Обложување на нет

Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Сериозно земаат и 10% на уплата и 10% на исплата? :чда: И плус 10% данок?

Овие не се нормални.
тоа го напишав у смисла колку само провизија на триста глупости ставаат не дека е тачно сегде по 10 % бе торко , иначе да за данок е 10 %.

не биди толку ограничен у тоа умот....

брееј глуп народ триста даноци провизии им ставаат овие место да се побунат уште се радуваат ко мали деца ..... бре бре бре, глуп народ силна држава (власт) неџабе рекле
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
тоа го напишав у смисла колку само провизија на триста глупости ставаат не дека е тачно сегде по 10 % бе торко , иначе да за данок е 10 %.

не биди толку ограничен у тоа умот....
А ха, значи така напиша затоа што секаде земаат многу провизија.

Не сакам да звучи како да ја бранам нашата кладилница, сакам никогаш да не проработи, ама,

НА КОЈА ОН ЛАЈН КЛАДИЛНИЦА ДЕГЕНУ ЕДЕН ИМАШ ВИДЕНО БЕСПЛАТНИ ДЕПОЗИТИ СО КАРТИЧКА?

Тркало глупо неписмено.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
^
ДЕГЕНУ вака сега,- прво убаво прочитај го мојот пост.
-второ ако си глуп а СИ, ќе ти пообјаснам малце...

Мојот пост што го напишав претходно а што ти го цитираше со сарказам пошто си припроста душа значи дека, при толку даноци од државава најбоље да си играат онлајн на друга странска ради:
1. без 10 % данок
2. бонус при депозит ( тоа што ме праша погоре, они може зимаат при депозит некој процент али даваат и бонуси големи.често и до 100 %)
3. МНОООГУ поголеми Кефициенти

коцка една глупава.


П.С ја потврди тезата за глуп народ уште одма, алал да ти е:ROFLMAO:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
^
ДЕГЕНУ вака сега,- прво убаво прочитај го мојот пост.
-второ ако си глуп а СИ, ќе ти пообјаснам малце...

Мојот пост што го напишав претходно а што ти го цитираше со сарказам пошто си припроста душа значи дека, при толку даноци од државава најбоље да си играат онлајн на друга странска ради:
1. без 10 % данок
2. бонус при депозит ( тоа што ме праша погоре, они може зимаат при депозит некој процент али даваат и бонуси големи.често и до 100 %)
3. МНОООГУ поголеми Кефициенти

коцка една глупава.


П.С ја потврди тезата за глуп народ уште одма, алал да ти е:ROFLMAO:
Оф, што дочекав. :facepalm: И кадро и некадро има интернет денес.

Ајде наведи една кладилница различна од Bet-at-home (50% бонус до 50 евра) која дава спортски бонус за македонските играчи до 100%. Една, единствена.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
^
море јас што дочекав ама ајде ....
иначе се глеа дека некадро ко тебе има интернет.
прво кажи од кое село/провинција си, ако не јас сум од СК/К.В и по пп ќе ти остаам порака да си го решиме ние ова..

ко второ пред да поставуваш такви прашања :

-Ајде наведи една кладилница различна од Bet-at-home (50% бонус до 50 евра) која дава спортски бонус за македонските играчи до 100%. Една, единствена.

пошто нели се пофали си имал интернет :bravobe:
Провери си прво...
ај да не те мучам пошо си ограничен ќе ти кажам - БЕТАДРИА. ( лично јас имам подигнато 100% бонус при депозит) ако имал и некој друг играно на неа нека потврди.....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
^

ај да не те мучам пошо си ограничен ќе ти кажам - БЕТАДРИА. ( лично јас имам подигнато 100% бонус при депозит) ако имал и некој друг играно на неа нека потврди.....
Кога, пред една деценија?

Моментално е 25% бонусот, бевреден.

* 25% bonus is valid for all customers for a FIRST deposit in a period when bonus is active. The maximum bonus that can be claimed is 50 EUR. Customers who deposit more than 200 EUR may only claim the maximum amount of 50 EUR. This offer is valid for all credit card payments, Moneybookers transfer and Bank transfer.

Значи, вклучи ги сите 8 мозочни клетки што ги имаш, и кажи една кладилница каде ВО МОМЕНТОВ има 100% за играчи од Македонија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Свашта пи.ка раѓа ......
Уште чекаме да кажеш. Една единствена кладилница што ВО МОМЕНТОВ дава 100% спортски бонус за играчи од Македонија. Вака ќе направиме. Ќе дојдеш во Битола со сетра ти. Ако најдеш една он лајн кладилница што дава 100% спортски бонус за македонци, јас на тоа ќе ти дадам уште 1000 евра, на лице место. Ако не најдеш, сестра ти ќе ми го испуши еднаш, пред сите.

Фер?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
^
не се напињај бе смири се, отовори прозор нека те удри промаја.

хахах, од мајакти сестрами што ја неам

се глеа дека си од Битола / ја пре би рекол Кравари тамо негде ....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
не се напињај бе смири се, отовори прозор нека те удри промаја.

хахах, од мајакти сестрами што ја неам

се глеа дека си од Битола / ја пре би рекол Кравари тамо негде ....
Значи, нема таква кладилница? Џабе јадиш лајна?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
некое друго копито јаде лајна вечерва на Ставрогин се одзива

уште една поговорка за тебе, малце видоизменета:
- Кад се Сељак поинтернетчи .... тешко нас , и таа ја потврди вечерва :aplauz:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
некое друго копито јаде лајна вечерва / @Ставрогин

уште една поговорка за тебе, малце видоизменета:
- Кад се Сељак поинтернетчи .... тешко нас , и таа ја потврди вечерва :aplauz:
Се кажа, освен кладилницата каде што даваат 100% бонус за играчи од Македонија. За јадење лајна е лесно, кога треба некој факт да се каже, оди малку потешко.

Терај магарето.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
па ти пишав погоре бе ... :facepalm:
се глеа тешко сваќаш, али за дудлање прв си
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
ти нешто многу си се фатил за процентите изгледа, прво ми реплицираше за депозит/исплата што ги треснав у друг синоним .... сега пак, си се фатил за бонусот :facepalm:

се глеа те мучи нешто .....

п.с. ај некој нека му обајсни пошто мене не ме слуша изглеа :) дека лично иам земено 100% при депозит у бетадриа... може вас ќе ве сфати :D

и да не тролаш пак да ти кажам одма не незнам сега кој бонус го има каде и да било, не сум запознаен, и пошто си се фатил ко слеп за стап за тоа дај некој поупатен нека му каже каде што буноси даваат при депозит, Фала.

Толку од мене за тебе, викаат попаметниот попушта, ти сеа терај си монолог, паси кравите тамо и гласај си за вмро, кај и да е ќе ти дојде памет ....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom