Обложување на нет

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Еве да речеме ќе ја одберам BET365.
Јас поседувам visa electron картичка која е под капата на HALCBANK, али мислам дека нема врска тоа нели. Битно да ја имам висата.
Кои се следните чекори кои треба да ги направам, колку средства треба најмалку да имам на картичката ?
Неможеш преку Halkbank мислам ама можеш да се обидеш. Минимум депозит на бет365 е 5 евра а на сметка треба да имаш некој денар повеќе како што сум искусил. некаде околу 310 денари за да помине трансакциjата. Сепак, наjсигурно ти е преку Уни банка (бесплатна виза електрон) и НЛБ (400 денари мислам е виза електрон).
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Си го забраив пасвордот на Бет365, а преку Forgot your pass. ми покажува дека имам нешто грешно пополнето (дали е меил дали тој кодот 4-цифрен појма неам). Дали можам по друга постапка да си го вратам акаунтот и дали ако го блокирам ке може со истата сметка да се направам нов акаунт ?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Си го забраив пасвордот на Бет365, а преку Forgot your pass. ми покажува дека имам нешто грешно пополнето (дали е меил дали тој кодот 4-цифрен појма неам). Дали можам по друга постапка да си го вратам акаунтот и дали ако го блокирам ке може со истата сметка да се направам нов акаунт ?
Пиши им на супорт, таму веројатно ќе те замолат да им пратиш идентификација како на пример слика од пасош или слично или пак првите 4 и последните 4 цифри од картичката што си ја користел...

Немаш можност за нов акаунт на исто име, штом го отвориш веднаш ќе го блокираат биди сигурен во тоа, него разговарај таму за овој постоечкиот на live chat и види што ќе ти кажат.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Фала мн!
Има ли бонус на BWIN или Unibet за нови членови ?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Има ли некој искуство со Neteller ? Што бараат за верификација на акаунтот, колку најмалку можам да ставам депозит на акаунтот ?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Дечки пред некој ден на мејл ми стигна ова

па сакам да ве прашам дали доколку направам депозит од пр. 10 евра, од Бет365 ке ми дадат бонус?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки пред некој ден на мејл ми стигна ова

па сакам да ве прашам дали доколку направам депозит од пр. 10 евра, од Бет365 ке ми дадат бонус?
Според пишаново ти даваат 100% бонус до 100е депозит пример 10 е депозит 10е бонус , 100е депозит 100 е бонус , само прашај таму колку пати треба да го свртиш бонусот и на кој коефициент . ;)
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Според пишаново ти даваат 100% бонус до 100е депозит пример 10 е депозит 10е бонус , 100е депозит 100 е бонус , само прашај таму колку пати треба да го свртиш бонусот и на кој коефициент . ;)
Фала ти :D

Ај и доколку некој знае за болдираното да ми објасни
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Фала ти :D

Ај и доколку некој знае за болдираното да ми објасни
Имаш лајв чат таму на бет365 прашај ги таму кој критериум треба да го исполниш за да може да ги подигнеш сите пари :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
значи bet365 ке испадне најдобра за онлајн обложување?
македонска онлајн обложувалница не постои така ?
а ова betadria гледам има превод на македонски (мислење за неа ?)

инаку пошо сум почетник за спортска(ама ептен почетник) а сакам да си ја пробам среката
може ли некој малце да ми објасни за bet365 како оди уплакањето (се имам регистрирано и верифицирано одамна кога играв покер)
значи ставам повеке утакмици и сега можам на секоја различно да ставам stake (што претставува stake ? долар?
пример ставам на некоја 1 stake и ми дава return 1.90 (ова значи дека ке фатам 90 центи ако ставам 1 долар ?)
и каде се гледа можната добивка на тоа што сум се обложил ? (може некако да се види пред да се обложиш?
дали може некој да ми прати screenshot од тикетчето на крајот да го разгледам да ми стане појасно
се множат ли коефициентите ? или секој посебно си се пресметува
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
значи bet365 ке испадне најдобра за онлајн обложување?
македонска онлајн обложувалница не постои така ?
а ова betadria гледам има превод на македонски (мислење за неа ?)

инаку пошо сум почетник за спортска(ама ептен почетник) а сакам да си ја пробам среката
може ли некој малце да ми објасни за bet365 како оди уплакањето (се имам регистрирано и верифицирано одамна кога играв покер)
значи ставам повеке утакмици и сега можам на секоја различно да ставам stake (што претставува stake ? долар?
пример ставам на некоја 1 stake и ми дава return 1.90 (ова значи дека ке фатам 90 центи ако ставам 1 долар ?)
и каде се гледа можната добивка на тоа што сум се обложил ? (може некако да се види пред да се обложиш?
дали може некој да ми прати screenshot од тикетчето на крајот да го разгледам да ми стане појасно
се множат ли коефициентите ? или секој посебно си се пресметува
Каква бетадриа бре поглупа од неа нема !
за болдираново имаш најдолу multiple bets и таму бираш ако сакаш сите на еден тикет да ги играш .
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
Каква бетадриа бре поглупа од неа нема !
за болдираново имаш најдолу multiple bets и таму бираш ако сакаш сите на еден тикет да ги играш .
значи ако е глупава кажи зошто
а за ова најдоле не те разбрав
ако мислеше за betslip тогаш кај мене е од десната страна горе ама со тоа ништо ново не научив
си ги кликаш утакмиците и они си влеват во него
него други прашања имав јас ...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
значи ако е глупава кажи зошто
а за ова најдоле не те разбрав
ако мислеше за betslip тогаш кај мене е од десната страна горе ама со тоа ништо ново не научив
си ги кликаш утакмиците и они си влеват во него
него други прашања имав јас ...
Значи моја грешка не е страната глупава туку преглупава , ќе почнам прво со малите коефициенти пример ако на бет365 е коефициентот 1.35 таму ти е 1.31 или 1.28 , после тоа обложување во живо е исто како во спортлајф да одиш во сабота во 17:00 и од 7 утакмици од премиер лига што се играат тие ти даваат само 3 или 4 . Иначе тоа stake ти е вредност на колку сакаш да ставиш пример ако акаунтот ти е со валута евро ставаш 1 евро , ако имаш за валута $ ставаш 1 , 2 , 3 $. Се надевам ти се разјасни малку .
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
Значи моја грешка не е страната глупава туку преглупава , ќе почнам прво со малите коефициенти пример ако на бет365 е коефициентот 1.35 таму ти е 1.31 или 1.28 , после тоа обложување во живо е исто како во спортлајф да одиш во сабота во 17:00 и од 7 утакмици од премиер лига што се играат тие ти даваат само 3 или 4 . Иначе тоа stake ти е вредност на колку сакаш да ставиш пример ако акаунтот ти е со валута евро ставаш 1 евро , ако имаш за валута $ ставаш 1 , 2 , 3 $. Се надевам ти се разјасни малку .

добро да речеме има 5 утакмици по 2 коефициент
ставам на сите по 1 долар значи уплакам 5 долари а чекам 10 ?
нешто не ми штима , изгледа треба да прежалам за проба или да расчачкам некој guide
 

Kajgana Shop

На врв Bottom