Официјални Фан Клубови

Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
браво за сите фанови кој успеале да регистрираат здрузенија.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Официален е само Арсенал-Македонија во Скопје.

Сега и Милан нешто формира.. а можеби и се готови.:helou:

Можете да проверите на Арсенал.ком во Супортерс Клуб.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Официален е само Арсенал-Македонија во Скопје.

Сега и Милан нешто формира.. а можеби и се готови.:helou:

Можете да проверите на Арсенал.ком во Супортерс Клуб.
Друже и на Баерн фанклубот е официјален, регуларно си е заведен како официјален фанклуб на Баерн во Македонија и тоа од 11.11.2000 год.
Кој не верува еве му линк
http://www.fcbayern.t-home.de/en/company/company/fanclubs/index.php
Само проблемот кај нас е што навивачите на Баерн во Македонија седат само дома и навиваат само пред ТВ или од пред компјутер несакаат да изградиме вистински фанклуб, па така само петорица се собираме активно.
Доколку има уште некој кој сака да се зачлени, слободно нека ме контактира преку пп.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Друже и на Баерн фанклубот е официјален, регуларно си е заведен како официјален фанклуб на Баерн во Македонија и тоа од 11.11.2000 год.
Кој не верува еве му линк
http://www.fcbayern.t-home.de/en/company/company/fanclubs/index.php
Само проблемот кај нас е што навивачите на Баерн во Македонија седат само дома и навиваат само пред ТВ или од пред компјутер несакаат да изградиме вистински фанклуб, па така само петорица се собираме активно.
Доколку има уште некој кој сака да се зачлени, слободно нека ме контактира преку пп.
Супер ете и трет официјален. :vozbud:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
А има од Челзи? Ако има пишете.
 

ontario

Кајганичар до Коска
Член од
4 мај 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
Абе ваљда има и на Челзи фан клуб пошо знам дека имаат доста поддржувачи и навивачи .. а ко шо знам во Гевгелија имаат отворено и паб на Челзи :vozbud:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Абе ваљда има и на Челзи фан клуб пошо знам дека имаат доста поддржувачи и навивачи .. а ко шо знам во Гевгелија имаат отворено и паб на Челзи :vozbud:
И во скопје има Челзи Паб. :smir:
 

ontario

Кајганичар до Коска
Член од
4 мај 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
И во скопје има Челзи Паб. :smir:
Тоа значи дека сепак Челзи се доста познати и популарни кај нас така да ... мора да имаат фан клуб:smir: . [за кратко време ќе дознаам за сигурно]
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Има ли нешто за Јувентус. Ако може да ми најдете да видам што е потребно за отварање фан клуб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom