Нервоза - колку се нервирате и зошто?

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Лесно можам да се изнервирам и тогаш сите ми се криви и никој не го штедам, но за среќа кратко ми трае нервозата.
Порано кога го играв тој глупиот покер на фејсбук се нервирав, стварно беше нереален и глуп но потоа се навикнав и сватив дека нема потреба и се полека го откажав :)

Во последно време страшно ме нервираат тие што лижат гз на прва клупа у школо, пред некој ден ми се идеше на една да ја треснам од земја...ми седнала на местото јас кај шо седам зш така и текнало и несакаше да стане... ја замолив фино културно несакаше па морав да реагирам:) (Не ја удрив, никогаш не сум удрил девојка иако другарите ми рекоа дека таа си го заслужува ама јбг.)
 
H

^HITMAN^

Гостин
Во моментов се нервирам зашто на форумов нема детектор за глупавост. Но доколку би го имало се плашам да не останат само 50-тина овде.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
се нервирам заради народот околу мене, кој од ден на ден гадно ме изненадува...
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
У моменто сум нервозна!А и сама не знам зашо!
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Денеска како сум попиздел , ко вулканот на Исланд .. Најмногу ме нериваар луѓето и нивните однесувања .. да не го тупам многу , нека му цркне козата на професоро по Етика !!
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Штом се изнервирам за некоа ситница знам сигурно дека проблемот е од подлабока природа, нешто за кое сум премолчувала или сум се трудела да го игнорирам испливало на површина. Следен чекор, се самоанализирам и го барам коренот на проблемот. Откако ќе откријам зошто е таа нервоза, барам начин да се смирам и комплетно се опуштам барајќи решение. Знам дека вака на прв поглед изгледа комплицирано ама со вежба сето се решава за многу пократко време. Порано нервозата ме држеше доста долго време, а знам дека само си наштетував сама на себе и се одлучив да го сменам пристапот кон работите.
Сега за сега има резултати :smir:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Нервозен сум 22/7 . Ме нервираат луѓето , бесмртниците.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Па ко бев помала лесно можеја да ме изнервирет, ама сега добри 4 години никој и ништо немојт да ми стапит на нервиве, ептен ептен ретко.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Сеа сум изнервирана оти интер тепаа :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
ме нервираат бавни луѓе, ама многу:nerv:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Toa sto staviv pari na Baern Munich ..
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
порано многу често и од банални причини ... сега многу поретко, само од свои глупи постапки
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Вечерва се изнервирав најмногу од цела година.
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Све ми е наопаку. Нервозен сум до даска. Секоја мала работа ме нервира. Сакам распуст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom