Охрид

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Баш проверував архиви имат од битуше еден со ниви во Вапила. Мојт ова будалава да е то....ама паа кажвеше гледал снег во мај на галичица а знам од вапила тешко се глеат планинана...незнамм плус Охрид поубо од сите нас го знајт
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Баш проверував архиви имат од битуше еден со ниви во Вапила. Мојт ова будалава да е то....ама паа кажвеше гледал снег во мај на галичица а знам од вапила тешко се глеат планинана...незнамм плус Охрид поубо од сите нас го знајт
Еми кога пола УМС го користит истиот акаунт, сигурно ќе го знает Охрид поубо од сите. :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Еми кога пола УМС го користит истиот акаунт, сигурно ќе го знает Охрид поубо од сите. :D
Еј ејј! Јас сум од УМС. Не ме мешај мене со овие шо лепет плакати :mad:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Баш проверував архиви имат од битуше еден со ниви во Вапила. Мојт ова будалава да е то....ама паа кажвеше гледал снег во мај на галичица а знам од вапила тешко се глеат планинана...незнамм плус Охрид поубо од сите нас го знајт
Јас во Охрид седам за релаксација, од една тараса да го гледам Варошон, езероно да го гледам, да ја гледам Галичица, од друга Петрино, а не ниви да работам. За мене Охрид е од еНЅероно до Туристичка. Во Вапила може на ручек да појдам, сега и така убав нов пат владата направи. Прв пат слушам за битушани во Вапила, обично ние битушаните како стара комунистичка или боречка аристократија сме по станови и куќи покрај езеро :)[DOUBLEPOST=1462218600][/DOUBLEPOST]
@M-1 Тро гужвичка. Секој ден околлу 3 сатот колона имат до братство школоно.
Се вработува народот и повеќе гужва има во шпицот. Сега ко ќе ја отворат германскана голема инвестиција во зонана кај Мислешево ќе има уште повеќе вработени и гужви.

Кога ги испозатворија фабрикине за време на претходнана власт и охриѓани немаа работа, немаше гужви.
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.554
Поени од реакции
2.133
Oвaј Битушoв никoш не сфaтив дaли е свaрнo oзбилен или се зaебaвa.

Акo е oзбилен утше душевнa бoлницa ќе фaли вo Oхрид зa дa си нaјде другaрчињa.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Јас мислам озбилен е, само то ме плашит.. Немат толку јаки психијатри во градов.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Јас во Охрид седам за релаксација, од една тараса да го гледам Варошон, езероно да го гледам, да ја гледам Галичица, од друга Петрино, а не ниви да работам. За мене Охрид е од еНЅероно до Туристичка. Во Вапила може на ручек да појдам, сега и така убав нов пат владата направи. Прв пат слушам за битушани во Вапила, обично ние битушаните како стара комунистичка или боречка аристократија сме по станови и куќи покрај езеро :)[DOUBLEPOST=1462218600][/DOUBLEPOST]

Се вработува народот и повеќе гужва има во шпицот. Сега ко ќе ја отворат германскана голема инвестиција во зонана кај Мислешево ќе има уште повеќе вработени и гужви.

Кога ги испозатворија фабрикине за време на претходнана власт и охриѓани немаа работа, немаше гужви.
Тони ти ли си бе ? Или некој од миленко , јанко, мирка или пандов ?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
За @acereal i @Avenger99 гужвите во шпицот по 15 час.не биле од вработените кои се враќале од работните места:)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За @acereal i @Avenger99 гужвите во шпицот по 15 час.не биле од вработените кои се враќале од работните места:)
Алооо не сме во швајцарија во ебана македонија живееме кај што 50% се невработени кој црни фабрики ги спомнуваш во охрид .. Овие кружниве се најголема глупост што е направена во охрид.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Кога си последно дојден во Охрид?
Често сум Охрид. Шо беа оние гужвишчана за Велигденот, полна Туристичка возила, бесплатен паркинг???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom