Од кого би побарале пари?

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Од некоја блиска личност на која и верувам,,и секако на такви и би позајмила,,добро мислам зависи од случајот:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Пари освен брат ми па и тоа што не би сакал да го направам не би побарал од никој. Нејќам да барам пари од други. Многу е лошо после да должиш на некој и не сакам во такви ствари да навлегувам.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Пари освен брат ми па и тоа што не би сакал да го направам не би побарал од никој. Нејќам да барам пари од други. Многу е лошо после да должиш на некој и не сакам во такви ствари да навлегувам.
A ako ne zemas od nikoj kako ke platis, prasanjeto e od koj ke zemas pari ?
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ke pobaram od nekoj Egeec ne deka mi trebaat cisto da mu gledam reakcii i da se smeeam..:)
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Јас да позајмам од некој тешка работа повеќето бараат од мене :toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас да позајмам од некој тешка работа повеќето бараат од мене :toe:
Ако сакаш да одговориш на ваква тема можеш на момент да замислиш дека ти треба да побараш од некого пари, па да кажеш од кого би било тоа и зошто баш од него.
Прекини со вакви прости реченици по сите теми. Опомена пред бан од форум, бидејќи не почитуваш опомена од модератор.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Хехе... исти е случајот и со мене ама темата не е за ова. Он топик: Во случајов би позајмил пари од бившата... било што било девојка ми била порано зошто да не ми помогне во случајов:).
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
e tuka ke vidis koj ti e prav prijatel, ako ima i te odbie da ti pozajmi ne ti e prijatel. Jas stvarno ne znam od kogo bi pozajmil da mi trebaat.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Епа сега се гребем од мајка ми па за покасно ќе видим :pos:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
од дедо ми....секогаш кога ми требаат пари барам од него или од сестра ми, али не и барам само си земам!!!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
па сигурно дека од тој за кој мислам дека има најголема шанса да ми позајми човек кој има доверба во мене а и јас во него
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Koga pozajmuvate...

Mislam deka ova na site vi se ima sluceno.
Znaci ste pozajmilie odredena suma na pari, a tie pari nikogas ne vi bile vrateni.Nekogas lugeto navistina zaboravaat.Se slucuva, razbiram, no nekogas toa go pravat namerno!
Mene ova mi se ima sluceno poveke pati i sekogas jas ostanuvam vo minus i seto toa zaradi SRAM.

Ona sto sakam da ve prasam e kako se spravuvate so vakvi situacii i koj e najdobriot nacin da si gi vratite parite???
Sto bi im rekle na tie licnosti?
Mnogu pati se imam obideno, nekako na sala da im potspomnam ama ne mi uspeva i sega???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom