Нов формат на Лига на шампиони

Член од
19 август 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Mnogu od vas nema da se soglasat so moeto mislenje no moram da go kazam. Na shto lichi predlogot na Platini? Mene mi lichi na Badenteroviot zakon vo Makedonija. 25% od zemjite shto poim nemaat od fudbal da igraat vo Liga na shampioni. Togash vo liga na shampioni namesto da gledame Arsenal - Sevilja nie ke gledame Levski - Pobeda. Koj go biva neka igra vo liga na shampioni, ako ne te biva nema da igrash i gotovo. Dobro e shto ne dade predlog 25% od publikata da bidat istochno evropjani a 3/4 od zapadna Evropa.
Duri i da se vovedeshe ova ke traeshe edna godina. Ke otidea Barcelona vo Levadia (Talin) ke tepaa 8:0, Pobeda i Levski posle 6-te utakmici ke imaa gol razlika 34-1, UEFA ke videshe deka ne ja biva rabotava i ke si dojdeshe se po staro. JAS SAKAM DA GLEDAM FUDBAL, A NE IZZIVUVANJE NA SILNITE EVROPSKITE EKIPI VRZ KAMENJATA OD SLABITE FUDBALSKI ZEMJI.
An Absolute rubish.

се воведе ова ?
Glasanjeto pomina no predlogot na Platini odpadna i novoto pravilo ne se vovede.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
шо ти е бе тебе??? ЛШ е континентален турнир, не шпански или англиски. како можи првако на англија да е поважен од првако на друга земја??? ако сааш да глеаш манчестер-челзи и сл глеај си англиско. ако пропушти арсенал, ливерпул, манчестер или челзи ЛШ мене к..о ме заболе. Г-15-6 нека си напрат нивни турнир и сами нека си играт ако не му чини.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Никола_МКД у право е Штуро..што за џабе ќе играме ние у лига на шампиони кога немаме врска од фудбал..овака е подобро играат најдобрите од Европа а не најдобриот во секоја држава..
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ја баш мислим дека е подобро да се усвои предлогот на Платини нели свите сакамо да ги видимо Реал или Барса на Градски
 
Член од
19 август 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
шо ти е бе тебе??? ЛШ е континентален турнир, не шпански или англиски. како можи првако на англија да е поважен од првако на друга земја??? ако сааш да глеаш манчестер-челзи и сл глеај си англиско. ако пропушти арсенал, ливерпул, манчестер или челзи ЛШ мене к..о ме заболе. Г-15-6 нека си напрат нивни турнир и сами нека си играт ако не му чини.
Ne sakam da se raspravam ama moram da to odgovoram na nekoj prashanja.
шо ти е бе тебе??? ЛШ е континентален турнир, не шпански или англиски. како можи првако на англија да е поважен од првако на друга земја??? .
-- Prvakot na Anglija ne e vo opshte povazen od prvacite na drugite normalni prvenstva. Znachi Manchester ne e povazen od Real Madrid ili Inter ili Lyon ili Shtutgard, ama izvini, mnogu e povazen od Pobeda ili Levski. Ako gi gledash Manchester United protiv nekogo i Pobeda protiv nekogo ke mislish deka dvete ekipi igraat razlichni igri. Ednite igraat fudbal, a drugite ni sami neznaat shto igraat.
ако сааш да глеаш манчестер-челзи и сл глеај си англиско. ако пропушти арсенал, ливерпул, манчестер или челзи ЛШ мене к..о ме заболе. Г-15-6 нека си напрат нивни турнир и сами нека си играт ако не му чини.
-- Tuka brat ti imash problem nemaat G-15. Ako pobeda propushti da igra vo liga na shampioni G-15 к..о gi заболе, a ako na Pobeda ne im odgovara da igraat neka si napravat nov shampionat so ekipite na Albanija,Gruzija,Kazakstan i Bosna, pa neka ja igraat taa nivnata igra shto lichi na fudbal, a nie normalnite ke si gledame prav futbal: Inter - Lyon ili Barcelona - Chelsea.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ја баш мислим дека е подобро да се усвои предлогот на Платини нели свите сакамо да ги видимо Реал или Барса на Градски
Duri i da se usvoeshe predlogot na Platini, nie nishto nemashe da dobieme. Spored preslogot na Platini samo 6 ekipi od "slabite" zemji ke imaa zagarantirano mesto vo grupite, toa znachi deka nie avtomatski sme out. Hrvatite, Srbite, Romancite, Bugarite, Ungarcite, Slovacite, Poljacite ..... site se pojaki od nas, taka da nie pak ke ispadnevme vo nekoe kvalifikaciono kolo. Nie ne mozeme na Levadia Talin gol da im dademe vo 180 min, a sakate da gi pomineme Partizan ili Dinamo.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Лигата на шампионите е најелитното клубско натпреварување! Тука играат најголемите фудбалски гиганти, и секоја сезона ова натпреварување станува се понеизвесно и понеизвесно! Тоа е. Не смеат да се прават измени. Кој има муда да настапува во лига на Шампиони, ќе настапува! Не можат тимови како Вардар, Работнички и останатите тимови што ќе добијат шанса (ако се оствари предлогот на Платини), да се носат со големите клубови. Само замислете што ќе биде тоа ... масакрирање ... не само што ќе опадне драстично гледаноста на лигата на Шампионите, туку ќе се намали, огромно ќе се намали, нејзиниот квалитет! Кој може, кој има квалитет да игра во лигата на Шампионите ќе се пласира нормално, а кој не може да се пласира, значи не му е таму местото. Не треба ништо да се менува!
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
a znajs deka topka pari se prat samo od ucestvuvanje?? so tie parti nekoj cklj tim mozi drugata godina 3x pojak da se vrati vo lsh, a i ubo bi bilo drugite ligi da se promovirat. ako ne drugo pari ke izvat od lsh i kvaliteto na ligite bi se zgolemil kolku tolku
i uste ednas. pojke sakas tvojo omilen tim nadvor od makedonija da ucestvuva odkolku tvojo omilen makedonski tim? levoto made me zdobole mene sevilla ako ne ucestvuva. mozi samo da mi trgnat po ednas...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Duri i da se usvoeshe predlogot na Platini, nie nishto nemashe da dobieme. Spored preslogot na Platini samo 6 ekipi od "slabite" zemji ke imaa zagarantirano mesto vo grupite, toa znachi deka nie avtomatski sme out. Hrvatite, Srbite, Romancite, Bugarite, Ungarcite, Slovacite, Poljacite ..... site se pojaki od nas, taka da nie pak ke ispadnevme vo nekoe kvalifikaciono kolo. Nie ne mozeme na Levadia Talin gol da im dademe vo 180 min, a sakate da gi pomineme Partizan ili Dinamo.
Брат верујми ако неможе Победа да ја пројде левадиа Работнички или Вардар ќе можат,зарем не видовте дека Победа е продадена утакмица таа со левадиа во прилеп победа губи тоја ацуле се смее гајле му е,кога би било до мене победа би ја исфрлил у 3 лига па таму нека местат утакмици
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.460
Поени од реакции
5.434
треба да се воведе новото правило ќе биде пореално
 
F

fantomX

Гостин
-- Tuka brat ti imash problem nemaat G-15. Ako pobeda propushti da igra vo liga na shampioni G-15 к..о gi заболе, a ako na Pobeda ne im odgovara da igraat neka si napravat nov shampionat so ekipite na Albanija,Gruzija,Kazakstan i Bosna, pa neka ja igraat taa nivnata igra shto lichi na fudbal, a nie normalnite ke si gledame prav futbal: Inter - Lyon ili Barcelona - Chelsea.
Е ова го поштувам. Порано кажав дека Македонија нема скоро ништо да ости на подобро со овој предлог, а мене едино ме интересираат македонските клубови. Со ваков нов формат би добиле само Романија, Украина, Русија, Чешка, Шкотска, односно земји кои што имаат по два клуба во квалификации, или само еден директно во ЛШ, па би добиле едно место директно во групите, а македонските клубови пак ќе си играат од прво коло:toe:
Па поарно би ги гледал Барселона, Реал, Челзи, Манчестер, Интер, Милан... отколку некој од Романија или тие шо ги набројав погоре..., ако веќе нема македонски клуб.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Брат верујми ако неможе Победа да ја пројде левадиа Работнички или Вардар ќе можат,зарем не видовте дека Победа е продадена утакмица таа со левадиа во прилеп победа губи тоја ацуле се смее гајле му е,кога би било до мене победа би ја исфрлил у 3 лига па таму нека местат утакмици
Drugar, samo Vardar molim te ne go spomnuvaj. Posle natprevarot so kiparchanite prochitav vo vesnik slednovo: Vardar mu pruzi dobar otpor na favoriziraniot protivnik. Jas si otidov od Makedonija pred 5 godini, a barem togash gi matljavme Kiparchanite, Maltezanite i drugite fudbalski sakati nacii. Kako moze Kiparski klub da bide favorit protiv Vardar(Toj istiot klub igrashe protiv Totenham i izgubi 6:1). Kiparski klub moze da bide favorit samo ako igra protiv drug Kiparski klub. Posle toa shto go prochitav vo vesnik zakluchiv deka nie ne sme za nikade, a ne pa da igrame vo Liga na Shampioni, a za praviloto na Platini vo opshte ne ni misli zatoa shto:
Prvo: ne go izglasaa
Vtoro: Platini si misli za francuskite klubovi, a ne za Makedonskite, on sakashe da im izvadi barem po eden klub na Anglichanite, Shpancite i Italijanite.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
А нејќеш некогаш дур си ти жив да гостува Интер на Градски?
Ние сакаме како не сакаме . ете Рома гостуваше на градски...
Но проблем е што Црвените ѓаволи несакаат на Олд Трафорд да гостува Вардар или Работнички...
Ако сакаме да бидеме и ние дел од големите клубови нека нашите олигарси вложуваат во фудбалот.
Нека има и Трифун конкуренција за шампионската титула во Мак фудбалот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom