Обложување на нет

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Јави се на телефон во лотарија и ќе ти кажат.Веќе ти спомнав дека со секој ден губат пари и сигурен сум дека како луди брзаат да ја пуштат, но мора да се истестира веб страната од багови, мора паралелно и QA да се направи а верувам дека и од УЈП и од влада ги притискаат.Значи мораат на први март да ја пуштат
Kao DA imas dojava od nekoi so se u taa organizacija. Vikas morat DA ja pustat . ja licno ne veruvam deka ke bide nesto od toa.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Kao DA imas dojava od nekoi so se u taa organizacija. Vikas morat DA ja pustat . ja licno ne veruvam deka ke bide nesto od toa.
Дoвoлнo е сaмo дa рaзмислиш кaкo течеле врaбoтувaњaтa тaму(кaкo и вo секoјa другa држaвнa институцијa, фaлa бoгу) и кaкви плaкaтoлепaчи имaaт зaпoсленo, немa дa ти биде чуднo никoгaш дa не прoрaбoти тoa или пa пoлoвичнo дa гo пуштaт сo илјaдници грешки и бaгoви.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Прашав уште еднаш, ИТ секторот ќе тестира уште неколку дена и официјално 2win.mk се пушта од 1 март 2015 година !
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Прашав уште еднаш, ИТ секторот ќе тестира уште неколку дена и официјално 2win.mk се пушта од 1 март 2015 година !
Дaј кoгa веќе си тaкa рaспoлoжен зa инфoрмирaње кaжи дaли ќе блoкирaaт пристaп дo други сaјтoви зa клaдење. Тoa не интересирa.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Демек извичник, треба да се радуваме?
Јас пишав за сите кои чекаме да почне 2win.mk со работа.Другите си знааат што, како и каде :)

Дaј кoгa веќе си тaкa рaспoлoжен зa инфoрмирaње кaжи дaли ќе блoкирaaт пристaп дo други сaјтoви зa клaдење. Тoa не интересирa.
Земи друже телефонот и јави се во државна лотарија и прашај, нема стопати да се јавувам
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
ова 2win странава незнам кој ќе им игра само, 10 % од трансакција при уплата , 10 % при исплата, 10 % данок при добивка, катастрофа коефициенти ....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ова 2win странава незнам кој ќе им игра само, 10 % од трансакција при уплата , 10 % при исплата, 10 % данок при добивка, катастрофа коефициенти ....
Сериозно земаат и 10% на уплата и 10% на исплата? :чда: И плус 10% данок?

Овие не се нормални.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Кои се сите тие? Ти и кој друг?
Од кај знаеш бе ти колку луѓе сакаат да играат да не правиш анкета по форумов? Прочитај предходни постови и ќе видиш дека има луѓе што чекаат!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Од кај знаеш бе ти колку луѓе сакаат да играат да не правиш анкета по форумов? Прочитај предходни постови и ќе видиш дека има луѓе што чекаат!
Дали е вистина дека земаат 10% на депозит, 10% на исплата, и плус 10% данок на добивка?

Кажи да, направи ми го денот. :D

Што замислуваат овие арамиите, дека до толку се неписмени луѓето? Ако на тие услови некои им уплати еден денар, тогаш навистина не знам што да кажам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Што да да ти кажам, ниту работам за лотарија ниту знам колку добри услови ќе понудат.Претпоставувам и се надевам!.Ако заебат, постојат и други кладионици.Зошто напнување , зошто нервози.Викам да им се даде шанса.Ако не се ок нормално ќе пропаднат како и сите други што незнаеле да се снајдат на пазарот.Ова е бизнис.Кој сака да игра на WH, Bet365 ... никој не може да го спречи, ќе најде начин!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Што да да ти кажам, ниту работам за лотарија ниту знам колку добри услови ќе понудат.Претпоставувам и се надевам!.Ако заебат, постојат и други кладионици.Зошто напнување , зошто нервози.Викам да им се даде шанса.Ако не се ок нормално ќе пропаднат како и сите други што незнаеле да се снајдат на пазарот.Ова е бизнис.Кој сака да игра на WH, Bet365 ... никој не може да го спречи, ќе најде начин!
Ако не блокираат сајтови, мене воопшто не ми сметаат. Нека си отворат, нека си понудат услови, нека се борат. Ама некој да ми блокира сајтови како во Северна Кореа и да мисли дека преку монопол ќе прави пари, тешко таа работа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Ако не блокираат сајтови, мене воопшто не ми сметаат. Нека си отворат, нека си понудат услови, нека се борат. Ама некој да ми блокира сајтови како во Северна Кореа и да мисли дека преку монопол ќе прави пари, тешко таа работа.
Да за тоа си во право.Не го прави тоа само нашава влада и други земји блокираат, но генерално како идеа не е ок, монопол не подржавам.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
ова 2win странава незнам кој ќе им игра само, 10 % од трансакција при уплата , 10 % при исплата, 10 % данок при добивка, катастрофа коефициенти ....
Што се однесува за уплатата и исплата на нашава страна еве официјално како е кај нив објавено . Пример:
VISA и MasterCard платежни картички: Играчот сака да уплати 1000 денари депозит од неговата VISA кредитна картичка на неговата ДВЛМ сметка за игри на среќа. На веб страната за уплата на депозит го избира износот од 1000 ден, притоа се прикажува стапката на провизијата од 1.95% и износот на провизијата од 19,5 ден. Вкупниот износ кој играчот го плаќа од неговата картичка е 1.020 ден. (1.019,5 се заокружува на цел број). 1) Платежни картички: Играчот сака да повлече 6.000 ден од неговата ДВЛМ сметка на неговата платежна картичка. Банката пресметува 5% провизија на износот од 6.000 ден. и наплаќа 300 ден. Нето износот од 5.700 денари се префрла на салдото на платежната картичка.
2) Трансакциска сметка: Играчот сака да повлече 10.000 денари од неговата ДВЛМ сметка на неговата трансакциска сметка. ДВЛМ пресметува банкарски трошоци од 12 ден. и на играчот му исплаќа нето сума од 9.988 ден.
Според ова за улата некаде е 2% а за исплата не е ни 1% на транскакциона сметка.Што се однесува за коефициентите се скоро исти со нашиве кладилници ,но ке видиме како ке се движат кога официјално ке проработи .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom