ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
22 јули 2011
Мислења
1.016
Поени од реакции
1.134
Бачовска на правни студии само во прв семестар предава?
Да на правни студии додипломски предава само Социологија на право во 1 семестар , а после сигурно предава и на некој мастер .
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Дали ќе ми дадат потврда за редовен студент, утре или во теков не неделава, поднесов документи за упис на мастер, рокот беше до денес, ама го продолжија за уште месец дена, и не се знае кога ќе има резулатати?
Итно ми треба, ќе ми ја скинат пензијата ако не однесам за недела-две максимум.
Знам дека се плаќа некои 100 денари, тоа н е битно, туку дали ќе ми дадат, зошто уште не сум фактички упишана нели?
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
прашај си на студентски можи ќе имаш среќа....јас исто така прашав (а веќе поднесов док. за мастер) ама не ми дадоја наводно не сум сеуште официјално студент..
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Од ова Економикава не можам ништо да сфатам.. Читај, читај, и пак не знам. Ќе положам ако ги учам само тие прашањата што се на крајот од секоја тема?
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Добро, планираат ли да излезе тоа учебникот Облигационо бе?
Инаку, да прашам, Применета економика ептен за нигде ми е предметов, како е со колоквиумите, претешко или?
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
прашај си на студентски можи ќе имаш среќа....јас исто така прашав (а веќе поднесов док. за мастер) ама не ми дадоја наводно не сум сеуште официјално студент..
оф не верувам дека нешто поразлично ќе кажат, но ајде.
Документите ми се таму од 14 Септеври до сега можеа барем на нас што имам подадено документи да ни дадат некое обавестување.
Го продолжија рокот фино се тоа, ама на наша штета, којзнае кога ќе се почне со предавања, и плус со потврдиве, а ни треба.
Глуперди(n)
 
O

Orion.

Гостин
оф не верувам дека нешто поразлично ќе кажат, но ајде.
Документите ми се таму од 14 Септеври до сега можеа барем на нас што имам подадено документи да ни дадат некое обавестување.
Го продолжија рокот фино се тоа, ама на наша штета, којзнае кога ќе се почне со предавања, и плус со потврдиве, а ни треба.
Глуперди(n)
Предавањата ќе почнат како и секоја година независно од траење на рокот за упис.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
епа како ќе почнат на 15 кога уписот трае до 30.10!
Нема логика ова шо го праат.
И тогаш веројатно ќе се уплаќа на студентски гунгула ќе биде.
Да се надеваме дека ќе има резултати барем на досега упишаните.
 
O

Orion.

Гостин
епа како ќе почнат на 15 кога уписот трае до 30.10!
Нема логика ова шо го праат.
И тогаш веројатно ќе се уплаќа на студентски гунгула ќе биде.
Да се надеваме дека ќе има резултати барем на досега упишаните.
Што ќе ти се резултати? Мислиш дека нема да те примат? :)
Лани имав колеги кои ги примија после истекот на рокот па сеа ти види...
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
71
Поени од реакции
4
kolegi imase li nekoj so polagase trudovo esej da kaze so kako...kako dava temi 2 prakticni i 1 teorija li
i so temi dade minatiot pat
pozdrav
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Што ќе ти се резултати? Мислиш дека нема да те примат? :)
Лани имав колеги кои ги примија после истекот на рокот па сеа ти види...
Логично дека неможе да почнат предавања дур трае рок за упис , од ноември натака ке почнат тогаш и ќе се плаќа веројатно , ќе има соопштение кај ви се брза толку :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom