На која марка мобилни нaјмногу и' верувате

Која марка на мобилни најмногу ја почитувате

  • Nokia

    Гласови: 150 55,6%
  • SonyEricsson

    Гласови: 115 42,6%
  • Samsung

    Гласови: 30 11,1%
  • Alcatel

    Гласови: 6 2,2%
  • Siemens

    Гласови: 11 4,1%
  • Motorola

    Гласови: 11 4,1%
  • Panasonic

    Гласови: 4 1,5%
  • Philips

    Гласови: 2 0,7%
  • Lg

    Гласови: 7 2,6%
  • Останати

    Гласови: 9 3,3%

  • Вкупно гласачи
    270

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Samsung nikogas ne me zafrknal (iako ima nezna maska (sto ne se menja))... ali mn si go sakam Samsung... isto sum i za Sony Erricson... drugive so znam?! Nokija-BATERIJA... Simens-glup izgled... Alkatel- nisto posebno (iako imam alkatel)... Motorola- Mrazam... itn itn

Za mene drugi telefoni ne postojat... lol.... dobro mislam toa LG nekako mi zvu4i kako bela tehnika:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Jes da imam SonyEricsson ali nokiiite se kade kade podobri
kolku pari tolku muzika
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Nokia si e nokia ima najdobra kamera barem po mene a i siemens imaat dobri kamercinja imace Motorola ne mu cini mrezata i toa kaj pogolemiot del na korisnicite, sony ericsson mi e strav da kupam oti golemi problemi sum imal so dva ericsson aparati koj gi kupiv skapo na vremeto a mnogu luge vikaat deka sonyericsson i ericsson se isti k*r drugo pakovanje. Nokia i Motorola imaat naj dobar Bluethoot e so koj sum povrzal dva telefoni na 110-125 metri a so siemens i sonyericsson ne mozev ni 20m.
Koga ke ima mobilni so WLAN ke go prasuvame Bidikov za izbor na aparat
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ja sum smenil puno telefoni ... i do sea sum najzadovolen od Nokia i od Sonny Ericsson. Ali poradi poranesni problemi so Nokijata moram da go stavam Sony Ercicsson na prvo mesto ... bar mene taka mi se pokaza
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Abe dobro ne znaci deka i nokia se sovrseni, Da bea sovrseni ke pravea delovi za potrebite na NASA

Isto i AP i ruterite od linksys gi falea gi falea kako kojznae sto da se, bile mnogu dobri jaki i neznam sto i jas se izlazav i kupiv aka KATASTROFA se prvo se mnogu slabi vo signalot duri poslabi i od USB wifi adapter a sto se kvalitetni sto da vi kazam posledno vreme me zeza ne mozam po nekogas da vlezam vo menito na samiot ured a ednas mi padna od eden metar visina i se skina nalepnicata sto e kako garancija od fabrika znaci sega ni garancija nemam.
Znaci ne kupuvajte od linksys nisto dzabe se faleni ama ne gi biva za nisto
 
Член од
11 март 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
PORANO IMAV SIMENS MC60 IMA MNOGU MALCE MEMORIJA MNOGU E SPOR I ZA TOA SI KUPIV SONI ERIKSON T610
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
dejan1 напиша:
PORANO IMAV SIMENS MC60 IMA MNOGU MALCE MEMORIJA MNOGU E SPOR I ZA TOA SI KUPIV SONI ERIKSON T610
Od moe iskustvo i siemens, motorola i sonyericsson imaat slicni procesori vo odnos na brzinata, a pogolema brzina sum primetil kaj alcatel i nokia
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
sony ericsson nekako najveke mi se sviga a bogami i doverba iam najvise u nea!posle nea nokia se razbira!i drugive marki imaat dobri modeli ama po kvalitet ne se neso posebno!
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Abe naj bitno e da ti se pogodi i da te opsluzuva kako sto treba a drugoto batali
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Nokia rulez. Имав 3 различни мотороли и трите се расипаа за помалце од 3 месеци. Нокиа си е супер.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Samsungot ubedlivo ima najdora slika na svetlo ama zatoa za ostanattite raboti e nokia. Megutoa vo posledno vreme takanarecenite jgebni pc ja zazimaat se povek prostor vo prodazbata na mobilni telefoni bidejki pokraj telefon imaat eden kup drugi raboti sto prakticno ti zamenuvaat pc (skoro)
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
368
Поени од реакции
8
Nokia и само Nokia. Немам намера да се заебавам со други канти... еднаш земав самсумг за другата линија зажалив го поклонив, сони ериксон после тоа пак го поклонив.. Златна Nokia:je: :je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom