Од што се плашат мажите?

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Лажење и Курви!
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Од жени-шофери! :):):)
 
H

HITCH

Гостин
Од самоуверени, доминантни и независни жени. Некако загрозено се осеќаат покрај таква некоја.
И кога ќе налетаат на образована девојка со која можат да прават муабет, одма ја почнуваат тема за сексот, демек нешто мора да фали. Мажите биле многу плашливи. Јас порано мислев дека на жените им треба заштита, дека сме биле плашливи бла, бла, бла, ама денешниве мажи... Господ да те чува и да те брани станале. Чудно имаат комплекс и го покажуваат. Штом наидат на девојка со силен оформен карактер неправат муабет туку одма бегаат. Мажи, во што сте се претвориле!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
И кога ќе налетаат на образована девојка со која можат да прават муабет, одма ја почнуваат тема за сексот, демек нешто мора да фали. Мажите биле многу плашливи. Јас порано мислев дека на жените им треба заштита, дека сме биле плашливи бла, бла, бла, ама денешниве мажи... Господ да те чува и да те брани станале. Чудно имаат комплекс и го покажуваат. Штом наидат на девојка со силен оформен карактер неправат муабет туку одма бегаат. Мажи, во што сте се претвориле!
А демек такви жени се насекаде околу нас па маживе не чинеле :icon_lol:. Да не спомнам дека некои девојки имаат понашање на принцеза и очекуваат дека целиот свет треба да се врти околу нив а забораваат дека не секое машко може да има трпение и ресурси на принц од бајка :icon_lol:.

Моментално има тенденција на губење на машките и женските карактеристики така да состојбата е средно-жалосна кај двата пола.
 
H

HITCH

Гостин
А демек такви жени се насекаде околу нас па маживе не чинеле :icon_lol:. Да не спомнам дека некои девојки имаат понашање на принцеза и очекуваат дека целиот свет треба да се врти околу нив а забораваат дека не секое машко може да има трпение и ресурси на принц од бајка :icon_lol:.

Моментално има тенденција на губење на машките и женските карактеристики така да состојбата е средно-жалосна кај двата пола.
Многу ме нервираат коментари од типот јас го чекав принцот ама дојде само коњот. Еееее сега вака ... Како што секоја принцеза го чека својот принц, така и принцот си ја чека принцезата. Значи за секој принц има принцеза, а за секој коњ си има кобила! И мене ме нервираат невкусни работи и фолирање. Навистина идат луди генерации, ама проблемот е што и постарите генерации се изгубија со младиве. Како да не знаат што сакаат, или уште полошо како да се плашат да сакаат!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Многу ме нервираат коментари од типот јас го чекав принцот ама дојде само коњот. Еееее сега вака ... Како што секоја принцеза го чека својот принц, така и принцот си ја чека принцезата. Значи за секој принц има принцеза, а за секој коњ си има кобила! И мене ме нервираат невкусни работи и фолирање. Навистина идат луди генерации, ама проблемот е што и постарите генерации се изгубија со младиве. Како да не знаат што сакаат, или уште полошо како да се плашат да сакаат!
Не е проблемот ако се најдат принц и принцеза туку кога од глупост или фолирање ќе се спојат принц и кобила или коњ и принцеза, тогаш станува лом :icon_lol:.

Постарите генерации се јасно под влијание на помладите, не живеат изолирано така да тоа е и нормално. Љубовта и искреноста полека се губат (не дека па некогаш многу ги имало) и наместо нив доаѓаат некои други вредности, ама нема бегање кого го бива и во такви времиња ќе знае да направи вистински избор.

Повеќето тврдат дека знаат што сакаат но кога ќе имаат можност тоа и да го остварат ако и малку излегува од некои конвенционални сваќања ги фаќа страв и тука се заебуваат пошто некои шанси се пружаат еднаш во живот и никогаш повеќе. Сепак секој е ковач на својата среќа а понекогаш и на туѓата, директно или индиректно.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Познавам такви кои се плашаат од искреност,ако им знае девојката дека го свига а е јака риба кожата му се ежи и бегаат...од неверство(а и самите изневеруваат)и лаги...секако ен мора да сум во право...ова е само едно од многуте мислења
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
И кога ќе налетаат на образована девојка со која можат да прават муабет, одма ја почнуваат тема за сексот, демек нешто мора да фали. Мажите биле многу плашливи. Јас порано мислев дека на жените им треба заштита, дека сме биле плашливи бла, бла, бла, ама денешниве мажи... Господ да те чува и да те брани станале. Чудно имаат комплекс и го покажуваат. Штом наидат на девојка со силен оформен карактер неправат муабет туку одма бегаат. Мажи, во што сте се претвориле!
Ја па се си мислев кога ќе налетаме на девојка забавата, смеењето, перверзии, лапање, ебењето треба да доминираат, догматично од моја страна шо си мислам ако ми треба обрзование едноставно ќе си отворам книга не знаев дека денес девојката може да ја користам за едукација, нели?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
И кога ќе налетаат на образована девојка со која можат да прават муабет, одма ја почнуваат тема за сексот, демек нешто мора да фали. Мажите биле многу плашливи. Јас порано мислев дека на жените им треба заштита, дека сме биле плашливи бла, бла, бла, ама денешниве мажи... Господ да те чува и да те брани станале. Чудно имаат комплекс и го покажуваат. Штом наидат на девојка со силен оформен карактер неправат муабет туку одма бегаат. Мажи, во што сте се претвориле!
jas povekje bi rekol problem e koga ke naletaat na iskompleksirana devojka koja sama za sebe si misli deka e kojznae kolku obrazovana,intelegentna ,iskusna i se po red(ama samo taka si misli ona) i normalno ke begaat od takva...inaku silen oformen karakter treba da podrazbira i sposobnost za komunikacija(koja najcesto e izostavena kaj povekjeto devojki(i mashki))
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
se plasam od toa da bidam iskren so zensko
ti ke i dades srce a ona ke go izede ko da e od svinja, barem na kraj da ti ostavi baksis za rucekot, ona nema ni da go plati
ako se razbirame
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
se plasam od toa da bidam iskren so zensko
ti ke i dades srce a ona ke go izede ko da e od svinja, barem na kraj da ti ostavi baksis za rucekot, ona nema ni da go plati
ako se razbirame
E треба да внимаваш на кого го даваш срцето...не е за секого,не е тоа коцка чоколадо и да го подариш така...јас од давање срце така се испеков многу пати.Денеска ретко да најдеш искрена личност...сите лажат по малку.:)
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
да не имаат влакнест гз....
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
E треба да внимаваш на кого го даваш срцето...не е за секого,не е тоа коцка чоколадо и да го подариш така...јас од давање срце така се испеков многу пати.Денеска ретко да најдеш искрена личност...сите лажат по малку.:)
не заебавај:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom