Обложување на нет

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Идам на тоа withdraws и ми дава
Please log in!
This information is only available to users who have already logged in. Please log in now using your user ID and password. Once you have logged in, you will be automatically taken to the desired page.
А јас сум логиран -.-
E toa e veke nivna greska.
Prati im poraka tamu, kontaktiraj so niv, ke ti pomognat, drugo resenie nema!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.713
Поени од реакции
6.649
Абе, вие шо се кладите на интернет, треба да поднесувате даночна пријава за префрлени пари од добивките тука? Мислам дури и да нема закон за тоа или пак да е нула ден......дали воопшто се замарате со тоа?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Абе, вие шо се кладите на интернет, треба да поднесувате даночна пријава за префрлени пари од добивките тука? Мислам дури и да нема закон за тоа или пак да е нула ден......дали воопшто се замарате со тоа?
Не, а не верувам и да прават проблем освен ако не забележат од УЈП голема трансакција на пари од странство (1к евра мислам е границата) кои сепак можеш да ги пријавиш како подарок од роднина од странство (не подлежи на данок). И онака добивките не ми се над 100 е месечно па не ни мислам на тоа :LOL:
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Луѓе на манибукерс кога и да одберам да депозирам пари за gaming ми ги одбива, директно неможам на страница да депозирам оти од Стопанска блокира а Нетелер ми го блокираја акаунто откако им пратив лична, пасош и таму се што побараја.
Како депозирате пари?
Имав ентропеј акаунт депозирав 2-3 пати и тој ми го блокираја.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Луѓе на манибукерс кога и да одберам да депозирам пари за gaming ми ги одбива, директно неможам на страница да депозирам оти од Стопанска блокира а Нетелер ми го блокираја акаунто откако им пратив лична, пасош и таму се што побараја.
Како депозирате пари?
Имав ентропеј акаунт депозирав 2-3 пати и тој ми го блокираја.
Отвори виза електрон во Уни Банка (бесплатна) или НЛБ (не е бесплатна) и можеш директно да депозитираш на бет365. Нема да можеш со гејминг на скрил оти таа опција е блокирана за сметките од Македонија направени после 1 јануари 2013, пример јас можам оти ми е отворена пред 1 јануар, отпосле неможе поради новиот закон за обложување
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.656
Поени од реакции
62.987
Едно директно прашање, дали од bet365 може директно да си ги повлечам парите на Виза, и дали ке има некои прашања во банка, се работи за НЛБ?
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Едно директно прашање, дали од bet365 може директно да си ги повлечам парите на Виза, и дали ке има некои прашања во банка, се работи за НЛБ?
Jas direktno gi vlecam na VISA i nemam do sega ni problem, nikoj ne mi se javil i slicno :)
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Па дај кажи како си успеал така да направиш. Да го ебам се скина од фалење а не пиша што како а беше прашан за тоа.
Brat pa odan na depozit, mi dava opcii, odbiram credit/debit card, stavam pari i tolku. Posle koga pravam withdraw samo vnesuvam sum i pasword i tolku, na kartica si idat parite. Ne znam sto e tolku tesko.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Brat pa odan na depozit, mi dava opcii, odbiram VISA, stavam pari i tolku. Posle koga pravam withdraw samo vnesuvam sum i pasword i tolku, na kartica si idat parite. Ne znam sto e tolku tesko.
Да ама пред тоа сигурно си направил некоја постапка, пример нели ти стига писмото со кодот, тоа го направив го внесов кодот е сеа ми вика call back т.с да сум им прател број од лична карта пасош така? Тука не ми е јасно што понатака.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Да ама пред тоа сигурно си направил некоја постапка, пример нели ти стига писмото со кодот, тоа го направив го внесов кодот е сеа ми вика call back т.с да сум им прател број од лична карта пасош така? Тука не ми е јасно што понатака.
Јас кога се регистрирав, побарав да ми се јават, ме прашуваа за име презиме, адреса, година на раѓање и тие работи кои ги наведов во зачленувањето. После ми пратија писмо дома за да го внесам кодот и да можам да тргам пари. Кога го внесов кодот немав никаков проблем потоа, си влечам пари, директно на картица и тоа е тоа.
Јас затоа ти реков, имаш таму Chat, во живо можеш да контактираш со тие што се постојано за контакт и помош на корисниците, па ќе ти објаснат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom