ПИВОЛЕНД 2014

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 мај 2014
Мислења
23
Поени од реакции
19
Кој што сака нека каже ама Пиволенд е епско срање. Единствено Пиволенд најдобро се покажа во 2008 година и никогаш нема да го заборавам зошто Пиволенд таа година беше најбоЉе ама стварно јако беше. Пивото беше 50 денари скопско, лашко светло 40, темно 50, Дувел 80, Бадвајзер чешкиот го платив 90. Помин врв Wickeda растурија, Laka исто така и Паркети јако се покажаа.

Одев секоја година на Пиволенд со еден другар реално го отваравме Пиволенд, 2009 вкупно 10 души беа на Канго :).

Како и да е веќе 2 години не одам, зошто не само што пиволенд е срање туку и продаваат пиво со поминат рок, како што беше со Дувел минатата година. Тотално разочарување откако се сменија организаторите. Бегајте подалеку. Единствен бенефит е тоа што ќе биде на Кале.

Не знам се напнав само што пишував тотално разочарување.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нема да има турбофолк?:(

Иначе најверојатно ќе одам.... освен ако не ми излезе некоја работа:)
 
H

HoT IcE

Гостин
Vie pa kolku se cudite za pivoto. Jas sum rabotel na nekolku pivofesta i vi tvrdam deka na bilo koj pivski festival da idete ke piete pivo so projden rok na tocenje ili falc bure so vazduh i izvetreano pivo :) Samo kje bidne malce poladno radi samite aparati i tolku, sekako deka ima isklucoci, ama uglavnom matematikata za organizvanje pivofest e taa, se prodava takvo pivo :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сакам годинава да има Silent Night/Party или како и да се викаше, ко што имаше на првиот Пиволенд, што убаво си поминав тогаш.:icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Можат за ваков настан да донесат странски имиња кои ќе привлечат голем број на посетители вака само повеќето македонски имиња и не е баш некој голем настан кој ќе привлече голем број на посетители. Повеќето имиња и не се баш нешто нај нај барем според мој вкус музиката ќе биде ни лоша ниту пак добра измеѓу нешто. Доколку се одлучам да одам ќе одам на нешто psytrance... за цените не се коментира подобро човек да си купи од продавница отколку од таму...треба навистина да намалат оваа година со цените инаку не е во ред со тие цени ем нема да се пие повеќе.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Уз ефтно и ладно пиво и Жаре Бербер ќе ни е интересен.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Единствено нешто што ми се свиѓа е локацијата.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Тони Михајловски и Скандал Састаф
WTF?!кој нормален ќе оди Тони да го слуша,на Опуштено го мутирам секогаш а не па во живо...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Уз ефтно и ладно пиво и Жаре Бербер ќе ни е интересен.
Уз еФтино и ладно пиво?

Дечко пивото ќе биде х2 од она што беше у Прилеп а треба да биде ПИВО ФЕСТ као демек. Не ме еби бе тотална мизерија се.
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Едно нешто ќе кажам,кој ке оди убаво нека си помине.:)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Пиво фестивалите се фестивали на ПИВОТО а не концерти. Музиката е споредна работа битно е пиењето , забавата и дружењето. Опуштете се малку супер е изборот на пејачи на кој му е до доба забава се забавува и на кавер бендови. Само да не го бабпнат пивото 100 или повеќе денари тоа е најбитно.

П.С. сигрен сум дека 99% од овде што мекате се палите на Октобар фест на кој патем освен пијанчење нема ништо друго. Чичковци на синтисајзер со бркови , џигерици и сандали со бела чарапа кои ропаат германски фолк тоа може и на тоа ќе се палиме. МИЗАР и други наши изведувачи тоа НЕ.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Прилепчани - пак е боље од вашиот, барем со музиката. :noze:
Кај нас музиката беше во втор план, во прв беше Раде. :D Мада, @Peja989 не ги се согласил со то и би рекол дека во прв план беше носот мој.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Уз еФтино и ладно пиво?

Дечко пивото ќе биде х2 од она што беше у Прилеп а треба да биде ПИВО ФЕСТ као демек. Не ме еби бе тотална мизерија се.
Нема врска ефтино е сум бил два и пол пати.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Нема врска ефтино е сум бил два и пол пати.
Кого лажеш бе дека е еФтино? Ако за тебе еФтино е х2 од прилепскиот пивофест тогаш не знам што да ти кажам.

1,5 даб за 290 денари се продаваше минатата година па ти удри му математика.

Се знае на вакви дешавки каква треба да е цената на пивото ама кај нас ништо не е ко шо треба.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Значи одиме.. Ко минатата година што отидовме и таа пред неа. Кој е со мене? :D

(забелешка од авторот: Се ќе поднесам, ама Жаре Бербер, Тијана и Тамара НЕ! Значи кога ќе пеат они, ќе одиме по цигари/скара/до центар и сл. )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom