Нервоза - колку се нервирате и зошто?

C

cige

Гостин
Се нервирам кога мајка ми низ дома се расправа без причини и од лицемерни другари. Најчесто се нервирам кога ми е досадно. Ми идат мисли од некои неправедни ситуации.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
за се.
секакви глупости ме нервираат. од најмали ситници до поголеми проблеми. живчен чоек сум јас.
често се нервирам, се јадам во себе и тоа многу ми пречи ама природа си е природа
 
R

Randy

Гостин
Порано се нервирав многу, ама сега тешко дека нешто може да ме изнервира. Не вреди.
 
Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
Порано воопшто не се нервирав ама сега се почесто и почесто а за тоа најчесто се причина луѓе кои долго време ми планинарат по живци :D
 
L

Luki Junior

Гостин
Челични нерви иам, заебант сам, и пијам алкохол... За да не се нервирам.
 

maricka

...
Член од
2 ноември 2009
Мислења
175
Поени од реакции
486
Се нервирам секогаш кога не излегува така како што ја сакам, кога немам контрола врз некои нешта. Се нервирам за неправди, за лаги од блиски луѓе..
Но сепак,секој човек треба да гледа што помалце да се нервира, зошто стварно не вреди, бидејќи се нарушува здравјето, главата боли, стрес, итн итн..
 
Член од
18 октомври 2012
Мислења
166
Поени од реакции
29
Jas ne se nerviram deka ne cini nerviranje oti e nesto sto ne mozes da smenis i zatoa dzabe da se nerviram.
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
127
Поени од реакции
117
Многу често. Додуша никогаш не планирам ај сеа ќе се нервирам за ова, ниту размилувам за што вреди, за што не. Тоа си доаѓа спонтано. Не сум чувствителен ниту на неправди, ниту на карактери. Ме нервираат детали, суптилности и недефинирани работи. Уште поточно, ме вадат од такт
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Имам живци за се и сешто ..нервозата вомене си ја чувам.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Fala mu na boga da i posle 10 godini rabota na brod i toa kako kelner,pak ostanav normalen.Znaci imam celicni zivci,ali edna rabota koja znaela da me vadi od takt,znaci smak sveta sto se veli a toa e....zena.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Се нервирам и стапувам во конфликт само со луѓе што сакаат да ме направат будала на здрав памет. Најчесто тоа се тетки од разно разни шалтери во државава, сестра ми што знае да лаже безосетно, бугарчиња и партиски полтрони.

Инаку не, имам нерви дебели како јажиња, не потпаѓам на никакви провокации, заебанции, не се лутам лесно и така :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Се нервирам и стапувам во конфликт само со луѓе што сакаат да ме направат будала на здрав памет. Најчесто тоа се тетки од разно разни шалтери во државава, сестра ми што знае да лаже безосетно, бугарчиња и партиски полтрони.

Инаку не, имам нерви дебели како јажиња, не потпаѓам на никакви провокации, заебанции, не се лутам лесно и така :)
Kjuti ziti se, sestrami me glea ko Gadafi, Amerika. Oci i izvadiv za toa lazenje, me vadi od zifci.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Kjuti ziti se, sestrami me glea ko Gadafi, Amerika. Oci i izvadiv za toa lazenje, me vadi od zifci.
Знам како ти е. Ме лаже за преочигледни работи, на пример, ти го користеше компјутеров? (пошо нема ден да седне а да не го испозаебе) и ќе каже неее. Одам во историја на браусер и покажувам дека пред 5 мин седела на ФБ. И гајле и е ни срам ни перде. Ама затоа ќе успее во државава.
 
Член од
6 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
41
Порано многу се нервирав особено да не беше нешто по мое и готово сите ми се криви ама сега да ви кажам за ништо не ме болит се десило се десило, некако од ко почнав да пушам ама ич не се замарам оставам работите да си течат. За бадијала ќе се нервирам како не :свиркам: :свиркам: :свиркам: :свиркам: :свиркам: Ако требаа да се деси нешто ќе се деси бадијала ти е се, ако сакаш на глава скокни...
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Уфф зависна сум од стрес, кога сум нервозна најдобро функционирам, а кога не сум заспивам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom