Од кого би побарале пари?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Јас сум сериозен кога парите се прашање, ко ќе му давам на некој пари на заем, го седнувам на маса, пијам на екс една ракија го гледам нетремице в очи и му велам “Парите ќе ги вратиш тогаш и тогаш со камата толку и толку.... ако има проблеми..“ и тука го вадам пишчоло и го клавам на маса покрај парите и чавчето ракија “ќе те убијам“ и после вадам кибрит, го клавам покрај пишчоло и парите и чавчето “и куќата ќе ти ја запалам“
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.410
Поени од реакции
22.001
не сум позајмил пари од никого а ако ми побара другар давам нема зошто да не дадам:toe:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
никогаш не сум позајмила од никого ни дала ја позајмица за некоја поголема сума на пари,сеа за,100-150 ден ако не носам,а сакам да нешо ситница да си купам,ке позајмам,ама одма уше утредента ги вракам!во принцип мразам позајмување,и да позајмувам и од мене да позајмуваат,се шо ми треба си барам од мама или од баба,баба никогаш не би ме одбила да ми даде,па ако треба нема да јаде,бабичка мие како банк која ми дава неповратни кредити:):):),
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
сум позајмувал а до сега не ми позајмувале ама ако треба да ми позајми некој нема проблем во ПЖС сите сме како браќа :nesum:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Позајмувам од другар некогаш ако немам...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
ич не ми е срам дека сигурно нема да побарам од некој трет ке побарам од другар
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Не позајмувам, освен ако не е нешто хитно или итно а немам пари.
Секогаш во мене зимам доволно пари да имам за се и да не терам од некој другар.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Во случај да снемам, а ми требаат пари прво барам од другар.И да има пари тој секогаш би ми дал.Многу пати имам позајмено и скоро секогаш сум враќал.Има и ситни пари кои ги немам вратено, но и мене исто некој другар не ми вратил и квит сме:)
Башка, другари сме сето тоа е простено.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Најлесен начин да се оттарасиш од некого е да му позајмиш пари :)
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Ретко земам пари на заем од некого, ми се има десено ама одма вракам пр несто случајно сум сретнал и сакам да го купам од тој што е со мене зајмам пари и одма кога стигам дома му ги вракам :toe: а јас не сум позајмил на никого туку тоа е повеке давање зш до сега ратки се тие што ми вратиле:toe:
 
Член од
20 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
3 opcija pa mozit pak ke letet partali nemojs da znajs ili pak meto partali ti ke letas od avtobusot/vozot:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.773
од бившата и од другарката
странецот не е добра опција
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
абе какво симнување:vozbud: не се симнувам:pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ќе ја оставам душата на возот ама не барам пари (=
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Од другарка со која сум искарана не би побарала, не ми дозволува гордоста, од некој непознат па ич, па ми останува од бифшиот да барам. Сум се искарала па што, ми е гајле, ако сме раскинале, значи не го сакам и не ми е гајле што мисли. А, и ќе му ги вратам после, да не паднит уште една смртна кавга.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв