На која марка мобилни нaјмногу и' верувате

Која марка на мобилни најмногу ја почитувате

  • Nokia

    Гласови: 150 55,6%
  • SonyEricsson

    Гласови: 115 42,6%
  • Samsung

    Гласови: 30 11,1%
  • Alcatel

    Гласови: 6 2,2%
  • Siemens

    Гласови: 11 4,1%
  • Motorola

    Гласови: 11 4,1%
  • Panasonic

    Гласови: 4 1,5%
  • Philips

    Гласови: 2 0,7%
  • Lg

    Гласови: 7 2,6%
  • Останати

    Гласови: 9 3,3%

  • Вкупно гласачи
    270

eYeCaNdY

Неодолив
Член од
27 јануари 2006
Мислења
68
Поени од реакции
1
Нокиа е најдобар :pehar: сега земав N70-ка прекрасен е.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
eYeCaNdY напиша:
Нокиа е најдобар :pehar: сега земав N70-ка прекрасен е.
Не ми текнува баш на моделот, имаш слика? :coffee:
 

eYeCaNdY

Неодолив
Член од
27 јануари 2006
Мислења
68
Поени од реакции
1
Е да тој е моделот :je: ке ставев слика што најдов на гоогле но сеуште не сум баш најснаодлив со ставање слики на форумов :icon_lol:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
:icon_lol: Haha,Siemens-germanska mashina? Aaaha za toa malce poteshko Fabrikata na Siemens se naogja vo Guandzou vo Kina,i sopstvenikot e BOSANEC:pos:Tatko mi bese da se vidi so nego(sluzbeno),zakon e covekot,ali Siemens otide vo BENQ...uste poarno,posolidni telefoni pravi Benq.Inaku imam Sharp i zadovolna sum od nego.Iako mnooogu bi sakala da go imam noviot NEC 412i :se_ molam
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Јас гласав за Сименс, имам А52 веќе година и пол и супер ми е, знае чат пат мрежа да загуби али сфе на сфе не е лош, убаво ја изградив батеријата и немам проблеми :) башка на зелен пазар имаш за него маски у сите боји, различно секој ден да ти стоји. Додуша овие за 150 денари и така и така ама овие од 100 денари се интересни, бес копчиња или пластиките несразмерно залепени, па мора да ги прелепуваш, ама и тоа е дел од забавата.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Prv telefon mi bese Panasonik G 600, ama posle zemav SIemens M35 i vidov deka ima golema razlika, Siemens si e Siemens. OD togas imav i ME 45 i sega imam S 55. Zdravje da dojde noviot M 75, ako ne e mnogu solen planiram da go zemam
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Jas iam sony ericsson w800 i zakon e
predtoa imav t610 i toj bese zakon.
Znaci mojot glas ide za SONYYY:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Nokia....Samsung i Sony Ericsson...nemozam da se oslucam za eden...toa e mojot top tri...inaku vo mometot imam Samsung...planiram da zemam Nokia 6270....ufff kako mi legna toj telefon vo race...odlicni performansi...so ne mnogu visoka cena...:)
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Sony Ericsson! Имам најдобро искуство (пред тоа имав Nokia и Siemens) и немам намера да сменам.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Motorola досега се има кај мене како кај корисник показано како најиздржлив телефон, со најстабилни перформанси во секој поглед, веднаш после нејзе ќе го ставам Ericsson (но не Sony Ericsson), уште еден бренд кој не е на списокот, францускиот Sagem.
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
ја иам Motorola и стварно поиздржлив телефон нема бар ја така мислам, исто и Nokia прават многу добри телефончиња
 

vamPIRAT

Psychodoctor
Член од
21 февруари 2006
Мислења
100
Поени од реакции
4
Sony ericsson e zakon,bashka od torrent simnav 1.5 Gb software i razlicen materijal (midi,m4a,mp3,jpg),convertitori...nastvarno zakon.neznam dali so drugi tel. moze ali preku sonyericsson-bluetooth-kao dalecinski upravuvac-laptop-start winamp.(krsh)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom