Обложување на нет

Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Си напрајв на покерот некое евро и ми треба сега кеш. Стопанска банка Скопје шо викаш ? Да вадам преку нив ? Само го пополнувам она шо е witdrawble или како и е да е и то е то, со точни информации, така ? IBam code и Swift code ги има од банката, така ? :)
Од каде си ги вложил парите, од таа снетка и ке ги вадиш.

Не може да ги вадиш у Стопанска, ако си ги ставил преку Тутунска.
 
А

Атомската мравка

Гостин
@vidooq неможам да ти пратам порака па да те прашам тука, колку беше провизијата кога повлекуваш директно пари од бет365 на сметка на уни банка да не знаеш ?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Од каде си ги вложил парите, од таа снетка и ке ги вадиш.

Не може да ги вадиш у Стопанска, ако си ги ставил преку Тутунска.
Од кредитна картичка играв, на неа имав пари ко почнував само, меѓутоа имам и од други картички играно од други банки. И сеа ?!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
@vidooq неможам да ти пратам порака па да те прашам тука, колку беше провизијата кога повлекуваш директно пари од бет365 на сметка на уни банка да не знаеш ?
У најмала рака, 35Е.[DOUBLEPOST=1410828885][/DOUBLEPOST]
Од кредитна картичка играв, на неа имав пари ко почнував само, меѓутоа имам и од други картички играно од други банки. И сеа ?!
Ако си играл од кредитна, и си добил пари, па си ставил пари од друга картичка и пак си добил, средствата ке ти бидат распределени процентуално меѓу 2-те картички.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Дали во Македонија прават проблем со играње и кладење на bet356 или bwin и нивна исплата?

Дали законот може да ме гони, доколку пр: добијам 20е, сакам да ги повлечам? (па ми дојде инспекција, неплатен данок итн. итн)??
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
А што се случува сега, пишувам www.bet365.com сега ја отвара. ( можно е ради тоа што имам нет од MaxTv сега во Скопје, а во Струмица имам ТелеКабел) ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
А што се случува сега, пишувам www.bet365.com сега ја отвара. ( можно е ради тоа што имам нет од MaxTv сега во Скопје, а во Струмица имам ТелеКабел) ?
Другар што има МаксТв интернет не му отвара, мене со Телекабел ми отвара незнам зошто така.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Сега кога без проблем ми отвара Bet365, ако повлечам пари директно на картичка ќе ми стигнат?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Па тогаш што е забрането, не сваќам!???
Кaј нaс зaкoнски не е дoзвoленo интернет oвлoжувaње и некoи прoвaјдери ги имaaт блoкирaнo oвие стрaни, меѓутoa кaј некoи не се блoкирaни и мoже дa се игрa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom