Охрид

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.850
Mislev na Branko Arnaudovski.... B.Crvenkoski nemat veze so ova, fokusot mu bese na drugi celi :)))
БА сега ке се преселел у Скопје да му помагат на газдите од 1 и 2 горица,наводно им требало јаки архитекти,инжињери...колку е точно ова..
 
Член од
24 август 2017
Мислења
328
Поени од реакции
784
БА сега ке се преселел у Скопје да му помагат на газдите од 1 и 2 горица,наводно им требало јаки архитекти,инжињери...колку е точно ова..
Da da tocno si e veke e na relacija Ohrid Skopje, ne samo to nego I kao visi sovetnik vo pole na urbanizam na drzavno nivo, ipak jako portfolio imat covekot za primer e
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.251
Поени од реакции
16.825
Извини ама те корегирав. Не е впечатокот само за Охрид и на другите места е така.
Замисли една Ареа да има концерт на Билјанини, фул стадион.
Архангел, Мизар, Лева Патика, Меморија?
Замисли Каролина, Калиопи да пеат или Трибјут да се напрај на Леб и сол (под услов да не можи старата постава да истера цел концерт)... само замисли.
Не дека оправдувам да ечи турбофолк насекаде ама поарно ќе се обесам отколку таа депресијата Мизар да ги слушам, ствар на вкус е во прашање додуша ама сепак
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Не дека оправдувам да ечи турбофолк насекаде ама поарно ќе се обесам отколку таа депресијата Мизар да ги слушам, ствар на вкус е во прашање додуша ама сепак
Можам све да слушам и турбофолк,метал,опера итн немам проблем со музика ама да речеш дека Мизар се депресија треба без уши да си роден па да ги немаш никогаш слушнато и само вака да си тропаш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.251
Поени од реакции
16.825
Можам све да слушам и турбофолк,метал,опера итн немам проблем со музика ама да речеш дека Мизар се депресија треба без уши да си роден па да ги немаш никогаш слушнато и само вака да си тропаш.
Јас кажав мое мислење па сеа ти како сакаш свати ме, и јас можам се да слушам ама она мртвило не.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.093
Поени од реакции
2.149
Јас кажав мое мислење па сеа ти како сакаш свати ме, и јас можам се да слушам ама она мртвило не.

Pogolema depresija od Breskvica i Jala brat na ilinden nema ama ti si znaes.

Na vakvi praznici i vo grad kako ohrid treba da se slavi sve sto e makedonsko a ne kic so auto tune od srbija.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.251
Поени од реакции
16.825

Pogolema depresija od Breskvica i Jala brat na ilinden nema ama ti si znaes.

Na vakvi praznici i vo grad kako ohrid treba da se slavi sve sto e makedonsko a ne kic so auto tune od srbija.
Нека се слави Македонско, имаме добри Македонски изведувачи ама ти пишаа погоре каква побарувачка таква понуда :toe:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Јас кажав мое мислење па сеа ти како сакаш свати ме, и јас можам се да слушам ама она мртвило не.
Искрено не сум и ја љубител на таа музика ама уметноста што ја има во нивните песни е огромна. Здив, Земја,Бело Море особено Почесна Стрелба и Константинопол ко ќе ги чујам јас се ежам буквално иако ќе кажам не сум фан на овој тип музика ама квалитетот е квалитет. Проблем со Охрид е шо они одат на сигурно туркаат комерцијална музика и одат на сигурно иако и наши групи да викнат ќе наполнат Билјанини тврдам но во нашево општество побрзо ќе се продаде Бресквица,Теодора,Раста итн. Сепак профитот е на место број 1
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.535
Поени од реакции
9.520
Како бе Мизар е депресија? Текст, музика? Архангел ко така што е, самоубиствена мисија? Па само Вртев да излези говор да држи ќе падните на газот, човекот е интелект, општествено добро. Излишно е да збораме за музиката која ја прават/ле.

За кои вредности треба едно општество да се залага? Една културна престолнина како Охрид? Треба македонизам да ечи на сите страни, од зурли и тапани по плоштади и Антички театри до вакви групи кои ја живеат и пропагираат уметноста цел живот - концерти на стадион.

Поопфатна е темата, во дел од муабетите би навлегле офтопик ако ја влечкаме дискусијата, во секој случај проблемот треба од повеќе страни да се фати. Секаде е рак рана ова, не само во Охрид.

... и ДА, на мое дете побрзо Мизар ќе му пуштам и ќе му зборам за Каролина и Тоше отколку за Бресквица и Јала брат и остала багра со коефициент на интелегенција во минус и непостоечки културни вредности и аманет зад себе оставени.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
748
Поени од реакции
923
Не дека оправдувам да ечи турбофолк насекаде ама поарно ќе се обесам отколку таа депресијата Мизар да ги слушам, ствар на вкус е во прашање додуша ама сепак
wtf...

sto e ova be, ko da kazes bolje ke gledam sliki onie sto crtaat po setaliste Ohrid othoklu Mona Liza depresijata - prasanje na vkus pa uste na kraj
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Тоа све средношколци 1ва-2ра година беа на Девито, реално не знам кој нормален над таа возраст би ја слушал таа бљувотина, али на децава интересно им е, мава бас они урлаат, не дека нешто им е гајле што слушаат. Само што треба отштета да ни платат на нас во околина што живееме за ушоболот што го претрпевме.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Мизар со нивниот старословенски/македонски фолклор/византиски стил на пеење се смета за депресија за Охрид, градот кој се смета за балканскиот ерусалим, центарот за христијанството за македонците и за добар дел од другите православни јужни словени со 365 цркви една за секој ден.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.779
Поени од реакции
9.667
Мизар со нивниот старословенски/македонски фолклор/византиски стил на пеење се смета за депресија за Охрид, градот кој се смета за балканскиот ерусалим, центарот за христијанството за македонците и за добар дел од другите православни јужни словени со 365 цркви една за секој ден.
Лесковачка скара, американски крофни, пуканки, турбо фолк да ечи, тоа се бара за градот со најстаро езеро и културна историја :pos:

Срамота. Во Хрватска на пример пред неколку месеци градоначалникот им го забрани закажаниот концерт пошто бил турбо фолк. И најладно ги одјеба во Пула нема да се слуша тоа срање од музика.


Така што, Охрид е од многу одамна станат цигански пазар и засекогаш уништен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom