Опивање (Сакам да се напијам)

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Да си жива и здрава Катјо за ова!
Во последно време бајаги го практицирам овој начин на "бегство од реалноста" зашто едноставно преку глава ми е од се. Сега знам дека тоа не е решение, ама сега за сега ми одговара. :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Добро, Катја ви откри нешто ново? Ви даде оправдание за утре? Причина?

Ајде копи пејст, принт, па кога некој ќе ви промрчи дека сте камен пијани - ако се сетите во кој џеб ви е листот, извадете го и прочитајте му го на глас :pipi:
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Не ни даде ни оправдание ни причина, само не потсети колку е убаво да си пијан :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
абе лесно е тоа, што е убаво ке се поднапиеш малку или малку повеќе и ке заборавиш на сето она што не чини тука кај нас и се она што ни смета станува минато, сите сме кул располозени, мислиме се ни иде од рака, сите не сакаат, сите ги сакаме..... и после одиш дома и утредента се по старо се вракаш во нормален забеган живот, освен што може мамурлак да имаш и глава да те боли од минатат вечер! навистина убаво е кога си пијан али дај да има нешто секогаш ќе е така да не ги гледаме глупостиве низ државава без грам алкохол. али такво нешто очигледно тешко во следните 100 години! значи утеха за мене вотка и винце викендов:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ако победи Интер, ќе ти треба богами. :)

Можеби не е идеалниот начин за уживање во вечерта, но алкохолот како форма на себепронаоѓање.... бла бла бла...
Конобар!!! дај уште еден коњак! Без мраз!!!! :party1:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
катја, со кој водиш војна? шо ти е на тебе? арна си? ти сметаат дрољи, праќаш порака за пијанство... со повеќе "крв во алкохолот" пичкарски и на момент избегаваш од проблемите кои ги имаш. шо е? си имала дечко, ти го превземала дрољица некоја? нешто полошо? дај олабави малце.
темава=прајте се ѓон! топ порака... копиљана читаат, алооооо! прибери се!
сакаш стопостотно решение? do us all a favour and kill yourself.

леле ме иритираат вакви типови еј.
пијана жими половиов орган. како куцаш? сум бил у пијано стање на кајганава, не сум можел да склопам 1 реченица. фатена си(мноооогу малку) или л`жеш! -))
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Имавме ваква тема,, Јас и Johny Walker,,:pos:Некој испи водка, некој пиво, некој коњак...Некој се спротистави на концепцијата на алхохол и зеде тревче.:) Како и да е сите се испијанивме.Пијан форум да му се сневиди.:icon_conf
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
незнам дали е до вас , или до мене,....
ама...јас сум си јас, без разлика дали ќе пијам или нема.
Весел сум бил и кога сум бил пијан, и кога не сум бил....
Алкохолот не ве прави да заборавате на проблемите....(при поголеми количини се заборава и на себеси , ама тоа е више друго),туку се фурате да не мислите на проблемите......
а тоа е поинаква слика од таа...пијам за да заборавам
правата слика ќе биде....Пијам за да се нафурам !!!!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не ни даде ни оправдание ни причина, само не потсети колку е убаво да си пијан :)
Леле какво откритие. Убаво било да си пијан:nesvest:
Да прекрасно е..ти се плетка јазикот, не знаеш што зборуваш, секогаш си најпаметен/а, се влечеш по улици, сите ги сакаш..ама не дај боже да ти пукне филм. Смрдиш на алкохол залудно си потрошил толку време на спремање и скапи парфеми. Утрото пробуваш да снанеш ама нешто не оди како што треба, целата соба смрди на алкохол, тебе те боли главата, не знаеш што си правел цела вечер...

Ај да не набројувам. Сите сакаме да пиеме и да се опиваме.. ама па дека има некоја посебна убавина во тоа:nenene:
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Vidi vaka interesno e koga si pijan dodusa zavii od covekot. Na primer Katja mozebi e luta na se zivo koga e pijana, ja site i gi sakam i go trosam mnogu pari na telefon javuvajki e da kazam deka sum pijana. Deka ima nekoja ubavina nema, a stvarno e najodvratno koga ne se sekavas na nesto. Ama vo pravo se drugite na forumov ima i deca sigurno ne sakame da im zboruvame za nasite pijani iskustva i kolku "ubavo" ni bilo.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Опивај те се
Треба секогаш да се биде пијан.Тука тоа е единствено прашање.
За да не го чувствуватестрашниот товар на времето
што ви ги крши плеќите и ве свиткува кон земја, треба да се опивате без престан. Шарл БОДЛЕР
Шарл Бодлер отсекогаш ми бил интересен за читање. Со сјебани фиќири, но сепак интересен. Сепак, не се сложувам со погорниов цитат.

Кога веќе би се чувствувала толку натежната од бремето на реалноста (а кој не се почувствувал) ќе облечам распар шарени чорапи, фустан од мајка ми, старинска капа, ќе си ја истапирам косата, ќе се нашминкам со јарки бои и ќе си се прошетам кај ми текне. Онака, колку да бидам поразлична, и да избегам од проблемите не по пат на алкохол, туку глупирање.:)

Не би сакала да додадам и хронично заболен црн дроб на сегашните проблеми што ги имам. Наздравувам со чаша природно сокче.:icon_lol:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Опивајте се, само така сите ќе ви изгледаат убави. Опивајте ги другите, само така вие ќе им изгледате убаво....ди енд


И добро пијан сум, „слободен„ среќен и буквално се можам....WOW па истово може и кога си трезен, ама не треба да се срамиш.
Пијам повраќам се отрезнувам
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Кејт honney, chill, have a glass of wine.

За темата, синоќа... те сфаќам.
Убаво ми се допаѓа алкохолот, љубам да конзумирам но, си ветив, не влегувам на форум кога сум пијан. Штетно е. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom