Оптички илузии!!!

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
mr_wicket напиша:
Eве ви овде малце различно е ама истата слика е. Прочитајте убаво ќе видите што се случува.
:pos: :pos: :pos: ovaa e podobra!!!
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
mr_wicket напиша:


Поентата е да гледате во точката додек е сликата жолто - сина, сконцентрирајте се убаво и ќе види те што се случува. Мене многу ми се допадна.

ПС. Нема ништо страшно.
Абе да тибам ме исплаши :bip::bip::bip::bip:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
mr_wicket brat so ne objasne ti so se slucvit mara jas mislev deka vtorata sliak ti ja mislis za iluzija stvorena od prva slika
ncncnc so ne kaza barem nemase da te safrkavame tolku :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Koнечно и јас сватив....кога се пулиме во точката после кога се сменува сликата ни изгледа дека има сино небо ама кога ќе трепнеме пак и се гледа дека е сиво....бравос за оној што ја направил.Инаку и јас да направам таква слика нели камењата беа сите сини во првата слика е да ги направам тие зелени после кога ќе се смени сликата небото ќе биде зелено.Тоа не е ништо чудно ама кој да се сети на тоа.Еве уште една таква слика http://www.johnsadowski.com/2006/06/spanish-castle-magic.html
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Crazy P0Y0L напиша:
mr_wicket brat so ne objasne ti so se slucvit mara jas mislev deka vtorata sliak ti ja mislis za iluzija stvorena od prva slika
ncncnc so ne kaza barem nemase da te safrkavame tolku :)
_|Sp|DeR|_ напиша:
Koнечно и јас сватив....кога се пулиме во точката после кога се сменува сликата ни изгледа дека има сино небо ама кога ќе трепнеме пак и се гледа дека е сиво....бравос за оној што ја направил.Инаку и јас да направам таква слика нели камењата беа сите сини во првата слика е да ги направам тие зелени после кога ќе се смени сликата небото ќе биде зелено.Тоа не е ништо чудно ама кој да се сети на тоа.Еве уште една таква слика http://www.johnsadowski.com/2006/06/spanish-castle-magic.html
Си рековте ЕУРЕКА! Ебаве.. :nesvest:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Mr. wicket закон е првата, ама без навреда луѓе, мутави сте :nesvest:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
mr_wicket напиша:
Eве ви овде малце различно е ама истата слика е. Прочитајте убаво ќе видите што се случува.
Е сега покрај сеирот има и логика.

Стварно е закон и права илузија.
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Ај бе ставајте уште слики паа..Само не страшни плизззззз
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
cekaj se ova e samo za mari :) da najdam samo edna ubava


ako gleds vo crnata tocka slikata ke stane bela :)
kinds stupid no interesno:lud:

a na ova se "skrsiv od smeenje
check this out
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Durrrrrrrrriiiiiiiiiiiiii sega svativ :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: Dobro e, ali od po4etokot mislev nekoja glupost e:icon_lol:
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
eten jaka iluzija...:)))...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom