Обложување на нет

А

Атомската мравка

Гостин
Прочитај мојот пост погоре како да отвараш bet365 со помош на vpn програм и да немаш гајле
Дозволено е користење такви софтвери од страна на бет365, да не ти блокираат акаунт со се пари поради тоа ?
И дали може да се повлекуваат пари нормално, имаш повлекувано со софтверов без проблем ?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Јас вака да ви дам еден најдобронамерен совет.
Сите вие кои играте во странски кладилници преку интернет најпаметно ќе ви биди да престанете оти се кршат законите , а за то во ова луда држава кај и да е ќе ги соберат тие податоци и ќе летат казни :cautious:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Дозволено е користење такви софтвери од страна на бет365, да не ти блокираат акаунт со се пари поради тоа ?
И дали може да се повлекуваат пари нормално, имаш повлекувано со софтверов без проблем ?
Да да без проблем функционира се
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
На 2 одделни влечења на пари од bet365 во Уни Банка, преку wire transfer, ми зедоа 70Е трошоци за трансакција.

Значи, 2 пати по 70Е повлеков, 35 за едната, 35 за другата. Идам утре у банка, да видиме што како.
Не ми изгледа ова нормално.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
На 2 одделни влечења на пари од bet365 во Уни Банка, преку wire transfer, ми зедоа 70Е трошоци за трансакција.

Значи, 2 пати по 70Е повлеков, 35 за едната, 35 за другата. Идам утре у банка, да видиме што како.
Не ми изгледа ова нормално.
данокот мора да се плати :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
да прашам овде има доста поупатени.
Сакам да верифицирам дебитна на Скрил и ми вратија дека ке ми земат одредена сума на пари за да потврдам е сеа прашањето е дали одма ја повлекуваат таа сума од картица да знам да појдам утре до банка да им потврдам на овие или треба време да помине за да ги земат тие 2-3 евра при ова постапка
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Уни банка ја има прекинато соработката со Barclay банката, банка од која bet365 исплаќа добивки на играчите.
Пошто веќе не се коресподентни банки, Barclay's ги праќа парите на Deutsche Bank која е коресподент со Уни, па они ги праќаат парите на Уни Банка.

Од Англиска во Германска банка, трошоците за wire transfer се 30Е, а од Германската до Уни се 40Е.
Со оглед на тоа дека во документот е наведено дека Details of charges се Shared, што значи дека сумата за трансакции ја плаќаме пола пола, значи ја и bet365, ми земале 15Е за првата трансакција, и 20Е за втората.

Подалеку веќе од Уни Банка.
Претходно вадев пари од кај нив, суми над 400Е, со најголем трошок од 10Е за трансакција, али тогаш банките имале соработка.

Отварајте очи.
 

Attachments

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
И сеа може да се игра "легално" на нет ?
Се игра де, играј ти ако забранат уплата ќе те известат од кладилницата како што направи ВилХил и можеш да си депозираш парите нема да ти пропаднат.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Уни банка ја има прекинато соработката со Barclay банката, банка од која bet365 исплаќа добивки на играчите.
Пошто веќе не се коресподентни банки, Barclay's ги праќа парите на Deutsche Bank која е коресподент со Уни, па они ги праќаат парите на Уни Банка.

Од Англиска во Германска банка, трошоците за wire transfer се 30Е, а од Германската до Уни се 40Е.
Со оглед на тоа дека во документот е наведено дека Details of charges се Shared, што значи дека сумата за трансакции ја плаќаме пола пола, значи ја и bet365, ми земале 15Е за првата трансакција, и 20Е за втората.

Подалеку веќе од Уни Банка.
Претходно вадев пари од кај нив, суми над 400Е, со најголем трошок од 10Е за трансакција, али тогаш банките имале соработка.

Отварајте очи.
Си напрајв на покерот некое евро и ми треба сега кеш. Стопанска банка Скопје шо викаш ? Да вадам преку нив ? Само го пополнувам она шо е witdrawble или како и е да е и то е то, со точни информации, така ? IBam code и Swift code ги има од банката, така ? :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Најдобро ќе биде да се остави ова, да видиме странава што ќе биде само за Македонија како ќе изгледа. Знае некој кога ќе биде готова и кога ќе може да се игра на неа? Па тогаш ќе видиме, сигурно не би играле ако не нудат добри услови, т.е добри коефциенти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom