Новите автобуси (даблдекери, кинески и украински) во Скопје

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Хохохохо јас се возев и радосен сум... :drk: Инаку јас бев во тој 15-ти автобус што несакаше да тргне,тој работеше најнормално само незнам што беше проблемот(дали спомна шоферот му се јавувало за задната врата нешто дека несака да се затвори,а затворена беше) и баш прашав автобусите од Украина се возени до тука 1500 км без проблеми така да не ми се верува дека се работи за некој дефект ама ете се случува.Внатре се добри малку се тесни ако седат двајца повисоки како мене еден спроти друг (185+/- цм) има 30 седишта за седење и 100 за стоење,малку е тесничко али добро само за народ како нас не се тапацирани седишта и пластики во автобусите,за нас само нешто да е од челик таков народ сме.Како не ми работеше камерата на мобилниот изгребана ми е да сликнев фотка некоја :(

П.С Имаат автоматски менувач и седев напред и интересно изгледаше возењето :)

 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кој што сака нека дума, убава работа направија од владата.
Само денес не сум гледал вести да видам дали на а1 кажувале за ова, или пак кажувале дека затворените биле пред умирачка.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Затоа гледам нешто не ми бучи под прозор, не шкрипи :helou: нови автобуси ималоооо!!! ајде со среќа :smir:
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Боље со старите ?
Никој не спомна стари, постирав за новите!

Кој што сака нека дума, убава работа направија од владата.
Само денес не сум гледал вести да видам дали на а1 кажувале за ова, или пак кажувале дека затворените биле пред умирачка.
Од влада да не дадоа пари?
Тоа се наши пари, сами се си финансираме!
А1 известе и за тоа, не се како Латас Тв да известуваат само тоа што им одговара или Вечер кој беше единствен весник кој не напиша ни збор за притвореничката која го изгуби детето!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.223
Поени од реакции
16.182
Никој не спомна стари, постирав за новите!
Ти не знаеш што постираш бе мајсторе. Се дешава, техничка грешка, не ќе се фрли автобусот поради таа грешка шо се појавила. Аман више, со ова плукање на се шо треба и шо не треба.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Мене искрено почна овие сите вложувања во државата да се прават во Скопје, затоа ако треба некад да се гласа за нашето име ќе гласам за Република Скопје.
Се нервирам што има и мои пари тука уложено во тие автобуси кои ќе ги користам само еднаш во годината.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ти не знаеш што постираш бе мајсторе. Се дешава, техничка грешка, не ќе се фрли автобусот поради таа грешка шо се појавила. Аман више, со ова плукање на се шо треба и шо не треба.
Друже јас не плукам, јас не го расипав автобусот па мене да ме критикувате!

Постот под мене ми се допаѓа најмногу, а им се лутиме на грците што не викале Република Скопје! Е ќе не викаат!

Мене искрено почна овие сите вложувања во државата да се прават во Скопје, затоа ако треба некад да се гласа за нашето име ќе гласам за Република Скопје.
Се нервирам што има и мои пари тука уложено во тие автобуси кои ќе ги користам само еднаш во годината.
Имаш зеленко за постов, на место е!
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Никој не спомна стари, постирав за новите!

Од влада да не дадоа пари?
Тоа се наши пари, сами се си финансираме!
А1 известе и за тоа, не се како Латас Тв да известуваат само тоа што им одговара или Вечер кој беше единствен весник кој не напиша ни збор за притвореничката која го изгуби детето!
Ако де, наши се парите. Барем отидоа за автобуси а не на кхм... некој у џебот.
А1 ти е најреална и најгледана телевизија у Македонија. Они се кажуват. Дури и она што не е точно.
А таа што си го изгубила детето јас не сум и крив. Напраила криминал ќе си оди у затвор. Шо да и прам?
А1 ти се хуманитарна телевизија бе. Само они дават пари на цигани за да думат лошо против влада.


Не би обраќал на политика, пошо мислам дека е забрането на форумот.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Какви луѓе еј.....како оној навивачот на Major League 2.

Ви кажа дечкото погоре бил во автобусот кој не возел - не поради тоа што не запалил или се расипал.Му покажувало на шоферот дека задната врата не била затворена иако затворена.
Готово ајде сега - ДОЛЕ ВЛАДА.
Само копач за вас...
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ако де, наши се парите. Барем отидоа за автобуси а не на кхм... некој у џебот.
А1 ти е најреална и најгледана телевизија у Македонија. Они се кажуват. Дури и она што не е точно.
А таа што си го изгубила детето јас не сум и крив. Напраила криминал ќе си оди у затвор. Шо да и прам?
А1 ти се хуманитарна телевизија бе. Само они дават пари на цигани за да думат лошо против влада.


Не би обраќал на политика, пошо мислам дека е забрането на форумот.
Па ти споменуваш политика, јас не, ти почнуваш, А1 ова она, а знаеме дека Гујо се бори против неистомислениците така да тоа е политика за жал!
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Тамам сакав да речам браво, алал Вера... 1 не тргна... хахахаххаа... Монти Пајтон држава.... хахахха

Али газдата избацување изјава: „Некој нешто има пипано“... Ахахаххаа... Вака не сум се смеел одамна.

И замислете утре си се возите во бусовиве и шоферот несакајќи со лактот „нешто испопипа“ таму на шал таблата и се изблокира се... ајмо пешадија овде изволте... Врати старите бусови таму ништо не се пипа, оти пола и повеќе е расипано... хахахха.

Земјава почна да функционира на принцип без обучен кадар. Затоа се испонабутани луѓе кај што не им е местото. После блокади... епа блокади..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom