Охрид

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.841
За кога е планирана 7 Ноември да ја пуштат?
Кун 8 мај, така нешчо?

Т.е. веќе имат асВалт.Од Здружение до Автобуска

А Автобускана и 'Молон' ќе бидет станбени единици нагоре или не се знајт?

*прашања кои ме мачат
Автоматски споено мислење:

За кога е планирана 7 Ноември да ја пуштат?
Кун 8 мај, така нешчо?

Т.е. веќе имат асВалт.Од Здружение до Автобуска

А Автобускана и 'Молон' ќе бидет станбени единици нагоре или не се знајт?

*прашања кои ме мачат
џабе е све ,од кај отекс надолу све требит рушење со си џамчето и таа улица да заличит како шо требит од автобуска до кружното...нормално на сопствениците државата да им исплатит све или да им направит станови.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
џабе е све ,од кај отекс надолу све требит рушење со си џамчето и таа улица да заличит како шо требит од автобуска до кружното...нормално на сопствениците државата да им исплатит све или да им направит станови.
Тука имат ширина за 2 ленти плус по 1 за паркирање од двете страни, секако Атва, Сетек, ДМ, Техномаркет, маркетиве креирет огромен проток со возила.Плус мојт и кружен кај ковачине на раскрсницана со Егејска, да е модерно, одамна немало некој кружен низ град :D

Од друга страна, сега малку полемика, дали сте чуле дека/дали некош порано имало идеја Марко Нестороски да ојт во правец од Крст Џамија до пресек со Питу Гули еднонасочна, а 7-ми Ноември од Автобуска до Крст Џамија во обратен правец еднонасочна?

И дали нркок знајт делон Градинар кон Стобекс, меѓу Прва МУБ и Ристо Чадо дали е на различни сопственици, државно или на Градинар?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.841
И дали нркок знајт делон Градинар кон Стобекс, меѓу Прва МУБ и Ристо Чадо дали е на различни сопственици, државно или на Градинар?
не сум 100 сигурен,ама имат спор таму и дали им го вратија или уште се спорат незнам ,знам дека еден од османлиите барат дел од таму....се напрај голема грешка со тоа враќањето...затоа идеа многу селџуци,јурици назад по документи лк.....да барааат назад нешто шо османлиите плачкаа и легализираа,,,само османлиите,четниците и татарите ги имаат тие фалш документи.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Ohrid momentalno e naj katastrofa grad za so kola, pes majka da I'm ebit na tie nepismenite vo opstinana, taa 7 Noemvri poke sahti imat nego Kratovo sho imat cel grad
Од улициве Гоце Делчев им прајт сериозна конкуренција со брза реконструкција, чак и водит.
А за лежечки полицајци да нр прајме муабет цел град.
Ама истите работници се 2 дена таму, три дена на Ноември.Зш Нискоградба и Водовод 3 према 1 е однос администрација со реални работници на терен.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.841
Од улициве Гоце Делчев им прајт сериозна конкуренција со брза реконструкција, чак и водит.
А за лежечки полицајци да нр прајме муабет цел град.
Ама истите работници се 2 дена таму, три дена на Ноември.Зш Нискоградба и Водовод 3 према 1 е однос администрација со реални работници на терен.
Гоце Делчев се прајт ради чоекот од Пицеријата,канцеларијата му е на Гоце Делчев а и плус тој пат водит до куќата негова а и морат да се покажит пред гласачите од Дуи
Лом си ме изнасмеа...Во водовод се влегвит на работа да НЕ РАБОТИШ,само шефчиња,обезбедување и по чаршија на Муфте кафе.
 
Последно уредено:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.435
Гоце Делчев се прајт ради чоекот од Пицеријата,канцеларијата му е на Гоце Делчев а и плус тој пат водит до куќата негова а и морат да се покажит пред гласачите од Дуи
Лом си ме изнасмеа...Во водовод се влегвит на работа да НЕ РАБОТИШ,само шефчиња,обезбедување и по чаршија на Муфте кафе.
Хаха ми се свиѓат надимаков, ко Волдермот е, he who must not be named. Сите ко ќе зборвет за него шушкет, се вртет лево десно дан излезит од негде па и нив ко на топалон дан им се причинит пиштол.
Чоекот од пицеријата:icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.841
Хаха ми се свиѓат надимаков, ко Волдермот е, he who must not be named. Сите ко ќе зборвет за него шушкет, се вртет лево десно дан излезит од негде па и нив ко на топалон дан им се причинит пиштол.
Чоекот од пицеријата:icon_lol:
Јас сум последниот шо би шушкал,,,,ми се ....да му спомнам име и ... и да пу праам реклама.....тие шо терет алаш вераш со него нека му прает реклама јас не.
А од кај ке се појавит, ко глана му чадит и него 365 пријави имат ,ама засега мува него лазит....штета шо џанго и него не го крена наклоци ко и оние од струшките тн дискотеки
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.841
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.435
ЈАс да сум уш 500 ќе му дам, малце се и овие.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.435
хаха значи ти бетер од Дпмнеовците,само дали ќе кешираш од општинскиот буџет или приватно
А зш да не? Кој се бунит, на кого му сметат?
Можда сум досадна, ама ко ја рушија Куба цел град се крена, имавме #JeSuisCuba движење, па менвење на профилни на фб, дури имаше и адвокатска фирма шо поднесе некоја иницијатива со која ја оспори законитоста на законот за дивоградби, демек не требело да се рушет платформите. Самоиницијативно, не беше платена од никој.
Значи енергија и волја за бунт се имат, само не за тие теми шо болет. Битно кафе да се имат да се испиет некаде, за останатото други да берет гајле.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.841
А зш да не? Кој се бунит, на кого му сметат?
Тие шо галамеја најмногу сега велат еснаф чоек,пред 3 год џамкаја секој ден, па победија убедливо се наместија на убај места ,и сега заедно алаш вераш прает.
Без маршал со бели нараквици немат иднина.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.529
Поени од реакции
9.492
Колку само има овој крај да понуди... колевка на цивилизацијата на Европско тло.

1715189002806.png

Поградец/Охрид, 6. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – Праисториската населба кај Лин, на албанскиот брег на Охридското Езеро е најстара во Европа, датира од пред повеќе од 8.000 години, потврдија резултатите од истражувањата кои полни 4 години ги спроведуваат археолози од Универзитетот во Берн, Швајцарија и соседна Албанија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom