ПМФ

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Bacillus gagous напиша:
абе Бати е еден од географите , така да нема лабараториска работа, па не е навикнат, инаку горе се биолозите, во зградата доле ти се Хемичарите, или се лажам.
У право си горе се биолозите, а доле сме хемичарите и некој залутани информатичари кои ни го окупираат институтот зашо немаат свој, ама ако ние сме добри и не ни сметаа со ни се моткаат по институт и ни го пијат нашето кафе од автомат, кај сме ги прибрале да не лутаат па уште им сметала смрдеата, ај нека не аздисуваат:uvo:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
BTW има некој на форумов што е 2-ра година на Физика?
 

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Ivka напиша:
У право си горе се биолозите, а доле сме хемичарите и некој залутани информатичари кои ни го окупираат институтот зашо немаат свој, ама ако ние сме добри и не ни сметаа со ни се моткаат по институт и ни го пијат нашето кафе од автомат, кај сме ги прибрале да не лутаат па уште им сметала смрдеата, ај нека не аздисуваат:uvo:
Колешке да се разбереме... не отварај тема за автоматот за кафе.. АВТОМАТОТ ЗА КАФЕ Е НАШ :pos2: :pos2: :pos2: :poss: :poss: :poss: :pos: :pos:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Bacillus gagous напиша:
Можам да замислам што ви проаѓа низ глава кога поминувата покрај Биолошките лабаратории и ви смрди, гарант овие прават некои франкенштајни.
А бре не е толку страшна таа миризбата, претеруваат, и газот им смрди ама го носат, и не еден туку двајца франкенстајни се прават.:baeh:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
GraFusion напиша:
Колешке да се разбереме... не отварај тема за автоматот за кафе.. АВТОМАТОТ ЗА КАФЕ Е НАШ :pos2: :pos2: :pos2: :poss: :poss: :poss: :pos: :pos:
Ау колега од кај тоа ваш:pos2:благо ме насмеа:baeh:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Volkswagen напиша:
BTW има некој на форумов што е 2-ра година на Физика?
Да земеме дека на физика има по неколку студенти у година... тешко дека ќе најдеш некој :pos:
А ова за миризбата по ходници... не знаев дека уживате во тоа... lol
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Ivka напиша:
У право си горе се биолозите, а доле сме хемичарите и некој залутани информатичари кои ни го окупираат институтот зашо немаат свој, ама ако ние сме добри и не ни сметаа со ни се моткаат по институт и ни го пијат нашето кафе од автомат, кај сме ги прибрале да не лутаат па уште им сметала смрдеата, ај нека не аздисуваат:uvo:
Ne samo sto imame sopstven institut, tuku i nasiot e 1000% bolji od vasiot. Ako ne za drugo, nie barem imame svetlina :) ne ucime vo smrdezot :D
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ivka напиша:
У право си горе се биолозите, а доле сме хемичарите и некој залутани информатичари кои ни го окупираат институтот зашо немаат свој, ама ако ние сме добри и не ни сметаа со ни се моткаат по институт и ни го пијат нашето кафе од автомат, кај сме ги прибрале да не лутаат па уште им сметала смрдеата, ај нека не аздисуваат:uvo:
Ај, за да не се претвори темава во мерење чиј е поголем (и така не може, се знае дека нашиот е :)), мало појаснување: не станува збор за смрдеата од хемиски, туку за таа од горе од лудницата (=
Бидете среќни што не имате нас информатичарите доле, зашто немаше да имате компјутерски лаборатории (=
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Точно е многу пари се адоа да се направи институтот по информатика, за сметка најмногу на кутрите биолози кои не знам колку имаат материјали за практични вежби, од кај зна може штедат и на петриеви шољи, а уклучување на аутоклав за дезинфекција е луксуз, единствено што немаат проблем да најдат глувци за сецирање, пошто гарант ги има во изобилство.

Јас инаку сеуште официјално не сум отпишан од ПМФ иако запишан ми е прв семестар и на тоа е останато, следно враќање на ПМФ евентулно би ми било за да ми ја признаат германскаава диплома иако мислам дека воопшто нема да има потреба од тоа.
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
P.Overdrive напиша:
Ај, за да не се претвори темава во мерење чиј е поголем (и така не може, се знае дека нашиот е :)), мало појаснување: не станува збор за смрдеата од хемиски, туку за таа од горе од лудницата (=
Бидете среќни што не имате нас информатичарите доле, зашто немаше да имате компјутерски лаборатории (=
:pos2::pos2:
si imame nasa kompjuterska ucilnica ne ni se potrebni vasite:pos2:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Bacillus gagous напиша:
Точно е многу пари се адоа да се направи институтот по информатика, за сметка најмногу на кутрите биолози кои не знам колку имаат материјали за практични вежби, од кај зна може штедат и на петриеви шољи, а уклучување на аутоклав за дезинфекција е луксуз, единствено што немаат проблем да најдат глувци за сецирање, пошто гарант ги има во изобилство.

Јас инаку сеуште официјално не сум отпишан од ПМФ иако запишан ми е прв семестар и на тоа е останато, следно враќање на ПМФ евентулно би ми било за да ми ја признаат германскаава диплома иако мислам дека воопшто нема да има потреба од тоа.
Ne znam bas za biolozite ama nie hemicarite si imame sekakov pribor za laboratoriski vezbi
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Ivka напиша:
:pos2::pos2:
si imame nasa kompjuterska ucilnica ne ni se potrebni vasite:pos2:
iako lici na se osven na kompjuterska uclinica. plus, prasav ko coek dali moze da sednam, idiotkata mi rece deka ne mozelo, a nemaa ni cas, nemaa ni kolokvium. ebate toa ebate.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Bacillus gagous напиша:
Тоа се вика си се качила на ПМФ, не ради друго, пошто е на брдо.
така де, тој дел најдобро го запамтив, иако ние од ридиштата неаме мака со качување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom