Официјални Фан Клубови

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
ШУМАРИ

Еве тука на ова место сакам да им се забрагодарам на сите Шумари што го бодрат и сакаат ФК Славија 19.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

ОФИЦИЈАЛНО: Македонскиот Фан Клуб на Челзи е и официјално прифатен како Официјален поддржувачки фан клуб на Челзи.
Епа ајде со среќа нека ни е.... www.chelseafc.mk
:pehar::pehar::pehar:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Во тек е форимирање на официјален Фан Клуб во Македонија за Манчестер Јунајтед од Македонија официјално подржан од manutd.com кој сака да ми помогне да го реализирам ова нека прати ПП за да добие повеќе инфо.
Знам ќе речете дека MUSC биле официјални , но не е така може да пратите еден имаил до манутд.цом и ќе видите дека не се официјални јас уште од октомври месец сум официјално подржан до сега е само еден помошник потребни ни ми се уште најмалку двајца за да може да почнеме официјално.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Во Македонија единствен официјален фан клуб до денес е оној на Челзи. Го регистриравме во периодот меѓу двете сезони иако иницијативата е уште од декември месец лани. Правилата на клубот налагаат тоа да е во периодот меѓу двете сезони па моравме да чекаме.
Од мене совет - пред да потегнете сериозна иницијатива за регистрирање, распрашајте се по соседниве земји што имаат официјални фан клубови. Нас лично Бугарскиот фан клуб на Челзи ни беше од голема помош.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Во Македонија единствен официјален фан клуб до денес е оној на Челзи. Го регистриравме во периодот меѓу двете сезони иако иницијативата е уште од декември месец лани. Правилата на клубот налагаат тоа да е во периодот меѓу двете сезони па моравме да чекаме.
Од мене совет - пред да потегнете сериозна иницијатива за регистрирање, распрашајте се по соседниве земји што имаат официјални фан клубови. Нас лично Бугарскиот фан клуб на Челзи ни беше од голема помош.
Единствен?
AMSC(Arsenal Macedonia Supportes Club) оддамна е признаен,а мислам дека и Баерн Минхен имаат официјален фан клуб.:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во Македонија единствен официјален фан клуб до денес е оној на Челзи. Го регистриравме во периодот меѓу двете сезони иако иницијативата е уште од декември месец лани. Правилата на клубот налагаат тоа да е во периодот меѓу двете сезони па моравме да чекаме.
Од мене совет - пред да потегнете сериозна иницијатива за регистрирање, распрашајте се по соседниве земји што имаат официјални фан клубови. Нас лично Бугарскиот фан клуб на Челзи ни беше од голема помош.

Баерн имаат веќе многу одамна регистрирано фан клуб, мислам беа и први.

Нашиот е веќе регистриран, денес пополнувавме формулари за членство, веб сајтот е во изработка. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Единствен?
AMSC(Arsenal Macedonia Supportes Club) оддамна е признаен,а мислам дека и Баерн Минхен имаат официјален фан клуб.:smir:
Баерн имаат веќе многу одамна регистрирано фан клуб, мислам беа и први.

Нашиот е веќе регистриран, денес пополнувавме формулари за членство, веб сајтот е во изработка. :)
Ако можит скриншат како во погорниот случај за Челзи, би бил благодарен.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Значи се на се,официјални фан клубови во Македонија имаат Челзи,Баерн Минхен и Арсенал.
:oeoeoe:
 
B

boki10messi

Гостин
Во изработка е и официјалниот фан-клуб на Барселона во Македонија.
Работата е 90% готова, останува само уште на хартија да се здобијат со статус на официјален фан-клуб.
www.blaugrana.mk
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Znaes nesto podetalno za ova?
незнам зашто но дури сега го забележувам постов, но како и да е ке дадам информација околу прашанјето.
фан-клубот на Njukasl се наогја некаде во влае, кај последна 8ца мислам.Имаше и по веснициве некаде интервју со еден од членовите кој објаснуваше кај се наогјат точно и др.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom