Огревно дрво (проблем со достава на ЈП МП)

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.547
Ovaa godina prv pat naracavme direkno od makedonski shumi buka za 2370 den kubik. Ama toa samo so vrski biva. Plakanje moze na rati, drvata gi donesuvaat posle isplata, taka da narednio mesec treba da gi donesat.
брат ако немате јаки врски сте го јаделе, овака поштено да ти кажам дрва скоро и да не пристигнуваат у ЈП господ знае кај ги носат
ке си чекаш ке си чекаш па ти пука филм идеш тераш упм све за на крај колци да ти донесат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
брат ако немате јаки врски сте го јаделе, овака поштено да ти кажам дрва скоро и да не пристигнуваат у ЈП господ знае кај ги носат
ке си чекаш ке си чекаш па ти пука филм идеш тераш упм све за на крај колци да ти донесат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oni uglavnom gi snabdevaat penzionerite koi preku penzionerskite drustva plakjaat po 2900 den za kubik so toa sto ke ti donesat doma. A vaka direk preku makedonski shumi sam treba da si gi zemes.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.547
Oni uglavnom gi snabdevaat penzionerite koi preku penzionerskite drustva plakjaat po 2900 den za kubik so toa sto ke ti donesat doma. A vaka direk preku makedonski shumi sam treba da si gi zemes.
абе ке земеш ама треба да има дрва за да земеш, ти кажав се надевам јаки ти се врските у спротивно спремај се живци да си искинеш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
абе ке земеш ама треба да има дрва за да земеш, ти кажав се надевам јаки ти се врските у спротивно спремај се живци да си искинеш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa zivcite mi se veke iskinati od samaro so si go nosam na grb :D Inace da nemase vrski nema ni da odobrat. Toa se pocnuva uste u mart mesec. Tuku koj ke igra so sekirata kazi :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.547
Pa zivcite mi se veke iskinati od samaro so si go nosam na grb :D Inace da nemase vrski nema ni da odobrat. Toa se pocnuva uste u mart mesec. Tuku koj ke igra so sekirata kazi :)
нема врска со одобрувањето дека ти требаат врски
се надевам дека нема да бидам у право и ке не удостоиш со неколку слики


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
нема врска со одобрувањето дека ти требаат врски
се надевам дека нема да бидам у право и ке не удостоиш со неколку слики


Sent from my iPhone using Tapatalk
E dobro de, aj ke nacrtam. So direktoro na pretprijatieto imaame vrski vaa godina. Pa za dogodin zdravje.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Врски за да купиш огревно дрво -- ова е срамота
Тој не ти подарува - туку плаќаш и ги купуваш
навистина не можам да разберам зошто ни го прават ова
Каков интерес имаат оволку да не понижуваат?
Во Белград дрво има колку сакаш и какво сакаш
Ова е едно од поскапите стоваришта:
http://www.ogreviverak.com/drva
Во Њујорк има да бираш и миризливи дрва, од цреша, од јаболко, што ќе ти душа посака
Еве еден луксузен склад
http://ny-firewood.com/?post_type=product&paged=1
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Врски за да купиш огревно дрво -- ова е срамота
Тој не ти подарува - туку плаќаш и ги купуваш
навистина не можам да разберам зошто ни го прават ова
Каков интерес имаат оволку да не понижуваат?
Во Белград дрво има колку сакаш и какво сакаш
Ова е едно од поскапите стоваришта:
http://www.ogreviverak.com/drva
Во Њујорк има да бираш и миризливи дрва, од цреша, од јаболко, што ќе ти душа посака
Еве еден луксузен склад
http://ny-firewood.com/?post_type=product&paged=1
Thas is : Made in Macedonia. Wellcome to the club.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Thas is : Made in Macedonia. Wellcome to the club.
Таква е власта. Ајде да не збориме
Кој има корист од вакво нешто?
Само оној директор со закрвавени очи за кој не знаеш дали е под алкохол или е мамурен
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Абе само да се брчело нешто. Мене дрвата ми стигнаја уште во април, нормално пари на рака мара за рака. Преку пензиското, се шлепав на комшијата. А да заборавив да напоменам дека сум висок партиски функционер и буџетар и дека онака ради фол нарачувам преку комшијата од пензиското . Да се почуствува и тој корисен за нешто. Инаку тој е класичен комуњар ама знае дека не смее да ме одбие оти само еден телефон да свртам и ке свири како штурец цела зима. Тоа на западот го викаат разумен компромис. Тој мене ме пиши за дрва а јас него не му ги блокирам неговите. Вин вин ситуација.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Абе само да се брчело нешто. Мене дрвата ми стигнаја уште во април, нормално пари на рака мара за рака. Преку пензиското, се шлепав на комшијата. А да заборавив да напоменам дека сум висок партиски функционер и буџетар и дека онака ради фол нарачувам преку комшијата од пензиското . Да се почуствува и тој корисен за нешто. Инаку тој е класичен комуњар ама знае дека не смее да ме одбие оти само еден телефон да свртам и ке свири како штурец цела зима. Тоа на западот го викаат разумен компромис. Тој мене ме пиши за дрва а јас него не му ги блокирам неговите. Вин вин ситуација.
Можеби не си висок партиски функционер ама 100% си штабски.. :D A разумниот компромис го измисли Хорхе, нема врска тоа со запад (исклучок е западна МКД) :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Можеби не си висок партиски функционер ама 100% си штабски.. :D A разумниот компромис го измисли Хорхе, нема врска тоа со запад (исклучок е западна МКД) :D
Било како било. Од цел муабет можиме да заклучиме дека нема врска дали си висок или штабски функционер од владејачката партија. Вака така дрвата ке ти стигнат на време.
После можеме да заклучиме дека ако си припадник на црвената боржуазија или соросодиче не ни чекаш дрва пошто тоа им е како да речам испод чест. Тие си се греат на некој пософистицирани начини и секако поскапи.
И на крај ако си неутрален тогаш ако веќе и ти донесат дрва ке ти ги донесат во ноември, декември , ако фатиш врски можи и порано.
Исто секој здраворазумен човек досега заклучил дека за идеали гинат будали.
И на што се грееш ти рече ? Кога ти ги носат дрвата?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Било како било. Од цел муабет можиме да заклучиме дека нема врска дали си висок или штабски функционер од владејачката партија. Вака така дрвата ке ти стигнат на време.
После можеме да заклучиме дека ако си припадник на црвената боржуазија или соросодиче не ни чекаш дрва пошто тоа им е како да речам испод чест. Тие си се греат на некој пософистицирани начини и секако поскапи.
И на крај ако си неутрален тогаш ако веќе и ти донесат дрва ке ти ги донесат во ноември, декември , ако фатиш врски можи и порано.
Исто секој здраворазумен човек досега заклучил дека за идеали гинат будали.
И на што се грееш ти рече ? Кога ти ги носат дрвата?
Ништо не те разбрав
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Ништо не те разбрав
Нема тука ништо посебно за разбирање туку повеќе е дилема дали може да се одреди према начинот на греење кој на која опција припаѓа или дали е неутрален и на кое скалило е во хиерархија во партијата :D.
Ете нека се изјасни членот на што се грее и кога му стигнуваат дрвата па да пробаме да заклучиме дали е наш или од другите ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom