Од што се плашат мажите?

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Мажите се плашат од моќни интелегентни своеглави себенајдени со свое ЈА девојки и најмногу од сето тоа се плашат од немањето контрола врз истите...................кога губењето контрола врз нив го загрозува нивното ЕГО и моЌ дека ја поседуваат и имаат на длан!
и подолу ова по мое е вистинито цитираното:
--- надополнето: Dec 9, 2011 12:29 AM ---
1. Прво и најчесто- несакана бременост.
3.Страв тоа да не биде спореден со бившиот партнер или парнери. Инако ова им се мота во главите на 68% мажи за време на сексуален однос.
4. на 46% им е страв дека нема да успеат сексуално да ја задоволат партнерката.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
Мажите се плашат од моќни интелегентни своеглави себенајдени со свое ЈА девојки и најмногу од сето тоа се плашат од немањето контрола врз истите
Си немаме со измислени работи важи?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
Извини не ти ја разбрав реченицата...што си немаме? :confused:
Се извинувам ако бев нејасен,,,имено, си немаме со оживување на одредени карактеристики со кои понежниот пол е сиромашен, како на пример: моќ, интелигенција, себенајденост, свое ЈА итн...да бидеме реални молим ви се...фала молим...:coffee:
 
A

AnFem

Гостин
Лажам ли? Се повеќе налетувам на исфрустрирани луѓе, кои се плашат од обврска само поради тоа што некоја „курва“ ги заебала. (Среќа тоа не се моите дечковци :) ). Друга работа, девојчево погоре фино спомнало, зошто се фатиле многу од нив за тоа патријархатот, како слеп за стап? :)


Се извинувам ако бев нејасен,,,имено, си немаме со оживување на одредени карактеристики со кои понежниот пол е сиромашен, како на пример: моќ, интелигенција, себенајденост, свое ЈА итн...да бидеме реални молим ви се...фала молим...:coffee:

Чичко ти Фројд те лажел!
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Се извинувам ако бев нејасен,,,имено, си немаме со оживување на одредени карактеристики со кои понежниот пол е сиромашен, како на пример: моќ, интелигенција, себенајденост, свое ЈА итн...да бидеме реални молим ви се...фала молим...:coffee:
девојките немат свое ја по тебе ? и тоа е измислено?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Мажите се плашат од дрољи.....и тоа највеќе од оние кои се прикриени.

Инаку другите стравови се средуваат со пари.:pos:

п.с Не ми е јасно оние што имаат многу пари(макар биле и дебели,глупи,ќељави,без заби и сл.),од што треба да се плашат.....не би требало да имаат повеќе од еден страв....на пример да не дознае татко и на девојката?!:свиркам:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
Лажам ли? Се повеќе налетувам на исфрустрирани луѓе, кои се плашат од обврска само поради тоа што некоја „курва“ ги заебала. (Среќа тоа не се моите дечковци :) ). Друга работа, девојчево погоре фино спомнало, зошто се фатиле многу од нив за тоа патријархатот, како слеп за стап? :)
Се фатиле за патријархатот ама како гледам повеќето од вас се палат на патријархат...мене будала ме правеа/прават некои жени моја генерација( за жал), кога го фрлив/ам на маса и го исплукав/увам тој патријархатот...некако добивам чувство дека сакате само плескање по газето во секоја смисла и служење на господарот во секоја смисла. Можеби тоа е вашата цел овде на оваа чудна планета не знам, ама знам дека ми е мило што запознав жена што ме натера да мислам дека сте 99.9 а не 100% турбо фолк(во рамбо амадеуска смисла) :)
--- надополнето: Dec 9, 2011 1:32 AM ---
девојките немат свое ја по тебе ? и тоа е измислено?
Така е стрејчо, баш така
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Од убава и успешна жена
А таа убава жена станала успешна....заради тоа што ја пронашол, и ја поткренал кариерата некој успешен маж.

А тој успешен маж ја испробал неколку пати,таа убава и успешна жена...и тој за нејзе останува алфа мажјак во животот......и од таму доаѓа стравот од убава и успешна жена (y)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Така е стрејчо, баш така
Не е точно за сите жени ! Али се слагам дека има многу да ги наречам мифки девојки на кои им влијае опкружувањето за да одлучат нешто а па од друга страна ги имаш патријахалните машки кои тепаат се силат и одвратни се и најчесто завршуваат со мифките цури и така да се е идеално споено:D
Али коа ќе наидат на своеглава своја себеспознаена девојка БЕГАТ сместа пошто ќе немат контрола врз неа...нити пак влијание колку што може да си ја обработуваат онаа мифката што чека другарка и да и каже што да прави;)
И мило ми е што си ја нашол у тој 1 % саглам девојки :)
 
A

AnFem

Гостин
Се фатиле за патријархатот ама како гледам повеќето од вас се палат на патријархат...мене будала ме правеа/прават некои жени моја генерација( за жал), кога го фрлив/ам на маса и го исплукав/увам тој патријархатот...некако добивам чувство дека сакате само плескање по газето во секоја смисла и служење на господарот во секоја смисла. Можеби тоа е вашата цел овде на оваа чудна планета не знам, ама знам дека ми е мило што запознав жена што ме натера да мислам дека сте 99.9 а не 100% турбо фолк(во рамбо амадеуска смисла) :)
--- надополнето: Dec 9, 2011 1:32 AM ---

Премногу генерализираш. Не знам ти на што си налетал, ама јас не можам да бидам опкружена со такви жени, доволно ми е што морам да ја трпам мајка ми во тој поглед, која е патријархално воспитана и ме гледа како целосен промашај, нејзин голем неуспех, затоа што не успеала да ме воспита и мене така.

Ајде, премногу излеговме од темата :)
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Али коа ќе наидат на своеглава своја себеспознаена девојка БЕГАТ сместа пошто ќе немат контрола врз неа...нити пак влијание колку што може да си ја обработуваат онаа мифката што чека другарка и да и каже што да прави;)
Се ежам кога читам вакви реченици... нафрлани зборови како „себеспознаена“, „себенајдена“, своја, немање контрола врз неа бла бла бла. Те молам објасни ми како си ја замислуваш девојката која ја опиша со сите тие погоре наведени карактеристики?
Некако, ми се чини дека си читала премногу глупости, па сега само нафрлуваш епитети кои не ги разбираш баш. Поправи ме ако грешам.

Иначе, не знам од што се плашат мажите... можда од ПМС :)
 

Kajgana Shop

На врв