некој си читал секој ден по нешто и колку време приближно, дали сте оставале за последната недела, или не знам што..
Јас во средно си учев редовно па и сега нешто така се обидувам меѓутоа материјалот е далеку пообемен па малце потешко оди, ама оди некако. Не сакам вака да си експериментирам па да си останам со тоа средно :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
кој ***** е Драги значит... го презапишав економика кај Стојков, денеска случајно провервам во досие - предметен проф.- Т. Гроздановски...
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
кој ***** е Драги значит... го презапишав економика кај Стојков, денеска случајно провервам во досие - предметен проф.- Т. Гроздановски...
оди му и речи му дека е најнеспособен :)
 
Член од
22 август 2011
Мислења
30
Поени од реакции
3
Jas se zapisav na Praven fakultet sega, ama sum vonreden student i se osekam kako ,, izguben Germanec,, Ke bide li nekoj ljubezen da mi kaze dali mora da se kupuvaat knigi ili ima skripti i od kade mozam da gi kupam ( za prva godina )?
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
мастериве.... која дата почнуваат?? има ли некој инфо??:mad:
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
зашо некои ми викаат во понед. дека ќе се почнувало....сите различно...:sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom