Обложување на нет

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ај уште некој да праша за банкиве. Дечки банкиве курот ги боли за бет365 и бвин, да знаете колку побитни работи имаат него вие :tapp:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
на Dbgpoker.net имам околу 100 евра преку фрироли , ама не можам да ги извадам ни преку манибукерот ни преку картичка треба да ставам пари а неможе пошто има Рестрикција нешто :( ..
а слушнав имало некои кои продавале картички за овој покер па можело преку нив да се извадат некако..слушнал некој за ова или некоја друга идеја да предложи ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MIX

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Кантона ис Бек
Би сакал да те прашам нешто.
Неколку дена имам акаунт на бет365 , исто побарав да ми се јават , потврдив некои податоци , ми побара нешто во врска со личен документ , одбив да му давам дополнителни информации , и некако на крајот не го разбрав што ми кажа , не е битно.
На лајв четот ми објаснија дека треба да пратам доказ/личен документ од мене ( пратив лична карта ) ми ја потврдија и сега опцијата за withdraw ми е отворена , не сум пробал да ги префрлам парите но би сакал да знам дали ќе можам дирекно на картичката да ги ставам или преку некој сервис на картичката.
Поседувам VISA само за интернет употреба од Стопанска Банка. Прашувам бидејќи при правењето на картичката ми напоменаа дека неможам да ја користам за обложување , но немав никаков проблем при деопзитирање дирекно на страната ( освен тоа што не пишав MR ( mister ) ) во делот за името но ми го објаснија тоа во Лајв четот.
Значи прашањето би било дали ќе имам проблем доколку дирекно ги префрлам парите ( ако имаш иста сигурно знаеш затоа и тебе те прашав ) и како оди процедурата потоа за вадење на истите тие пари од таа картичка , дали во банката треба да објаснам нешто од каде ми се тие пари , или попаметно би било да ги префрлам на некој сервис ( нетлер да речеме , но прочитав дека по 1 јануари 2013 ке ме блокираат таму ) или последна опција да ги префрлам парите дирекно од сајтот на друга картичка?
Инаку сум супер задоволен до сега од бет365 , једино што немаат повеќе игри со голови ( прво од второ , прво полувреме 1+ домакин и слични ) и листата со мечеви е малце за никаде , но ќе се навикнам на неа :)
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Кантона ис Бек
Би сакал да те прашам нешто.
Неколку дена имам акаунт на бет365 , исто побарав да ми се јават , потврдив некои податоци , ми побара нешто во врска со личен документ , одбив да му давам дополнителни информации , и некако на крајот не го разбрав што ми кажа , не е битно.
На лајв четот ми објаснија дека треба да пратам доказ/личен документ од мене ( пратив лична карта ) ми ја потврдија и сега опцијата за withdraw ми е отворена , не сум пробал да ги префрлам парите но би сакал да знам дали ќе можам дирекно на картичката да ги ставам или преку некој сервис на картичката.
Поседувам VISA само за интернет употреба од Стопанска Банка. Прашувам бидејќи при правењето на картичката ми напоменаа дека неможам да ја користам за обложување , но немав никаков проблем при деопзитирање дирекно на страната ( освен тоа што не пишав MR ( mister ) ) во делот за името но ми го објаснија тоа во Лајв четот.
Значи прашањето би било дали ќе имам проблем доколку дирекно ги префрлам парите ( ако имаш иста сигурно знаеш затоа и тебе те прашав ) и како оди процедурата потоа за вадење на истите тие пари од таа картичка , дали во банката треба да објаснам нешто од каде ми се тие пари , или попаметно би било да ги префрлам на некој сервис ( нетлер да речеме , но прочитав дека по 1 јануари 2013 ке ме блокираат таму ) или последна опција да ги префрлам парите дирекно од сајтот на друга картичка?
Инаку сум супер задоволен до сега од бет365 , једино што немаат повеќе игри со голови ( прво од второ , прво полувреме 1+ домакин и слични ) и листата со мечеви е малце за никаде , но ќе се навикнам на неа :)
Другар јас немам од Стопанска Банка картичка, од таму прават проблеми при вадењето.
Моја препорака е да си извадиш картичка од Уни или НЛБ Тутунска Банка. Дотогаш не прави withdraw. Кога ќе си земеш картичка од овие 2 банки(било која), направи еден минимален депозит, колку за да ја регистрираш картичката и после автоматски, кога ќе повлекуваш пари директно ти одат на картичката со која си направил депозит(автоматски е тоа, го памти последниот метод на депозит и таму се прави и withdraw).
Mислам бев јасен;)
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Другар јас немам од Стопанска Банка картичка, од таму прават проблеми при вадењето.
Моја препорака е да си извадиш картичка од Уни или НЛБ Тутунска Банка. Дотогаш не прави withdraw. Кога ќе си земеш картичка од овие 2 банки(било која), направи еден минимален депозит, колку за да ја регистрираш картичката и после автоматски, кога ќе повлекуваш пари директно ти одат на картичката со која си направил депозит(автоматски е тоа, го памти последниот метод на депозит и таму се прави и withdraw).
Mислам бев јасен;)
И повеќе од јасен , ти благодарам :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Идете на овој сајт http://www.oblozuvanje.com , таму е се објаснето околу онлине кладењето и имаат и контакт за подршка каде доколку нешто не ви е јасно одма одговараат на прашањата испратени од ваша страна. Имаат и типови за кладење како и форум.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Инаку сум супер задоволен до сега од бет365 , једино што немаат повеќе игри со голови ( прво од второ , прво полувреме 1+ домакин и слични ) и листата со мечеви е малце за никаде , но ќе се навикнам на неа :)
Напротив, имаат игри за 2>1 1>2 и 1=2 (во goals менит), еве скриншот:



инаку навистина немаат за голови на тим во полувреме, или барем јас не најдов.
 
Член од
26 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Батки, ајде некој ако има Moneybookers акаунт и сака 10 евра за рег у еден сајт за обложуванье да ми прати ПМ, ке му објаснам се. Не требе да вложува и негови пари, 100% гратис от мене. Може да е от Македонија или странство, без Бугарија, Италија, Шпанија или Грција. Само за 1 човек важи. Ке гледам да е некој шо е пишал коментари на темата и разбира от онлине обложуванье. Не го правам от алтруизам туку имам и лична корист, демек интересот ке е взаимен.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
28
Поени од реакции
0
Zdravo, sakav da ve prasam dali moze da se oblozuvam so VISA Electron karticka od TTK Banka i ako ne mozi koi se dozvoleni karticki so koi moze da se ucestvuva
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Zdravo, sakav da ve prasam dali moze da se oblozuvam so VISA Electron karticka od TTK Banka i ako ne mozi koi se dozvoleni karticki so koi moze da se ucestvuva
Мислам дека неможеш со ТТК, барем знам неможеш преку Moneybookers оти ја блокираат gaming опцијата, а за директно немам информации. Извади од УНИ и цепај :)
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
28
Поени од реакции
0
Dobro kakva kartica od UNI VISA Electron i kolku vreme se ceka za da zavrsi celata postapka i da pocnam slobodno da se oblozuvam
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
28
Поени од реакции
0
Dali ova vazi samo za bet365 ili moze so istata VISA Electron da se oblozuvam na bwin.com Dali za bwin.com potrebno e da pratat nekoja verifikaciona poraka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom